Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakiego smartfona kupić??? HTC/SE/NOKIA/MOTOROLA/SAMSUNG czy jeszcze coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po prawie roku od momentu zakupu przeze mnie Samsunga Wave II.

Niestety muszę stwierdzić, że telefon ten nie jest technologicznym cudem i dużo mu do niego brakuje.

Na początku może i było fajnie, gdy sprzęt był "świeży". Teraz natomiast nie jestem zadowolony, tak jak bym chciał.

Moje główne zastrzeżenia:

- na początku telefon działał zauważalnie szybciej, później gdy wrzuciłem trochę zdjęć, muzyki niestety zwolnił...

-w miarę dobre foty robi w bardzo dobrym świetle przy słonecznej pogodzie

- czasami zawiesza się

-korzystanie z internetu nie jest zbyt płynne, możliwe, że jest to wina niestabilnego oprogramowania Bada- tego pewien nie jestem niestety

Inna sprawa, że po roku w pewien sposób się do niego przyzwyczaiłem i nie jest już taką rewelacją jak rok temu w momencie zakupu, ale jakoś tak...

Jest to mój pierwszy telefon dotykowy i w sumie na to akurat nie narzekam, przyzwyczaiłem się do braku możliwości pisania sms'ów podczas jazdy autem i nie jest źle.

Ogólnie Samsung moim zdaniem musi się jeszcze sporo nauczyć w dziedzinie telefonów.... może obecny Wave III jest poprawiony, tego nie wiem. Porównując go do starego Samsunga Avila wciąż jest super, ale jednak coś nie tak..... :decayed:

Jak już wspominałem, minął rok jak go mam i chciałbym go na coś zmienić. Może tym razem Iphone ?? HTC ? Co teraz w kwocie ok 1000 PLN można byłoby kupić ?? Bo zupełnie nie jestem na czasie. Czekam na opinie, porady i komentarze.

A ja powiem szczerze że trochę zdziwiła mnie ta opinia. Ja użytkowałem ponad 2 lata Samsunga Wave S8500, który różni się niewiele od Wave II i byłem b.zadowolony.Zapchany był niesamowicie bo miałem z 400 zdjęć, minimum 200 piosenek i różne pierdółki ściągnięte z aplikacji samsung apps i działał tak samo jak był nowy, niezapełniony. Aparat również jest moim zdaniem b.dobry (wszystkie fotki na forum robiłem właśnie Wave i nikt nigdy nie mówił że średnia jakość zdjęcia itp.) Przez cały okres uzytkowania nie zawiesił się ani razu, a co do korzystania z internetu to się zgodzę że nie da się płynnie przeglądać stron.

Ja z Samsunga Wave zmieniłem na samsunga galaxy SII i jestem z niego zadowolony. Na nim można swobodnie korzystać z internetu,aparat trochę lepszy niż w Wave ale nie mogę się przyzwyczaić do tego że jest taki duży. Bateria w Galaxy SII przy rozmowach i kilku sms-ach dziennie trzyma mi 3-4dni (nie słuchając muzyki ani nie grając w gry), a jeżeli dużo się bawisz to max. 2 dni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz iPhone'a. będziesz Pan zadowolony.. ja mam już prawie rok mojego i szczerze mówiąc nie chcę żadnego innego telefonu :whistling:

A mógłbyś wskazać konkretny model i uzasadnić ten wybór? Zakładamy, że kolega nie należy do Kościoła Wyznawców Apple i nie będzie zadowolony z samego faktu posiadania urzadzenia Apple.

nie należę do Kościoła Wyznawców Apple. ja go wziąłem głównie z tego względu, że dostałem na niego bardzo korzystną ofertę (iPhone 4 32GB). ale to było rok temu. wcześniej miałem same Nokie, i po ostatniej N97 Mini powiedziałem sobie, że nigdy więcej żadnej Noki. w iPhonie NIC mi się nie zawiesza, bateria trzyma od 1 do 3 dni, w zależności od intensywności używania aplikacji. poza tym bardzo prosty w obsłudze, dosyć dobry aparat (choć są lepsze, fakt). ja jestem zadowolony, nie chciałem iphone'a żeby być cool tylko chciałem mieć dobrego smartfona i jak dla mnie iPhone takowym urządzeniem jest. zawsze wymieniałem telefony pół roku, rok, ale z obecnym póki co nie mam zamiaru się rozstawać. a następny telefon? pewnie iPhone 5 jeśli dostanę znowu dobrą ofertę z T-Mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie należę do wyznawców jabłuszka ( jeszcze nie :grin: ) . Ale coraz trudniej się oprzeć.

