Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, wampir napisał:

To w takim stronic czy multitronic  biorąc przez analogię to co 20tys powinno się wymieniać olej...

Ciekawe kto tak wymienia :)

W manualu też się powinno zmieniać a nie znam nikogo kto by wymienił w manualnej skrzyni olej :))))

 

Jednego znasz :decayed:

 

W Multi wymiana co 60 tkm

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
5 minut temu, pajda napisał:

Gdzie to sprawdzę? 

W kodach wyposażenia mam HNL KJC

Pajda daj nr budy to Ci sprawdzę co i jak

Opublikowano
24 minuty temu, Dev napisał:

Pajda daj nr budy to Ci sprawdzę co i jak

4f0an025580

Opublikowano
33 minuty temu, Dev napisał:

Jednego znasz :decayed:

 

W Multi wymiana co 60 tkm

Ty wymieniałeś olej w manualu Dev?

Ciężka operacja?

Opublikowano

 

Audi twierdzi, że w tiptronicku nie wymienia się oleju jest lifetime (samo słowo nie oznacza wieczny ale na ten temat nie chce teraz dyskutować).  Producent skrzyni czyli ZF mówi aby wymieniać co 80-120 tyś km lub 8 lat.    Auta ze skrzyniami tiptronick robią po 300tyś km i więcej bez awarii mimo, że nikt oleju nie zmieniał w nich.

Ty polecasz zmieniać olej max po 50tyś km ?

Gdzie tu sens ?

 

 

Oto zrzut ze strony producenta skrzyni biegów:

zf1.png

Dla porównania w przypadku multitronick i s-tronick Audi mówi aby zmieniać olej co 60tyś km a Ty mówisz aby zmieniać co 60tyś km.  Te skrzynie wymagają napraw czasami i po 120tys km

Gdzie tu sens???

Opublikowano
14 minut temu, wampir napisał:

 

Audi twierdzi, że w tiptronicku nie wymienia się oleju jest lifetime (samo słowo nie oznacza wieczny ale na ten temat nie chce teraz dyskutować).  Producent skrzyni czyli ZF mówi aby wymieniać co 80-120 tyś km lub 8 lat.    Auta ze skrzyniami tiptronick robią po 300tyś km i więcej bez awarii mimo, że nikt oleju nie zmieniał w nich.

Ty polecasz zmieniać olej max po 50tyś km ?

Gdzie tu sens ?

 

 

Oto zrzut ze strony producenta skrzyni biegów:

zf1.png

Dla porównania w przypadku multitronick i s-tronick Audi mówi aby zmieniać olej co 60tyś km a Ty mówisz aby zmieniać co 60tyś km.  Te skrzynie wymagają napraw czasami i po 120tys km

Gdzie tu sens???

Jak dla mnie to możesz wcale nie wymieniać Twoje auto Twoje zasady.

Z autopsji wiem że po wymianie oliwy skrzynia zupełnie inaczej pracuje. Płynnie zmienia biegi na wyższe i nie szarpie przy redukcji na niższy.

Opublikowano

Ja nie neguje potrzeby zmiany oleju.

Każdemu kogo znam o tym przypominam, że to ważna sprawa.

Ciekawi mnie tylko dlaczego w trwałej skrzyni polecasz tak wcześnie zmiany a przy skrzyni mniej trwałej już może być tyle ile poleca producent. :)

 

Opublikowano
8 minut temu, wampir napisał:

Ja nie neguje potrzeby zmiany oleju.

Każdemu kogo znam o tym przypominam, że to ważna sprawa.

Ciekawi mnie tylko dlaczego w trwałej skrzyni polecasz tak wcześnie zmiany a przy skrzyni mniej trwałej już może być tyle ile poleca producent. :)

 

Nie wierzę producentom., było zbyt dużo wpadek ale ile jeszcze wykopie się trupów z szafy nie wiadomo.

Opublikowano

W takim razie zmiana oleju w multitronick czy stronick przy 60tys km to tez proszenie sie o problemy i powinno być robione częściej.

Opublikowano
Godzinę temu, Hohe napisał:

Ty wymieniałeś olej w manualu Dev?

Ciężka operacja?

Prawdziwa batalia, pracy na kilka długich godzin...

A tak na.prawde to jedną dziurą spuszczasz a druga wlewasz

Opublikowano
4 minuty temu, wampir napisał:

W takim razie zmiana oleju w multitronick czy stronick przy 60tys km to tez proszenie sie o problemy i powinno być robione częściej.

W Multi lepiej częściej bo nie zmieniasz filtra jak w Tipie

Opublikowano
6 godzin temu, wampir napisał:

To w takim stronic czy multitronic  biorąc przez analogię to co 20tys powinno się wymieniać olej...

Ciekawe kto tak wymienia :)

W manualu też się powinno zmieniać a nie znam nikogo kto by wymienił w manualnej skrzyni olej :))))

 

U mnie też było zmieniane w manual i w dyfrze

Opublikowano

Dev ten znaczek potrzebny s4 czy o samą blasze chodzi bo chyba z S5 gdzieś mam

Opublikowano
31 minut temu, Gibons napisał:

Dev ten znaczek potrzebny s4 czy o samą blasze chodzi bo chyba z S5 gdzieś mam

Blaszka

Opublikowano
10 minut temu, Dev napisał:

Blaszka

Poszukam

Opublikowano
22 godziny temu, pajda napisał:

4f0an025580

https://allegro.pl/oferta/olej-zf-g060162a2-miska-filtr-sruby-audi-zestaw-6062289664

ten sam olej idzie do 6cio jak i 8smio biegowej skrzyni

 

a najlepsze jest to:

https://allegro.pl/listing?string=G055145A2&order=m&bmatch=baseline-cl-n-dict-sort-sqm-aut-1-3-0131

olej do Torsena i dyfra :facepalm:

potrzeba 1.6 litra

Edytowane przez Dev

Opublikowano

a w s-tronic wystarczy zmienić olej zgodnie z zaleceniem audi po 60???

Opublikowano
2 minuty temu, pajda napisał:

brać to??

poczekaj, jutro Ci sprawdze czy jest jakas tansza opcja

nie potrzebujesz 10 litrów oliwy chyba ze do wymiany dyanamicznej

Opublikowano
Godzinę temu, marcin_o23 napisał:

a w s-tronic wystarczy zmienić olej zgodnie z zaleceniem audi po 60???

jo, plus filtr i uszczelke miski

Edytowane przez Dev

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.