Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Fotel kierowcy wielki problem


Damian222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem powiem tak przed chorobą(mam jakaś jelit) kupiłem auto czyli pól roku temu i było wszystko idealnie i ważyłem w tedy 69 kg na wzrost 186 powiedzmy w miarę i jak się zaczęła choroba schudłem do 60 KG i tak jak w koszulce oparłem się o siedzenie to było czuc jak kręgosłup inaczej kręgi dogniatają do siedzenia no bo to logiczne jak się oprze ale jak ktoś ma masę ciała to nawet ich nie czuje i u mnie przy oparciu się takie nie miłe uczucie i tak jak by się ciepło robiło tam koło pleców po prostu jadę i kręgosłup dogniata do siedzenia a ja mam go widocznego bardzo to czuje nie miłe uczucie następnie po założeniu bluzki było już lepiej mniej było to uporczywe ale dalej zacząłem chudnąc i ważę teraz 56kg na wzrost 186cm i nie idzie wogule usiedzieć na siedzeniu to znaczy opierać się plecami o oparcie pojechałem do tapicera i podłożył pod oparcie cienką gąbkę na plecy to teraz wydaje mi się,że za bardzo wybrzusza do przodu ale teraz jeszcze gorzej jak schudłem bo w bluzie nie idzie wytrzymać i muszę odrywać plecy od siedzenia co chwila i kombinuje jak ustawić siedzenie ale na to samo wychodzi teraz siedze na kompie i nie moge sie za bardzo oprzec bo czuje kregosłup i nie miłe uczucie i zastanawiałem się nad wymianą fotela ale chyba to nic nie da? skoro mnie gniecie na każdym,myślałem nad koralami na siedzenie ale to przecież pogorszy sprawę bo kręgosłup sie oprze o twarde korale to masakra bedzie pomózcie panowie wiem pasuje przytyc ale to nie jest takie proste bo choroba nie wyleczona nie wiedza dokładnie co mi jest dopiero trzeba isc do szpitala tak,że z pól roku to potrwa a ja uwielbiam jezdzic autem i chce a nie mogę pomózcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na poczatku to wspolczuje choroby. Zdrowie jednak w zyciu najwazniejsze. Co do twojej wypowiedzi to w zyciu nie czytalem tak dlugiego zdania. Eksperymentuj z roznymi gabkami i podkladkami moze znajdzesz rozwiazanie.A moze zrob w gabce rowek na kregoslup :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JAK RADZISZ SIEDZENIE USTAWIC?[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2011, 18:54_________________________________________________koledzy tutaj fotka jak siedzę zdjęcie pierwsze a drugie to jak można ale sobie nie wyobrazam bo głupawo mi by sie siedziało i wydawałao by mi się że nogi za daleko są od sprzegła itp

http://imageshack.us/photo/my-images/829/werl.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj usadzić się tak jak na drugim rysunku, z oparciem mocno wyprostowanym i bardziej prostymi nogami, wtedy nie obciążasz tak bardzo odcinka piersiowego kręgosłupa tylko krzyż i lewą nogę. Wypróbuj może też jakąś matę żelową na oparcie, powinna się ułożyć do Twojego ciała. Na marginesie, oparcie pod kątem prawie 90 stopni i jedynie lekko ugięte nogi to jest jedyna prawidłowa pozycja za kierownicą, zawsze jak widzę "rajdowców" półleżących w fotelu to chce mi się śmiać, jedna niespodziewana sytuacja na drodze i są załatwieni bo nie będą w stanie opanować samochodu zwłaszcza jak jedna rączka jest za oknem albo na gałeczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, współczuje odnośnie choroby i mam nadzieję że wyleczysz się i wrócisz do normalnej wagi!

Popieram przedmówcę odnośnie fotela, myślę że tak było by najwygodniej jak mówi, również popieram odnośnie podmiejskich "rajdowców" z łóżkiem zamiast fotela ;), aczkolwiek jeszcze z rok temu też chorowałem na to żeby mi tylko głowa wystawała przy szybie.

