Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Szybkie pytanie o zmiane oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

panowie mam zalany olej mobila 10w40 chce zmienic na motul z tej aukcji http://allegro.pl/motul-6100-synergie-10w40-oryginal-francuski-i1811586632.html kwestia tego czy mam stosowac srodek motula dodawany do oleju przed wymiana czy poprostu lac nowy olej...szczerze mowiac boje sie lac srodek ktory oczyszcza silnik ze starego oleju i lac nowy...chodzi o rozszczelnienie silnika

nowy olej chce kupic u naszego kolegi z forum...z obecnego oleju chce zrezygnowac bo praca silnika mnie nie zadowala auto wedlug licznika ma przejechane okolo 180 tys

prosze o szyba rade czy warto zmienic na motul

Opublikowano

musisz zmienic ale na 5W-40

10W-40 w tym aucie nadaje sie do smarowania zawiasów

Opublikowano
  • Autor

a co ze stanem silnika przy zmianie na olej 5W auto kupilem juz z zalanym olejem 10w40 moge wrocic do 5w? kupowac srodek motula do oczyszczania silnika z syfu ktory w nim jest czy poprostu lac pelny syntetyk?[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2011, 20:49_________________________________________________jeszcze jedno pytanie ktory olej motula spelnia normy audi i ma jego specyfikacje?

Opublikowano

jeszcze jedno pytanie ktory olej motula spelnia normy audi i ma jego specyfikacje?

Motul 8100 X-cess 5W-40

Opublikowano
  • Autor

kolego takiej odpowiedzi oczewikalem :)

Opublikowano

To ja się podepnę pod pytanko.

Mam AEB z przebiegiem 250 tysięcy, zalany 10W40, silnik chodzi ok. Auto jeździło we Włoszech i tam jeździło też na takim oleju.

Od lipca zrobiłem nim 6 tysięcy, grama oleju nie bierze. Wymieniać na 5W40?

Ja się waham...

Opublikowano
  • Autor

kraker ja dalem 10w40 bo taki byl zalany ale juz nie jeden mechanik mi kazal zmienic na 5w40 motula czas zaryzykowac

Opublikowano

Ryzykujesz na pewno nie zmieniając.W tym silniku olej ma ciężkie życie i musi być syntetyk.

A później się zapycha smok i takie tego typu rzeczy.

Opublikowano
  • Autor

kolego tokarka juz sam to zauwazylem u siebie w aucie stalem w korku w temperaturze 40 stopni stan oleju ok a i tak walilo czerwona konewka ze zly poziom...padlo na smoka i wyszlo ze mam zly olej zalany dla tego zmieniam na motul

Opublikowano

Ryzykujesz na pewno nie zmieniając.W tym silniku olej ma ciężkie życie i musi być syntetyk.

A później się zapycha smok i takie tego typu rzeczy.

producent w klimacie umiarkowanym zaleca używanie 15W 40,lub alternatywnie 10W40,a w klimacie zimnym 5W40-możesz jakoś racjonalnie wytłumaczyć dlaczego smok pompy olejowej mógłby się zapchać od oleju?
Opublikowano
  • Autor

u nas klimat umiarkowany wiec 10w40 bedzie ok z tego co piszesz Dominik a mechanicy mi caly czasu mowia "dawaj śmiało 5w10" kogo sluchac???

Opublikowano

smok to się zapchał nie od 10w40 tylko od tego , że ktoś go zmieniał co 20 tkm...ja kupiłem też zalany jakimś Mobilem 10w40 i zmieniłem na Gulfa 5w50 i jest super

Opublikowano

u nas klimat umiarkowany wiec 10w40 bedzie ok z tego co piszesz Dominik a mechanicy mi caly czasu mowia "dawaj śmiało 5w10" kogo sluchac???

kto ma lepszą wiedzę-mechanik po zawodówce,czy inżynier pracujący przy budowie kolejnych modeli Audi?

