Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Błędnie sygnalizuje niski poziom oleju.


Darayavahus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Historia jest taka. Nagle centralnie w środku podróży zapaliła się kontrolka

ca3bb5144363b913m.jpg

Nie jest tak, ze czasami gaśnie a czasami się zapala tylko jak się zapaliła wtedy to już nie zgasła. Wszystko jedno czy jest zimny czy ciepły.

Sprawdziłem poziom oleju ale był na dolnej kresce. Dolałem pół litra i jest teraz idealnie na środku ale komunikat nie gaśnie.

Czy poszedł poniższy czujnik poziomu oleju?

1_e0a1edfdac18_d.jpg

Temperatura oleju jest pokazywana prawidłowo.

Czy jak wykręcę ten czujnik spuszczę olej? Jeśli tak to jak można go oszukać żeby nie siał błędem? Do wymiany mi zostało jeszcze 5000km. Nie mam ochoty wcześniej tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wykręcisz ten czujnik to olej pójdzie, bo jest on na samym dole miski.

u mnie jest to samo, kupiłem czujnik, ale jeszcze nie wymieniłem, zobaczymy czy to pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, jezeli ECU nie otrzyma sygnalu otwarcia/zamkniecia maski, kontrolka nie zgasnie. zrob na moment zwarcie kabelka do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedys pojawilo sie identycznie w trasie przy +33 na zewnatrz, samochod postal 4-5h i wróciło do normy :decayed: zamykanie, otwieranie maski nic nie dało, ryszanie samą wtyczką od czujnika też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czujniki często padają...

ale przed wymianą należy sprawdzić czy problem się powtarza po odpięciu krańcówki maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Kontrolka kiedyś zapalała się przy niskim stanie oleju. Teraz zapala się przy optymalnym poziomie. Otwarcie maski nie kasuje błędu. Jedynie zdjęcie klemy pomaga. Ostatnio kontrolka zapaliła mi się przy stanie licznika 300km. zdjąłem klemę, ponownie błąd wyskoczył przy 200km, znów klema poszła w górę, a teraz co 100km błąd się pojawia mimo wysokiego stanu oleju.

Vag pokazuje błędy 18062 i P1654 ( opis kodu brzmi: moduł panela instrumentów - złe funkcjonowanie>patrz kody temp silnika i poziomu oleju). Po weekendzie będę szukał pomocy u fachowców napisze jak problem zostanie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da, wystarczy podnieść i zamknąć maskę i komunikat gaśnie na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da, wystarczy podnieść i zamknąć maskę i komunikat gaśnie na jakiś czas

sprawdzałem to, bez efektów. Nawet robiłem zwarcie krańcówki maski do masy i nic. Wykluczyłem awarie przewodu bo alarm sygnalizuje gdy maskę zostawiam otwartą.

Dziś zrobiłem na liczniku dziennym setny kilometr i kontrolka niskiego stanu oleju się zapaliła. W piątek jestem umówiony do specjalisty, zobaczymy co on powie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...