Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Quattro a spalanie i chip


mario0760

Rekomendowane odpowiedzi

tez mam AVF i mam takie pytanie zaraz po odpaleniu auta wyskakuje mi srednie spalanie ok 15l po ok 5km spada do 7 czy to normalne ????? srednie spalanie w trasie to ok5.9 przy predkosci 120-160 ale zato w miescie przy czestym gaszeniu 7.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra fis fisem, ale ile Ci wychodzi przy dystrybutorze? u mnie na kompie jak wciskam buta pokazuje 30-40l/100km , poczym przy normalnej jezdzie pokazuje 10l, 12l, 8l, 3l itd. , a przy tankowaniu okazuje sie,ze spalil 7,5litra po miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fis pokrywa sie z moimi obliczeniami a pozatym zbytnio nie przywiazuje wagi na to ile pali byle mnie niz 10 :evil: Mam konkretne pytanie czy u was zaraz po odpaleniu pokazuje srednie spalanie ok 15litrow a potem szybko spada ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne, po odpaleniu pokazuje 15-17l. Gorzej jak by Ci tak zostało :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem ze tylko moja tak ma :tongue4: w moim combi przy nagrzanym silniku nie jestem w stanie osiagnac spalania wiekszego niz 9l :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie jest praktycznie identyczne jak przedmówców. W mieście ciężko zejść poniżej 8 litrów a w korkach łatwo dochodzi do 9. Trasa przy prędkościach ok. 140-150 to 6-6,5l.

Dodam, że po programie nie odczułem praktycznie żadnej różnicy w spalaniu Fis dalej pokazuje średnie z dokładnością ok. 0,1 l. Natomiast zmiana opon z letnich 235/17 na zimowe 205/16 to u mnie jakieś 0,5 litra oszczędności.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 8- 9 litrów w mieście, koła 235 r18, a na trasie różnie nawet 14l , zależy od jazdy. Masz spalanie w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi jakos z 225 na 195 nic nie spada, czy to na serii czy programie, co zime to to samo. Ba! na zime spalanie rosnie, z 7 na 9-10l ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pewnie już było dużo pytany a temat spalania ale nic nie widze na temat Awx w quattro mój pali na trasie przy takiej jeździe 80h z 8l ale to nie jazda... Miasto 12/16l  dodam że ostatnio zauważyłem dziwny objaw pojawia się różnie czasami 2 razy dzienie wtedy go nie ma a czasami raz na tydzień lub dwa tygodnie takie przerwanie jak by moc stracił nie wiem iem jak to opisać bo dzieje się to w nie cała sekunde przerwie i jest ok macie jakieś pomysły pewnie wykonać logi 

 

Dodam ze robie nim krótkie bardzo trasy 5 dni w tygodniu 1km do firmy i powrót 1km czy czasem to nie jest problem 

Edytowane przez benkarf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój awx z Quattro po przekładce w mieście pali ok 7.2 w trasie od 5.8 do 6.2

 Ja to na twoim miejscu zastanowił bym się czy opłaca się ten 1km targać auto, może warto przesiąść się na rower.....?

Na tak krótkich odcinkach zawsze na FIS będzie duuuuze spalanie pokazywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...