dzisiaj oleje są czyste,bez zanieczyszczeń-np 15W w UK,będzie spełniał taką samą rolę,jak 0W na Alasce,bo gradacja jest uzależniona od warunków rozruchowych-jak auto stoi całą noc na mrozie,to z rana przy pierwszym rozruchu 15W jest gęściejszy,niż 5W,co będzie powodem tarcia elementów i dokonane zostaną mikrouszczerbki na elementach silnika, ale w Klimacie panującym w Arabii Saudyjskiej-będzie on już za rzadki,więc tam stosuje się 15W50,bo temperatura otaczające silnik jest także wyższa,co wpływa na jego konsystencję po zgaszeniu silnika i powrotu do stanu ,jaki panuje przed rozruchem-generalizowanie,że TYLKO 5W jest najlepszy-jest błędem

długotrwałe używanie niewłaściwego oleju w nieprzystosowanych do niego warunkach-prowadzi do powolnej degradacji elementów silnika

Opublikowano
  • Autor

ja mam swiadomosc tego ze jak bede wymienial olej musze zdjac miske i zobaczyc co tam sie dzieje ze smokiem bo jak zalalem tym co bylo czyli mobil 10w40 w korkach i temp 40 na zewnatrz walilo mi komunikatami ze niski stan oleju

Dominik bylem w serwisie Audi w Świdnicy mieli promocje na sprawdzenie calego auta za 100pln podjelem sie tego kosztu i po godzinie uzyskalem info od gosci z serwisu co do stanu auta i poza tym co mi powiedzieli co siedzi w zawieszeniu polecili mi zmienic olej na motul 5w40 i juz nie wiem co mam zrobic po tym co napisales poza tym ze juz kupilem przez neta motula 5w40 8100 X-CESS

Opublikowano

Domjenick masz racje co do jakości olejów w róznych klimatach tylko moim zdaniem zapomniałeś o jednym..mianowicie 15w40 to przede wszystkim olej mineralny i w turbo średnio sie sprawdzi...są dostępne take 15w50 do "ciepłych krajów" i to full synt np Motula ale wątpie żebys chciał na nim jeżdzić u siebie :wink4:

Opublikowano

ja latam na 10w40 i po konsultacjach z mechanikami nie mam zamiaru zmieniać na 5w40 zwłaszcza, że mam już 270tys

Opublikowano

ja latam na 10w40 i po konsultacjach z mechanikami nie mam zamiaru zmieniać na 5w40 zwłaszcza, że mam już 270tys

gratuluję mechanika :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

a ja mam 480.000km i jeżdze na 5W-40

wytłumaczysz to jakoś ?????

Kolego gdyby Twój mechanik miał podstawowa wiedze na ten temat to nie gadałby głupot

jak ma to miejsce i kazałby Ci zalac 5W-40, dla silnika nie ma znaczenia czy 5 czy 10

tutaj chodzi tylko i wyłacznie o smarowanie turbiny

Opublikowano

Domjenick masz racje co do jakości olejów w róznych klimatach tylko moim zdaniem zapomniałeś o jednym..mianowicie 15w40 to przede wszystkim olej mineralny i w turbo średnio sie sprawdzi...są dostępne take 15w50 do "ciepłych krajów" i to full synt np Motula ale wątpie żebys chciał na nim jeżdzić u siebie :wink4:

trzeba uwzględniać warunki, w jakich się mieszka,a generalna zasada lania olejów jest taka: do nowych aut z małym przebiegiem full syntetyk,do aut z średnim przebiegiem i starszych w dobrym stanie-pólsyntetyk,a do aut z dużym przebiegiem,lub dosyć starych-minerał :wink4:

różnica pomiędzy mineralnym,a syntetykiem w dzisiejszych czasach jest niewielka :wink4:

ja mam swiadomosc tego ze jak bede wymienial olej musze zdjac miske i zobaczyc co tam sie dzieje ze smokiem bo jak zalalem tym co bylo czyli mobil 10w40 w korkach i temp 40 na zewnatrz walilo mi komunikatami ze niski stan oleju

najpierw wyczyść smoka i pokrywę zaworów,bo tam najwięcej syfu :wink4:

http://www.motofakty.pl/artykul/oleje_silnikowe_8211_jak_dobierac.html[br]Dopisany: 22 Wrzesień 2011, 22:57_________________________________________________proszę

9d44b5af8cbbfb0cm.jpg

Opublikowano
  • Autor

dzieki za wyczerpujaca odpowiedz na moje pytanie...wybor padl na Motul 8100 X-CESS 5W40 5L zaleje i zobaczymy jak bedzie dalej

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.