Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6/B7] FIS zawyża spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam koledzy bylem kiedys u znajomego bo fis zaniza mi spalanie o ponad 1 litr i zwiekszyl mi w ustawieniach na 115% bo tyle mozna max mialem na 100 teraz fis oklamuje mnie o jakies 0.5 litra co jest nie tak ze tyle zwiekszone i dalej mi zaniza jest moze odpowiedzialny jakis czujnik skad komputer to wylicza

Opublikowano

spróbuj może zrobić reset (odłącz od akumulatora) podajże po 50 km powinien pokazywać normalnie

Opublikowano

Normalne jest to, że FIS może pokazywać inne spalanie, niż to faktycznie zmierzone. 0.5 l. różnicy to dobry wynik. Wszystko zależy od stylu jazdy, postoju w korkach itp. Jeśli chcesz wiedzieć jakie dokładnie masz spalanie to wylicz je z ilości spalonego paliwa i długiego dystansu w km.

Opublikowano

..najlepszy sposób na wyliczenie....pod korek..jeździć do zapalenia rezerwy i znowu pod korek..i przeliczamy

Opublikowano

fis zawsze będzie troszkę przekłamywał ,koledzy wyżej opisali jak sprawdzić spalanie-zatankować kilka razy pod korek i wyliczyć sobie średnie spalanie z przejechanych km :wink4:

Opublikowano
  • Autor

wlasnie tak robie przez to wiem ile przeklamuje moje pytanie jest dlaczego az tyle za kazdym razem

Opublikowano

0.5 L to aż ? :decayed:

myślę ,że gdyby przekłamywał o3 L to wtedy mógłbyś pisać aż :wink4:

Opublikowano
  • Autor

ale to tez sporo biorac pod uwage ze mam w kompie dane juz na 115% bo wczesniej bylo prawie 1.5 litra macie koledzy jakis pomysl co moze na to wplywac zawsze tankuje do pelna i zawsze kasuje srednie spalanie i caly czas oklamuje o 0.5

Opublikowano

Nie rób afery o "pół litra":D

Opublikowano
  • Autor

kolego ja nie robie afery tylko jak bym nie zmienil w kompie to przeklamywal o 1.5 litra a to duzo po zmianie jest ok 0.5 wiec po co ten komp jak glupoty podaje jedni mowia ze maja ok wiec czego ja mam nie miec przez to pytam

Opublikowano

ci co mają ok nie sprawdzają tego tak dokładnie jak ty po za tym jest to orientacyjne spalanie a nie z dokładnością co do 0,1l tak samo jak prędkościomierz który wskazuje większą prędkość niż faktycznie jedziesz

Opublikowano

koła masz standardowe?

poza tym 0,5l to świetny wynik wg mnie nie ma się czym przejmować... i tak szczerze to nawet nie wiedziałem że kogoś interesuje tak dokładnie ile pali auto

Opublikowano

sprawdz zuzycie paliwa VAG-iem.

Podaj wartosc spalania chwilowego przy stalej predkosci 100 km/h na plaskiej drodze na 6 biegu.

Opublikowano
  • Autor

srednie spalanie przy predkosci 100 km 4.6

Opublikowano

U mnie FIS przekłamuje o ~ 0.1-0.2 litra :wink4:

Opublikowano

Ciesz się, że masz taki "problem". W trasie chyba paliwa Ci nie zabraknie co? Wyjazd na wczasy zdołasz zaplanować? Obliczyć ile mniej-więcej będziesz potrzebował paliwa by przejechać od punktu A do punktu B też możesz? Ja nawet nie sprawdzałem czy mi przekłamuje czy nie? Po co? Gdyby palił za dużo to bym się zastanawiał, ale że na FIS-ie lekko przekłamuje no naprawdę straszny problem. Na Twoim miejscu przy silniku BLB skierowałbym swoje zainteresowania w inną stronę? Jak długo jeździsz tym autem?

Opublikowano

srednie spalanie przy predkosci 100 km 4.6

no to o co tobie chodzi? :cool1:

Opublikowano
  • Autor

koledzy czy wy nie rozumiecie moje pytanie jest dlaczego przeklamuje co jest tego powodem ze jedni maja 0.1 litra a ja mam 0.5 ale przy zmianie w kompie na 115% a tego sie nie powinno zmieniac ale jak bylo na 100 to wtedy przeklamywal o 1.5 litra wiec duzo opony mam seryjne tak samo felgi wiec co moze jeszcze na to wplywac kolego pukko wady tego silnika znam ale na razie nie narzekam na ten silnik ja juz przejechalem tym autem 40 tys a ma przejechane 170tys i wiem ze przy wymianie paska musze zrobic naped pompy ale to oddzielny temat

Opublikowano

ale czy ja twierdze ze narzekasz. tylko napisales ze zawyza spalanie, natomiast twierdzisz ze przy jezdzie z predkoscia 100 km/h pali 4,6 L/100km.To ile FIS tobie wtedy pokazuje?

Opublikowano
  • Autor

tyle pokazuje 4.6

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.