BTW: Byłem dziś w salonie T-mobile, bo i ja mam tam abonament. No i gadka z typem o telefonach. Ten lepszy, tamten gorszy. Aż w końcu prowokuję typa, żeby powiedział coś o Apple. No i słyszę : ".... wie Pan, Apple to tzw. klasa wyższa premium wśród telefonów, za którą trzeba zdrowo zaplacić". Moje pytanie do Was- czym sobie Apple zapracowało na taką opinię ?

Co do swojego Wave II, może jestem sceptycznie nastawiony, bo nie powiem- oczekiwałem istnej rewelacji.No może bez przesady, ale niech sobie.

Co ciekawe, przez rok używania telefonu ściągnąłem dosłownie kilka aplikacji. Jakimś maniakiem gadżetów nie jestem, że tak powiem i kompasy i inne tego typu w telefonie nie wywołują u mnie dodatkowego entuzjazmu. Bardziej zależy mi na w miarę przyjemnym przeglądaniu internetu, o ile takiego można od smartfona oczekiwać. A nie działa on niestety tak jak bym chciał.

Z uwagi na fakt, że telefon jak już kupowałbym na wolnym rynku w czasie trwania mojej umowy abonenckiej będę ograniczony finansowo, bo np za Iphone'a 5 3 K po prostu nie dam.

I tak oto oglądałem dziś internetowe testy Iphone'a 3GS ( na allegro mniej więcej w budżecie jaki chciałbym na telefon przeznaczyć). I podobno nie działają na nim strony internetowe we flashu. I tak na szybko ( bo za wiele o "jabłuszkach" jeszcze nie wiem), ale nie jest to trochę dziwne ? A może 3GS to jakiś już stary trup i poniżej Iphone'a 4S nie ma co schodzić ? Jak to z nimi jest ? Na czy, polega ich fenomen ?

Aha... i jak to jest z eksploatacją tych jabłuszek. Bo dowiedziałem się też, że problemem też jest w nich chociażby samodzielna wymiana baterii.... ??

Ciekawy był komentarz osoby testującej akurat model 3GS : "jeżeli ktoś przemilczy kilka niuansów dotyczących obslugi 3GS to będzie z niego bardzo zadowolony"

Mi się to kojarzy w jakiś taki sposób jakbym komuś A4 B7 doradzał w zakupie..... "jak przemilczysz kilka wad 2,0 TDI to będziesz z niego zadowolony", tylko jak 2,0 TDI zrobi kupę to będzie słono trzeba płacić. A co będzie jak zacznie się coś dziać z jabłuszkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na temat wymiany baterii nie jestem w stanie pomóc. ja jeszcze nie musiałem wymieniać.. dla mnie największym minusem jest to, że za płatne aplikacje w Apple Store płaci się kartą kredytową.. a nie można zapłacić np smsem :thumbdown: dlatego ja mam tylko darmowe aplikacje :decayed: innych wad jak do tej pory nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie sie ze masz zła opinie na temat Samsunga jesli wybrales klase średnią. Minimum to Galaxy S II lub teraz S III,z roku na rok to najlepsze smartfony. Jabłuszko nie da Ci Tyle frajdy i mozliwosci.

Dokładnie i tyle w temacie :wink:

P.S Wave nie jest przede wszystkim na Androidzie tylko system Bada a to jak porównać malucha do poloneza więc sorry..

Nie będę tutaj pisał o wadach jabłka bo jest ich dużo jak i po drugiej stronie czyli na andku więc nie chce mi się po raz n-ty pisać o tym na forum.

