Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Czy 3.0 quattro to dobry wybór?


kris46

Rekomendowane odpowiedzi

trzecia zima z rzedu... w QUATTRO ... wczesniej b5 2.8 quattro i manual... teraz 3.0Q tiptronic... Jak ktos twierdzi ,ze tiptronic zamula... to zapraszam na jazde testową moim tiptroniciem z wgranym sportem :cool1: odpowiednio zaprogramowany tiptronic niemal nie różni sie niczym od manuala, każdy bieg można przeciągnac do konca i nie zmieni biegu chyba ,ze tego sam nie zechcesz :evil: przydatne szczegolnie podczas driftu zimą gdy wchodzisz w ciasny zakret powiedzmy 2 biegiem i kazde dodanie ostre gazu i masz 140 km/h w miejscu dzieki trybowi sport mozna wejsc na 1 biegu na całym ogniu z bezpieczniejszą predkoscia i w dodatku lepiej panując nad autem... na 1 biegu jest max 70km/h polecam ! :hi:

ps. ja Swoją 3.0 ASN mam od 98 tys km... teraz ma prawie 260 tys km :evil: chodzi jak zła....

pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolnossący silnik to też zaleta, przynajmniej Ci odpada usterka związana z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukałem 3.0 ale padło na 1.8 i w sumie moglem szukac uparcie. nastepne auto to v-ka znowu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja szukałem 3.0 ale padło na 1.8 i w sumie moglem szukac uparcie. nastepne auto to v-ka znowu

a czemu V-ka znowu? 1.8T podobno takie fajne motory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, przejechałem 1800 km po to żeby się przekonać że sprzedawca (o dziwo Niemiec) jest oszustem. Po telefonie w którym zapewniał o uszkodzeniach które są w aucie postanowiłem pojechać go kupić. Niestety okazało się że poza przednim lewym błotnikiem i drzwiami przednimi całe auto jest do malowania lub zaprawek, miska oleju ma dziurę na 5cm średnicy a jedno koło leży bokiem. Zrobiłem sobie wycieczkę ale nie poddam się. Będę szukał 3.0 Q do upadłego.

Powiedzcie mi tylko czym się różnią silniki AVK i ASN? Ten którego nie kupiłem był ASN był w manualu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, przejechałem 1800 km po to żeby się przekonać że sprzedawca (o dziwo Niemiec) jest oszustem. Po telefonie w którym zapewniał o uszkodzeniach które są w aucie postanowiłem pojechać go kupić. Niestety okazało się że poza przednim lewym błotnikiem i drzwiami przednimi całe auto jest do malowania lub zaprawek, miska oleju ma dziurę na 5cm średnicy a jedno koło leży bokiem. Zrobiłem sobie wycieczkę ale nie poddam się. Będę szukał 3.0 Q do upadłego.

Powiedzcie mi tylko czym się różnią silniki AVK i ASN? Ten którego nie kupiłem był ASN był w manualu

i jak wrażenia z jazdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez koło leżało bokiem to jazdy najwidoczniej nie było.

Jak chcesz jeden gościu ma z Zawiercia do sprzedania 3.0 ASN tylko że niestety w ośce.

2001r.

Miałem gdzieś jego zdjęcia bo raz był na spocie i zjadł dużo kiełbasy z grilla :)

9a066c60a18d5544gen.jpg

7f67eac2c1bc7339gen.jpg

616b4929454f6e55gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi na zachodzie są super, autem nie jeździłem bo miska dziurawa. Ostatnio jeździłem kolegi a8 4,2 Q i fajnie było[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2011, 19:11_________________________________________________aha, ja szukam kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3.0 w benzie i nie narzekam i tylko manual tylko lać paliwko i jazda dla mnie skrzynia automatyczna to porażka popatrz jak ludzie mają problemy ,piszą że cieknie olej ze skrzyni biegów nie przełącza albo szarpie polecam manuala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz że automat to porażka jak ktoś kupi wiechcia to będzie marudził i narzekał na wszystko taka mentalność ja mam tiptronic 3.0 V6 220km quattro i nie zamienił bym w życiu na manualna a poza tym mam opcje że mogę zmieniać biegi jak w manualu i też przy kierownicy przepiękna sprawa to tyle tylko polecać !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temacik, i muszę powiedzieć i przyznać rację kolegom iż żaden automat tylko i wyłącznie manual tu sam decydujesz i masz napewno mniejsze koszta automaty walą się na potęgę. A4 B6 3,0 mam od 3 miesięcy niestey ośka szukałem q ale jest du..... nie ma albo zajezdnie szroty, ale za to kombi taki chciałem, gaz mam sam zakłądałem bo nie chciałem tych ala gazowni pozakładanych w V-łkach ala niby sekwencje a to zwykłe miksery nie wiem kto wogle zezwala na zakładanie takiego gazu yyyyy, gaz zakładałem z górnej póły nie ma co oszczędzać , montaz na dwóch reduktorach kazdy na głowicę ładnie ze sobą spięte, cyka jak ta lala, jeździ ładnie i nie czuje różnicy pomiędzy benzyną a gazem a to wszystko naprawdę panowie zalerzy od tego co wstawiamy, nie będę przechwalał bo nie znam się aż tak ale wiem ze np. listwa hana Stag 300 PREMIUM to już innowacyjne rozwiązanie. Spalanie na poziomie 12-16 miasto trasa do 12. A wiec lux :) POLECAM POLECAM bo to naprawdę fajnie jeździ !! [br]Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 20:39_________________________________________________Po za tym nawet niech te 1,8 T objedzie 3,0 ale dzwięku nie da tak pieknego jak V -ka :) no i tak apropo to dużo zalerzy od umiejętności jazdy i wykorzystaniu momentu tego auta a więc nie koniecznie tak szybko te 1,8 T dmuchnąć 3,0. Sprin do 100 seryjnie jest doś fajny na poziomie 6,7s, a wiec nie tak słabo jak by się komus wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kupujesz 3.0 220 km i zakładasz gaz :polew: nie czujesz różnicy teraz ale z czasem może ci wyjść bokiem ten gaz jak by nie patrzeć gaz jest suchym paliwem a to dobrze silnikowi nie robi i dalej twierdze że nie ma co się bać tiptronic bo jak ktoś chce kupić coś dobrego za psie pieniądze to tak jest taka prawda nie okłamujmy się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automaty walą się na potęgę.

:facepalm:

Tiptronic to mocna skrzynia i psuje się rzadziej niż manual. To jest powielany zasłyszany mit o awaryjności tiptronic'a. Nawet jeśli coś padnie to można to naprawić, co w przypadku manuala wiąże się z reguły z wymianą skrzyni.

Silnik ogólnie fajny i polecany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 motorek jak najbardziej :wink4: Brzmienie V6 bomba :good: Jakby u mnie za taki silnik sie nie płaciło podatku drogowego 1200 euro rocznie to bym się nawet nie zastanawiał :cool1:

Jedź, obejrzyj bardzo dobrze, jak ok to sprawdź jeszcze na jakimś serwisie, i zapnij VAGa :vaglogi:

Jak ato ok, to bierz i ciesz się motorkiem V6 i napędem :quattro: (polecam :naughty: )

I nie męcz tego silnika gazem :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...