Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Nowe letnie na zime ?


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, praktykowal ktos cos takiego ? Osobiscie jezdze glownie po miescie (90%) i w poprzednim aucie tak zrobilem i nigdy nic sie nie zadzialo, szedl jak przecinak :polew:

Rozumiem, ze zaraz na forum zostane ........... ale coz- mam teraz duzo powazniejsze wydatki i ciezko bedzie wyciac $$ na 2 komplety nowych opon.

Szukalem tez uzywek ale ciezko znalezc cos sensowanego , albo lyse albo dot 2001, a jak wiadomo guma po kilku latach traci juz wlasciwiosci..........

Wogole ciekawi mnie ile % forumowiczow wymienia na zimowki ? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku jezdziłem na dwóch letnich z tyłu i dwóch zimowych z przodu ale nie oddalałem sie daleko od domu ,na ten rok mam już kupiony komplet czterech zimówek-nowe opony letnie mogą być lepsze niż niektóre paroletnie zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe opony letnie mogą być lepsze niż niektóre paroletnie zimówki.

na suchym i nagrzanym od słońca asfalcie może tak :cool1: a w innym wypadku to używane zimówki będą lepsze od nowiutkich letnich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak i ile jezdzisz no i jaka będzie zima w tym roku, osobiście zakładałbym zimówki bo na oponach i hamulcach się nie oszczędza :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź przed zimą dobre używki zimowe - jest tego trochę w internecie, więc coś napewno wybierzesz.

Latem od biedy pojeździsz też na zimówkach. Ale już na letnich to bym się bał jeździć zimą.

Ewentualnie możesz poszukać jakichś całorocznych.

W drugim aucie mam Debice Navigator (całoroczna) i 3 rok dają radę.

Ale auto używane tylko w mieście na krótkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadnie śnieg i szybko stwierdzisz że jednak trzeba zimówek, lepiej powoli się rozglądaj puki jest większy wybór :wink4: Letnie w zimę to naprawdę zły pomysł :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę śniegu spadnie i pupa ,nie pojeździsz ,o hamowaniu nie wspomnę :gwizdanie: ,ja bym nie ryzykował :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem kumpla rok temu jak sie meczyl na letnich passatem B5.. byla masakra.. w sniegu to ruszyc dobrze nie mogl.. polecam kupic zimowki.. zawsze mozna na zimowkach polatac latem.. albo wielosezonowki.. moja Mama ma w Tigrze goodyear`y wielosezon.. i sa nie do zajechania.. jezdzi juz 4 lata.. a bieznika od cholery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w anglii w mało którym sklepie mają nawet zimowe opony, kiedy w tamtym roku spadł pierwszy śnieg, było go nie wiele, to i tak sparaliżował całą okolicę pomimo że niektóre samochody miały nowe opony letnie, ja sam nie mogłem podjechać pod malutki krawężnik aby wjechać na parking pod dom, a pod niewielkie górki to nawet nei próbowałem się męczyć (miałem małego Rover'ka 25)

dla mnie ten który nie wymienia opon na zimowe w polsce jest bardzo lekkomyślny, i nie chciałbym jechać przed takim delikwentem kiedy na zewnatrz pada śnieg, nawet po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się czy zaoszczędzisz kasy jak będziesz miał do klepania samochód. Sąsiad mój ( :doh1:) super kierowca cały rok jeździł na zimówkach wożąc żonę i dzieci (po 2 latach wyobraź sobie ich stan). Pewnego razu pyta się mnie czy bym mu samochodu nie pożyczył bo po żonę musi jechać ( :naughty: naiwny),bo on w rowie wylądował oczywiście nie ze swojej winy bo droga była nie odśnieżona itd itp. Rzeczoznawca powiedział mu jedno "ciesz się pan, że w ogóle dostaniesz pieniądze za te łyse opony). Od tego czasu gość ma letniaki i zimówki bo do klepania passata musiał jeszcze sporo dołożyć.

dziękuję za uwagę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm decyzja zapadla, kupie zimowki, tylko zastanawiam sie jakie? (ogolnie mam zimowki ale maja mniej niz 4 mm i sa juz leciwe, wiec szkoda montowac.

- handlarz chce mi sprzedac 7mm klebery z 2008 roku za 420zl - 4 szt

albo nowe:

- debica frigo 2, dayton dw510, sava eskimo s3. Tutaj najbardziej mnie przekonuja daytony, gdyz wg opinii ludzi najlepiej sprawdzaja sie w miescie (duzo blota) a debica najlepsza jest na duuuzo sniegu. cena za 4 okolo 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już tak u ciebie krucho z gotówka to jest jeszcze opcja opon całorocznych- nie są tak dobre w lecie jak letnie ani tak dobre w zimie jak zimówki ale do miasta ok.

Mój teść sobie chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz te klebery, jesli faktycznie mają 7mm i 3 lata, ale sam sprawdź to jeszcze raz dokładnie, i zobacz czy nie mają wybrzuszeń czy nie są porozcinane, bo cena dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caloroczne odpadaja, sa proporcjonalnie zbyt drogie (sredniak to koszt bliko 300zl)... a ja dwa komplety z allegro kupie za 1500

zawsze zostaje jeszcze rower albo zamiana na bilet mzk

czytacie czasem o czym piszecie ,czy tak pitolicie po klawiaturze żeby nie było ,że nie klikaliście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie zdecyduje sie na daytony albo save eskimo.

Te uzywki bierznik maja prawie jak nowy ale sa z 2007 roku..... Za rok beda juz 5 letnie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 letnia guma na zime to już taka sobie, bieżnik może i ok ale zimówki to tak 3-4 lata guma ma najlepsze właściwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 letnia guma na zime to już taka sobie, bieżnik może i ok ale zimówki to tak 3-4 lata guma ma najlepsze właściwości

Bez przesady

to samo chciałem napisać, nie popadajmy w paranoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...