Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Coś huczy. Łożysko czy opona?


matig7

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu słychać takie buczenie jakby z lewego przedniego koła. Ustaje ono tylko wtedy gdy koła są lekko skręcone w lewo (na zakrętach). Co może być przyczyną? Łożysko czy może czasem to wina opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOszt łożyska to 85zł + 75zł za wymianę.

Można samemu to zrobić ale trzeba mieć dostęp do prasy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to napewno lozysko, tylko jesli buczy ci z lewej strony to nie znaczy ze to musi byc lewe kolo:D taki efekt zmylajacy, mialem to samo, buczalo w lewym, wymienilem lozysko a okazalo sie dalej buczy bo to bylo kolo prawe :D pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie opon na letnie bez zmian (powiedział bym nawet, że jeszcze gorzej słychać) :) Kupiłem łożysko (wziąłem jakieś Master Sport za 70pare zł) były jeszcze jakieś za 60 i 180zł. Możliwe, że dziś będzie wymienione. Zobaczymy czy pomoże :)

[br]Dopisany: 05 Marzec 2008, 14:26 _________________________________________________No i okazało się, że łożysko które zakupiłem jest inne od tego obecnie założonego (większe, i nie pasuje) Na opakowaniu pisze, że jest ono m.in. do 1.8T. Z tym, że dalej napisane jest 132KW czyli około 175KM. Czy w A4 1.8T ale o mocy 180KM byłoby montowane inne łożysko niż w 1.8T 150KM? Wkur... się trochę :kwasny: Aha i może to nie moc tylko napęd quattro (w moim przypadku jego brak) ma tutaj znaczenie? Może to które gość mi dał jest do auta z takim napędem? Dziwne trochę to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Najlepiej pojedz do serwisu ktory ma czesci na miejscu albo przywozi z innego sklepu z twojej miejscowosci. Widze ze jestes z pod Rzeszowa wiec tam napewno nie bedzie problemu, zdejma stare lozysko i bez problemu wloza to jakie nalezy, za robocizne zaplacisz pewnie ok 50 zł ( + - )

taka moja rada

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko bez problemu wymienili mi na odpowiednie. W aucie siedzi już nowe ale teraz tak troszkę je słychać jak skręcam w lewo. Gorzej bo po zmianie przestał działać ABS :/ Szukam kogoś z VAGiem żeby sprawdzić o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mechanior coś spierniczył z czujnikiem ABS-u,sprawdż czy jest na swoim miejscu i czy aby nie brak mu kabelków ,a może się tylko wysunął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo a ja się doczepie do tematu bo nowego nie będe zakładał... wymieniłem dzisiaj na letnie, tylko dałem te ktore jeździły na tyle to mam teraz na przodzie i strasznie huczy przy 40km/h, powyżej też ale mniej troche, przedtem nic nie huczało, dodam jeszcze że nie byłem wyważyć kół bo wkońcu były wyważone ale nie przezemnie(auto mam od 5 miesiecy) jechać je wyważyć czy zmienić ze sobą najpierw??? opony fulda extremo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej zacząć od zmienienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne, zajechalem do fachowców od "gum" i oni na to... WYZĄBKOWANE, dlatego też jeździły na tyle żeby poprostu mniej chuczało...

przerzucili mi je na tył i prawie ich nie słychać, i tak mam zamiar zmienić na nowe 2 oponki wiec te idą do spalenia :> :evil:

i na koniec dodam że znów moje autko zaczeło mi się podobać!:D heh czego to nie robią alumy :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda "wyząbkowana" opona??? Czy można to samemu ocenić czy trzeba jechać do fachowców?? :mysli:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja odgrzeje temat.

Od ok miesiąca słyszę huczenie jakby z tylnej osi.

Najpierw pojawiało się ciche przy prędkości ok 70,80 km/h

Teraz słyszę to już od 50km/h

Ze wzrostem prędkości dźwięk nasila się i nie zmienia się na zakrętach.

I sam nie wiem, czy to wina opon czy łożysk.

Opony wymieniałem na wiosnę, łożyska razem z wymianą tarcz w październiku.

Czy ciśnienie w oponie może mieć na to wpływ?

Jeszcze w lipcu sprawdziłem ciśnienie w oponach. Było 2,4 więc trochę upuściłem.

Nie zauważyłem też, żeby któraś opona nierównomiernie się ścierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...