Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Kalibracja komputera pokładowego - błędne wskazania średniego spalania


krecha2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam pytanie czy jest jakiś sposób i czy jest możliwe kalibracja komputera pokładowego. Chodzi mi o spalanie wg. mnie nie jest rzeczywiste a powiedziałbym że bardzo optymistyczne. Moje średnie spalanie to około 6,5-7l a komputer przeważnie pokazuje około 3,9l/100km. Czy wam też pokazuje takie dziwne wskazania jeśli nie to może ktoś wie jak to naprawić. Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest z "usrednianiem i statystykami".ja przewaznie patrze na chwilowe spalanie..to tak jak ze srednia predkoscia..czesto w trasie zasuwam po kilkadziesiat kilometow ponad 130km/h..a srednia predkosc mam 70km/h (bo czasem zatrzymam sie na chwile np. na stacji benzynowej).

moze chodzi o to, ze jak zdejmujesz noge z gazu to komputer pokazuje chwilowe spalanie 0 l/100km a przeciez silnik pracuje..to takie moje skromne zdanie ale nie uwazam sie za eksperta :-)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze chodzi o to, ze jak zdejmujesz noge z gazu to komputer pokazuje chwilowe spalanie 0 l/100km a przeciez silnik pracuje..to takie moje skromne zdanie ale nie uwazam sie za eksperta :-)

Nastepny sie znalazl. Poszukaj bylo o tym.

Co do samego problemu tez cos mi swita, ze ktos pisal jak to sie robi VAG-iem.

Poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 wygląda to tak:

1. podłączyć VAG'a

2. wybrać 17 (licznik - instruments)

3. wybrać 10 (adaptacja)

4. zmienić wartość według :

Consumption Correction

,Standard: 100 %

,Range: 85...115 %

Domyślnie macie wartość 100 i można ją zmieniać co 5 - 85,90,95,100,105, 110,115 (każda zmiana o 5 to zmiana na wskazaniu o mniej więcej 04-05L)

Nowa wartość do wpisania = stara wartość * wyliczone spalanie (średnie) / przez spalanie pokazywane na FIS'ie.

Odczytujesz VAG'iem w liczniku, adaptacja kanał 3 np. 100.

np. spala Ci 7L/100km, FIS pokazuje 6.5L/100km to:

x= 100*7/6.5

x=107.6 to wpisujesz w kanał 3 wartość 105 lub 110 i testujesz ponownie (wskazania zmieniają się od razu po adaptacji i zrobieniu SAVE).

To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pieknie tylko u mnie ta różnica jest zmienna zazwyczaj pokazuje śr ok .8.8 a mi z obliczeń przez tankowanie do pełna wychodzi raz 8.3 raz nawet 7.8 (miła niespodzianka :decayed:) ..... z czego komputer wylicza spalanie ... już nie mówie o średnim tylko nawet chwilowym ..... może poprostu niema sensu sie tom przejmować ..... tylko jest jeszcze jedno sygnalizacja małej ilości paliwa ..... jest od faktycznego stanu w zbiorniku (wskazówka ilości paliwa) czy z tego co wyliczył komp ??? .. no bo rezerwa zapala mi sie dużo za wcześnie w baku zostaje jakieś 15-18 litrów a tu już pika i pika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu. Ale mi natomiast spalanie pokazuje powyżej 51 l/100km. Wiem że mam źle (nie) ustawioną wartośc w vagu, ale nie wiem w który mmiejscu mam to poprawic.

[17 Instrument]

Adaptacja - 10

Kanał 19

Taka kombinacja nie działa, bo u mnie nie ma nic w kanale 19. W który kanał mam wejśc żeby zadziałało mi to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 51L / 100km to twoje CHWILOWE spalanie...przestaw na średnie i będzie ok :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak to chwilowe jest za duże :confused4:

Pamiętam że był kiedyś wątek o kalibracji spalania w vagu, ale nie moge za nic tego znaleśc :kwasny:

Mam licznik z fisem ale nie mam manetki więc tak czy inaczej nie przestawie sobie na nic innego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym biegu masz takie spalanie ?

Tak pozatym fajna rzeźba z tą manetką :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie masz coś nie tak...przyznaje racje :gwizdanie:

Może coś tutaj Ci pomoże ? http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t5943.0.html;highlight=spalanie+fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 wygląda to tak:

1. podłączyć VAG'a

2. wybrać 17 (licznik - instruments)

3. wybrać 10 (adaptacja)

4. zmienić wartość według :

Consumption Correction

,Standard: 100 %

,Range: 85...115 %

Domyślnie macie wartość 100 i można ją zmieniać co 5 - 85,90,95,100,105, 110,115 (każda zmiana o 5 to zmiana na wskazaniu o mniej więcej 04-05L)

Nowa wartość do wpisania = stara wartość * wyliczone spalanie (średnie) / przez spalanie pokazywane na FIS'ie.

Odczytujesz VAG'iem w liczniku, adaptacja kanał 3 np. 100.

np. spala Ci 7L/100km, FIS pokazuje 6.5L/100km to:

x= 100*7/6.5

x=107.6 to wpisujesz w kanał 3 wartość 105 lub 110 i testujesz ponownie (wskazania zmieniają się od razu po adaptacji i zrobieniu SAVE).

To wszystko.

Panowie to sie tyczy też b5 ? Bo nie ma żadnego potwierdzenia a nawet jest info w/g kolegi MaKa ta kombinacja nie działa...

Mam pełnego FISa z manetką,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam właśnie taki sam problem jak kolega na początku postu i niewiem jaką wartość i w jakim kanale ustawić bo ta rozpiska która jest podana to jest dla B6 a ja mam B5 AFN czyli 110 koników. Prosiłbym o pomoc w tej sprawie bo jest to dlamnie denerwujące kiedy średnie spalanie pokazuje mi 3,2 L/100Km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...