Najlepiej weź do ręki 4S/5 i SGS3 pobaw się trochę nimi będziesz już wiedział co chcesz.

Będziesz chciał kupić jakiś telefon to uderzaj do mnie, zrobię Ci dobrą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tutaj pisał o wadach jabłka bo jest ich dużo jak i po drugiej stronie czyli na andku więc nie chce mi się po raz n-ty pisać o tym na forum.

Co się nie chce, co się nie chce :naughty::decayed: Otwórz jeszcze raz ten wątek wieczorem przy browarku i napisz co masz na myśli, bo nie wiem OCB. :wink: Jakie główne wady ma jabłko i android ?

BTW: O SGS III, a tym bardziej o I phone 5 nawet nie myślę, bo jak już wspomniałem ceny tych telefonów obecnie w moim przypadku są za wysokie ( zakup telefonu nowego z FV 23% z polskiej dystrybucji itd. , a takie są najdroższe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem iPhona 3GS i teraz po wymianie na Motorole Razr jestem bardziej zadowolony :) ale ile gustów tyle opinii. Ale z Razr mi się świetnie pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zainteresowanych :hi:

Czas odgrzać kotleta, bo mój Samsung Wave II udaje emeryta na zasiłku i ostatnio dzieją się z nim dziwne rzeczy. Ale mniejsza o to.

Możliwe, że zajdzie potrzeba zakupu nowego telefonu. Ja jestem obecnie zupełnie nie w temacie. Piszcie, doradzajcie i komentujcie- na co dziś warto poświęcić swoją uwagę ?

Wymagania mam podobne jak i niecałe 2 lata temu, więc pozwolę sobie zacytować moją pierwszą wypowiedź w tym wątku:

To czego oczekuję od telefonu:

-dobra bateria ( o ile dziś takie pojęcie istnieje)

-duży,czytelny wyświetlacz

-raczej Android'a

-intuicyjna i szybka obsługa menu

-wydajny procek

-standardowo Bluetooth, radio, dobry aparat, fajnie jakby miał GPS ( ale to nie koniecznie).

Od zakupu Wave'a miną we wrześniu 2 lata, więc chyba jakiś postęp w tym temacie nastąpił :wink:

Budżet ok 1000 PLN

---------- Post dopisany 08-04-2013 at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany 07-04-2013 at 20:09 ----------

Wypowie się ktoś w temacie ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, szukałem jakiegoś zmiennika wysłużonego Samsunga Wave I. Do wyboru miałem Samsunga Galaxy S II i Sony Xperia S.

Jakoś bardziej do gustu mi przypadł soniacz, lepiej mi leży w dłoni, sprawia wrażenie lepiej wykonanego telefonu od samsunga, dużo ciekawsza jest nakładka na menu od sony, aparat 12mpx robi zdjecia naprawdę dobrej jakości jak na telefon, GPS, wifi, bluetooth, radio wszystko ok działa. Póki co jakieś lepsze gry śmigają na nim bez problemu, jedyny chyba minusem to może być troszkę słaba bateria, choć mi to nie przeszkadza, spokojnie dzień dwa wytrzymuje.

Samsung jakoś mi nie przypadł do gustu, ale to pewnie po części dlatego, że ma jakieś podobieństwa do Wave i po prostu chciałem coś nowego innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że zajdzie potrzeba zakupu nowego telefonu. Ja jestem obecnie zupełnie nie w temacie. Piszcie, doradzajcie i komentujcie- na co dziś warto poświęcić swoją uwagę ?

Wymagania mam podobne jak i niecałe 2 lata temu, więc pozwolę sobie zacytować moją pierwszą wypowiedź w tym wątku:

To czego oczekuję od telefonu:

-dobra bateria ( o ile dziś takie pojęcie istnieje)

-duży,czytelny wyświetlacz

-raczej Android'a

-intuicyjna i szybka obsługa menu

-wydajny procek

-standardowo Bluetooth, radio, dobry aparat, fajnie jakby miał GPS ( ale to nie koniecznie).

[...]

