Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z wymianą łożysk


majk91

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

z kolegą zabraliśmy się do wymiany łożysk z tyłu w mojej a4. Wszystko szlo pięknie cacy, dopóki nie trzeba było rozkręcić tej śruby na jarzmie. Z jednej strony jest troszke jakby 'ułamana' a z drugiej wyrobił się gwint (pneumatem nie dało rady jej odkręcić nawet). I teraz moje pytanko.. Macie może na to jakieś sposób? Można rozciąć zaciski, żeby wyciagnąć piastę, ale to dość sporawy koszt. Myśleliśmy o tym, żeby rozwiercić obie śruby.. Szukam po forach jak to zrobić, żeby nie uszkodzić gwintu i nigdzie nie piszą nic konkretnego. Bo chyba dostane w motoryzacyjnym śrube do jarzma, prawda? Pomóżcie tutaj, forumowicze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna młotkiem i przecinakiem spróbowac

albo szlifierką, jak podejdziesz

na śrubie jest gwint M10X1.25, ale nie pamietam długości :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotek i przecinak tak jak pisze devastation, albo kątówka. Te śruby są dokręcone cholernie dużym momentem. Śruba ma 20mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, chodzi o śrubę do jarzma

to jest oska więc nie ma tam śruby tylko nakrętka na półoście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no.. z tego co pisze kolega to zabrali się za wymianę łożysk z tyłu w ośce.

Żeby zwalić tarczę muszą odkręcić zacisk i jarzmo przykręcone do belki na dwie śruby.

Ta śruba (trzymająca jarzmo), którą mam na myśli ma 20mm.

Chyba, że mnie się coś pokićkało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sruba sie wyrobila, ale dospawalem nakretke i kluczem juz potem poszlo, dluzej zajelo wyciaganie spawarki jak cala robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba (trzymająca jarzmo), którą mam na myśli ma 20mm.

długosci czy średnicy ????

bo ani jedno i drugie nie pasuje

gwint na śrubie to M10X1.25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta śruba (trzymająca jarzmo), którą mam na myśli ma 20mm.

długosci czy średnicy ????

20mm długości, gwint tak jak napisałeś m10x1,25.

Chodzi mi o śrubę mocującą jarzmo na belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiecej jak 20mm a śruby mają dwie długosci na stronie

eee.. no jak.. namocowałem się z nimi trochę, są na bank dwie tej samej długości na stronie w B5 ośce (w quattro mogą być dłuższe, bo idą przez zwrotnicę) w ośce jarzma są przykręcone bezpośrednio do płaszczyzny belki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiecej jak 20mm a śruby mają dwie długosci na stronie

eee.. no jak.. namocowałem się z nimi trochę, są na bank dwie tej samej długości na stronie w B5 ośce (w quattro mogą być dłuższe, bo idą przez zwrotnicę) w ośce jarzma są przykręcone bezpośrednio do płaszczyzny belki.

qurwa, masz racje :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

poj....ebało mi sie z Q :embarrassed: :embarrassed: :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jak będziesz spawał odłącz akumulator, ja zawsze przed odkręcaniem śrub które są zapieczone itp albo podgrzewam je troszkę palnikiem albo tak jak to nazywa mój sąsiad starej daty mechanik trzeba kurve obudzić i jebnąć parę razy konkretnie młotkiem i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co? zawsze chciałem zobaczyć jak wybucha mi akumulator pod maską :polew:

wiesz, robiliśmy na wszelkie możliwe sposoby. Nawet włożenie rurki metrowej w klucz nie pomogło, a teoretycznie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można próbować podgrzewać palnikiem i polewć wodą, czasami pomaga

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że wcześniej nie przeczytałem o tej wodzie, bo dziś wymieniałem w b5 tarcze s przodu i z tyłu, i właśnie poległem na tych śrubach s tyłu, grzanie nic nie dało, nawet waliłem młotkiem jak grzałem palnikiem gazowym tylko mi się zdaje że objechała się już śruba, albo torx 50 :mysli:, a jest szansa że jak pójdę do sklepu gdzie sprzedają tylko części do vag do będą mieć takie śruby? bo chyba bez majzelka się nie obejdzie :wallbash:

dosiego roku i co by nowy roczek nie był gorszy od starego :hi: choć u mnie koniec roku był straszny bo wczoraj lanos skasował moja b6 ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz już wiem że tam jest imbus 8, ale tx50 wpasował się to myślałem że tak ma być :embarrassed:, chyba że coś było zmieniane bo w jednym z przednich jarzm była śruba na klucz 19 a pozostałe na 17

zakupiłem dzisiaj dobry zestaw bitów, dobry klucz już miałem i nawet bez grzania odkręciły się :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...