Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Zawór EGR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam pytanie czy wymieniał juz ktoś w swoim autku zawór egr? Jesli tak to orginalny czy zamiennik. Nadmieniam ze czyszczenie nic nie dało żyga olejem przez dziórki.

Opublikowano

Witam

Mam pytanie czy wymieniał juz ktoś w swoim autku zawór egr? Jesli tak to orginalny czy zamiennik. Nadmieniam ze czyszczenie nic nie dało żyga olejem przez dziórki.

raczej tylko ori :wink4:

a czyszczenie to tylko czyszczenie czy i wymiana uszczelek?

Opublikowano
  • Autor

no uszczelek nie wymieniałem znaczy robił to mechanik przy mnie ale nie wiem czy to cos pomoze wymiana uszcelek jak z dziórek leci?

Opublikowano

no uszczelek nie wymieniałem znaczy robił to mechanik przy mnie ale nie wiem czy to cos pomoze wymiana uszcelek jak z dziórek leci?

Jak leci z dziurek to pomoże tylko nowy EGR :wink4:

Opublikowano

a czy oprócz lejącego się oleju są jakieś negatywne skutki zepsutego EGRu?

Opublikowano

a czy oprócz lejącego się oleju są jakieś negatywne skutki zepsutego EGRu?

Dopóki spełnia swoje zadanie (otwiera sie i zamyka - logi) - NIE

Opublikowano

a czy oprócz lejącego się oleju są jakieś negatywne skutki zepsutego EGRu?

Dopóki spełnia swoje zadanie (otwiera sie i zamyka - logi) - NIE

a jeśli się nie zamyka i nie otwiera?

Opublikowano

a jeśli się nie zamyka i nie otwiera?

Jak sie nie zamyka to znaczy ze zassysa uklad czesciowo spaliny. wiec auto bardziej mulowate i kopci wiecej.

Jak sie nie otwiera to.. wiele osób tak jezdzi wpuszczajac tylko swieze powietrze w uklad dolotowy.

u mnie po umsylnym zaslepieniu egra w AJMie (mozliwe ze posrednio ) padlo turbo...byly za duze cisnienia w ukadzie i bylo przeladowanie az sie wysraly uszczelniacze i lozysko..

Opublikowano

Jaka jest cena takiego zaworak ?

Opublikowano

Na allegro można kupić za około 150 zł

Opublikowano
  • Autor

Mozna za 150 ale jakis zamiennik ori kosztuje 520 zł

Opublikowano

nowe uszczelki kosztują 20pln a EGR na allegro 100-150pln max

Opublikowano

Uszczelki moze i tak ale on żyga olejem przez dziurki a za 150 zł kupisz plastikowy zamiennik patrz:http://www.allegro.pl/item315346356_zawor_recyrkulacji_egr_vw_audi_seat_ford_1_9_tdi.html to jedno a to http://www.allegro.pl/item319136846_recyrkulator_spalin_egr_zawor_audi_seat_skoda_vw.html drugie - i chyba jest róznica

kolego, nie wprowadzaj w błąd, bo na tych aukcjach, które przytoczyłeś są dwa różne zawory i służą do czego innego

1 aukcja to EGR

2 to N75

Pozdro

Opublikowano

Zawór EGR jest ważnym elementem układu dolotowego silnika. który ma wpływ na prawidłową pracę silnika.

dodawanie spalin do powietrza pomaga w spalaniu

- gorące spaliny ułatwiają zapalanie i spalanie wtrysnietego paliwa do cylindra - dzieki temu uzuskujemy wieksza moc, mniejsze zuzycie paliwa

- obniżaja ciepło spalania - dzieki temu mamy nizsza temperature spalin ( m.in. lepsze warunki pracy turbiny)

- jest mniejsza zawartosc szkodliwych dla srodowiska gazow w spalinach -

zawor wymieniajmy na oryginalny nowy ( niestety troche kosztuje), ew. czyscmy stary.

Opublikowano

kolego' date=' nie wprowadzaj w błąd, bo na tych aukcjach, które przytoczyłeś są dwa różne zawory i służą do czego innego

1 aukcja to EGR

2 to N75

Pozdro

[/quote']trochę się mylisz kolego ten 2 zawór to N18 zawór recyrkulacji spalin, zawór N75 ma szarą główkę a N18 czarną. I występują one oba w silnikach zaczynając od AFN poprzez AJM aż do AWX. Oczywiście nie wymieniam tu wszystkich silników.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.