Budżet ok 1000 PLN

Samsung Galaxy S3 Mini. Wyświetlacz 4 cale AMOLED, Android JB 4.1, cena może sie wahać około 1 tys., nie sprawdzałem.

Nie spełnia wszystkich twoich oczekiwać, ale też nie wiem czy jakikolwiek spełnia. Mianowicie aparaty w komórkach sa wciąż przecietne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy s3 użytkuje od 5 dni telefon bajka szkoda czasu na opisywanie trzeba go porostu mieć.

Wcześniej xperia U telefon pomyłka nie wykorzystuje 50% androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam od grudnia Sony Xperia J

Co prawda to telefon tylko do pracy więc nie służy mi do rozmów, ani sms-ów tylko korzystam w nim z wgranej aplikacji i internetu.

Podstawowe cechy:

- duży przejrzysty wyświetlacz, dobra bateria, cienki, lekki, bardzo dobrze leży w dłoni szczególnie jak się go trzyma poziomo, bo ma z tyłu fajnie wyprofilowaną obudowę

A już niedługo będzie do prywatnego użytku Nokia Lumia 920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy s3 użytkuje od 5 dni telefon bajka szkoda czasu na opisywanie trzeba go porostu mieć.

Wcześniej xperia U telefon pomyłka nie wykorzystuje 50% androida.

mój ojciec ma s3, wcześniej miał iphone'a 4. ciągle wyzywa, że samsung to szajs i jak wymieni obudowę w applu to wraca do niego.. też mi się samsung podobał, ale pobawiłem się nim i wolę kupić teraz iphone'a 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie aple to szajs bo ojciec ma i nie umie go obsługiwać - daj spokój z takimi tekstami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pokaż mi, w którym miejscu napisałem, że to szajs bo nie umie obsługiwać?! mi się też ten telefon nie podoba, na zdjęciach fajny, ale w realu dla mnie jest tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon który wygrywa większość rankingów jest tragedią - spoko.

Ja powiem tak ze on jest lepszy niż podają w rankingach sam wyświetlacz to cud techniki.

Fan-boyem samsunga tez nie jestem bo po modelu S5610 omijałem ta markę szerokim lukiem jednak s3 to inna bajka.

Xperia Z dziala równie szybko jak s3 może nawet szybciej ale na zetce kolor czarny jest szary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoled robi robotę, zobaczcie na Full HD wyświetlacz w S4 i wydawało by się że po kiego w takim rozmiarze taka duża rozdzielczość a jednak jest duża różnica.

Jędrek Twój Tato widocznie ma pecha, może mieć brandowany telefon z operatora a to już minus bo oni narzucają swój syf i telefon może się przymulić jak się nie zna dobrze tego systemu i jego zarządzanie, szkoda że moją sztuką się nie pobawiłeś w Bukowinie to byś się przekonał jak "lata" i byś na pewno zmienił zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoled robi robotę, zobaczcie na Full HD wyświetlacz w S4 i wydawało by się że po kiego w takim rozmiarze taka duża rozdzielczość a jednak jest duża różnica.

Jędrek Twój Tato widocznie ma pecha, może mieć brandowany telefon z operatora a to już minus bo oni narzucają swój syf i telefon może się przymulić jak się nie zna dobrze tego systemu i jego zarządzanie, szkoda że moją sztuką się nie pobawiłeś w Bukowinie to byś się przekonał jak "lata" i byś na pewno zmienił zdanie :)

znajomi też mają S3, jak mówiłem.. dla mnie d*py nie urywa. zdecydowanie bardziej podoba mi się iPhone, którego nie jestem maniakiem/miłośnikiem/fanatykiem. dla mnie jest po prostu praktyczniejszy i MI osobiście bardziej odpowiada. i to moja subiektywna opinia, ale marewel jak zawsze będzie bronił swojego.. to samo było m.in. z A3 :wink:

Filip, a może jakaś nowa Lumia? kolega miał i sobie chwalił.. tylko nie wiem jaką miał, bo moja przygoda z Nokią skończyła się po nieszczęsnym N97 Mini.. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...