Ledwo widziałem górę deski rozdzielczej :cool1: aczkolwiek, teraz jeżdżę zdecydowanie wyżej, gdyż widzę maskę co pozwala mi na badziej precyzyjne parkowanie oraz wbrew pozorm jest wygodniej....[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2011, 22:53_________________________________________________( I nie patrz na to jak będziesz wyglądał, czy głupio czy nie, zrób tak aby Ci było jak najwygodniej...oraz żebyś miał pozycję która pozwoli na szybką reakcję w razie czego...)[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2011, 22:55_________________________________________________Tutaj warto byłoby też zwrócić uwagę przy okazji na ustawienie zagłówków... ;) też odpowiednio ustawione nie wyglądają zachęcająco, a mimo wszystko jest bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanawiam się czy warto było by kupić poduszkę lędźwiową ale czy to coś da? bo podkładałem sobie zwykłą taką małą jak na podróż np autobusem się bierze to mnie ino denerwowało i za bardzo do przody wypychało czy ta lędżwiowa bedzie podobna? bo ona jest chyba z pianki? proszę o pomoc czy warto bo mam ino 100zł i mam na oku pewną rzecz ale teraz do głowy mi poduszka przyszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleszko wielkie współczucie u mnie w rodzinie kilka osób chorowało i wiem jaki to ból, co do poduszki na programach typu "Mango" czyli sprzedaz zdarzały sie różnego rodzaju poduszki na plecy, ja bym porozmawiał z tapicerem meblowym on ma gąbki i materiał do ich obszycia usiądziesz w samochodzie a on pomierzy i zrobi ci na rozmiar poduszkę na plecy, dopasujesz długość, szerokośc, grubośc a dodatkowo wpasuje to w fotel i nie weżmie za dużo i możesz się targować co o tym myślisz ja bym tak zrobił :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ale co kolego od tej poduszcze myślisz? kosztuje ona na allegro 56zł chodzi mi oto czy ona bedzie lepsza od zwykłej bo jtak jak mówię na zwykłej jak podłoże to mnie wypycha do przodu a ta specialna ledzwiowa bedzie taka,że opre się to dopasuje sie do kształtu ciała i nie bede czuł,że mnie do przody wybrszusza czy bedzie to samo co ze zwykłą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego oglądałem wiele poduszek na allegro przed chwilką na pewno nie zaszkodzi a pomoże, czy bedzie strzałem w dzieisątkę tego nikt ci nie zapewni ja bym na twoim miejscu zorientował się czy jest możliwośc zwrotu jakby nie spełniało oczekiwań :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem wszystkie oferowane na allegro jest tego tyle nie wiem co ci powiedzieć czy to pomoże ja bym najpierw poszedł do ortopedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej proponuje zapytać o zdanie jakiegoś rehabilitanta lub ortopedę

Ile Ty masz lat ?

Albo nie jeździj albo idź do specjalisty po poradę.

Nawet, gdyby tu był jakiś doświadczony w tym temacie (nawet lekarz) to i tak nie poradzi nic na odległość.

Ludzkie ciało i problemy (tak poważne jak opisujesz) z nim związane to nie samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ja jestem po operacji kręgosłupa. Używałem maty "masującej". Jak pokazałem ją lekarzowi to powiedział mi , żebym się puknął w głowę. Znalazł mi markową matę, która masowała rzeczywiście okolice kręgosłupa a nie bzykała jak wibrator jak te wcześniej używane przeze mnie.

Porównanie obu to jak "niebo i ziemia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@ macie jakieś pomysły odnośnie pierwszego posta?

Myślę, że od pierwszego posta upłynęło dość czasu żeby pójść na wizytę do ortopedy :rolleyes: zdalnie chyba już nikt nie jest w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...