Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 QUATTRO] Olej w tylnym moście(mechaniźmie różnicowym)


tomgrom

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie koledzy co do papki ... jest gdzieś opisana częstotliwość wymiany tego oleju ??? i całej reszty ...... kupiłem niedewno swoje 1.8T Q i olej silnikowy to wiem ale reszta cała reszta to niebardzo .... :no:

Co do czestotliwosci yo musisz sobie ja sam ustalic gdyz serwis nie zaleca wymiany, co najwyzej dolewki.

Chyba, ze mowa o naprawie.

Ja mysle, ze co 100 tysi wystarczy wymienic.

ghost, jak miales papke to cos nie tak bo ja przy przebiegu ponad 200 tys nie mialem zadnej papki i olej wygladal naprawde dobrze, nawet bardzo dobrze.

I dziwie Ci sie ze weszlo 1,9 bo tyle to wejdzie ale w suchy dyfer a nei przy wymianie. :tongue4:

Moze z papka przesadzilem... ale olej po 10 latach uzytkowania traci swoje parametry. Dlaczego aktualnie oleje w silniku wymienia sie np. co 15 tys km lub co rok ? własnie chodzi tu o utrate parametrów i starzenie sie oleju. Z papka przesadzilem jednak kolor oleju wskazywal ,ze czas najwyższy na wymiane. Mial kolor kawy z mlekiem. Weszly niecale 1.9 L :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem wczoraj mam przejechane prawie 200tys auto z 1999r i o dziwo olej czysciutki jak łza w skrzyni i dyferku zero opilkow, ale skoro juz zakupilem olej to wymienilem, wiec chyba cos w tym prawdy jest ze producent nie zaleca wymiany. Fakt faktem że przez 9 lat na pewno stracil swoje parametry. Zalalem ten http://www.bp.com/extendedsectiongene...ategoryId=4004402&contentId=56146

Jedno co mnie zastanowilo to to ze w skrzyni byl czerwony olej tak jak ten z bp, a w dyferku normalny kolor oleju zlocisty, ale zalalem tym samy co skrzynie czerwonym, mam nadzieje ze zle nie zrobilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię dosyć mocno kotleta w temacie oleju do dyfra. Aktualnie planuje zmienić olej w S4 B5 i Ravenol pokazuje mi taki olej:

RAVENOL VSG SAE 75W-90 - RAVENOL - Oleje do skrzyni biegów, oleje silnikowe, płyny ATF, MTF

 

Żeby było ciekawiej to już do A4 z V6 pokazuje taki olej:

RAVENOL EPX SAE 90 GL-5 - RAVENOL - Oleje do skrzyni biegów, oleje silnikowe, płyny ATF, MTF

 

Czyli to co jest zapisane w książce.

Co polecacie ??

Edytowane przez tasior87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 22:59, Dev napisał(a):

PR_Ravenol_75W80_MTF-2_1L.jpg

To też do dyfra? 

Co jest w nim lepszego od innych Ravenoli bo nie patrzyłem jeszcze na karte charakterystyki? 

Olej z ASO będzie lepszym rozwiązaniem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...