Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] A6 C6 BLB - Modyfikacje CTR Tuning > 211KM, 420Nm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chciałem przedstawić nasze ostatnie modyfikacje u klienta, celem przede wszystkim było bezpieczeństwo silnika.

Silnik bazowo 2,0 tdi BLB z nieszczęsnymi wałkami wyrównoważającymi i imbusikowym napędem pompy oleju,

modyfikacje:

- wyrzucenie wałków wyrównoważających bez zmiany wału korbowego

- FMIC z podłączeniem do ori instalacji orurowania

- Turbo CAHA

- wypróżnienie katalizatora

- soft

Wynik to 211KM i 420Nm, wykres wkleję jak dostanę go od Mumina który stroił samochód, pompki są seryjne.

Poniżej kilka fotek z prac:

Wyrzucenie wałków wyrównoważających:

dscn7952y.jpg

dscn7978c.jpg

dscn7981w.jpgdscn7984g.jpgdscn7989ok.jpgdscn8003.jpg

Instalacja dużego FMIC o wymiarach rdzenia 550x230x55mm:

dscn8088f.jpgdscn8092.jpgdscn8096.jpgdscn8099v.jpgdscn8105z.jpgdscn8106m.jpgdscn8110.jpgdscn8112w.jpg

Montaż turbo i wyrzucenie katalizatora:

dscn7992.jpgdscn7996.jpgdscn7997.jpgdscn8122s.jpg

Opublikowano

Ładnie :good:

Opublikowano

Super sprawa :good:

można wiedzieć jakiego rzędu są to koszta?

:przebiegly:

Opublikowano

Bardzo przyjemnie . BRD tyle by nie wypluło. Ciekaw jestem jak z dołem . Jak oceniacie ile może Caha w 1.9 wygenerować ??? Pozdr.

Opublikowano
  • Autor

Dół jest bardzo fajny, jeździ się samochodem jak seryjnym tylko z trochę większą mocą :). Koszta na PW napisałem.

Opublikowano
Jak oceniacie ile może Caha w 1.9 wygenerować ???

2 z przodu powinna byc :good:

BTW jak na takiego kloka to Moc odpowiednia :naughty:

Fmic chinczyk?

Opublikowano
  • Autor

2 z przodu powinna byc :good:

BTW jak na takiego kloka to Moc odpowiednia :naughty:

Fmic chinczyk?

Też jestem tego zdania, 2 z przodu powinno być w 1,9, ale tam już nie podchodzi te turbo pnp.

FMIC chińczyk ale dają radę te chińczyki, zrobiliśmy na takim 330KM w 1,8T i nie puchnie, w 1,9tdi 240KM i też daję radę temperaturowo.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Trochę przegieliście z tymi nacięciami na smoku, ,może przy dużych przechyłach łapać powietrze. Wystarczyło odciąć z dołu tak 1,5-2 cm. Poza tym wszystko ok, ale jaką pompę oleju daliście i na ile zębów kółko napędowe jest? Mam nadzieję, że dodaliście trzecią śrubę mocującą pompę oleju, bo na fotce są dwie.:cool1:

Opublikowano

2 z przodu powinna byc :good:

BTW jak na takiego kloka to Moc odpowiednia :naughty:

Fmic chinczyk?

Też jestem tego zdania, 2 z przodu powinno być w 1,9, ale tam już nie podchodzi te turbo pnp.

FMIC chińczyk ale dają radę te chińczyki, zrobiliśmy na takim 330KM w 1,8T i nie puchnie, w 1,9tdi 240KM i też daję radę temperaturowo.

ja też mam chinkę....i daje radę :polew:

Opublikowano

połowa z forum na chinola :decayed: do małego TDi wystarczy, jak to rogal powiedział... ,,takie moce to ustami schłodzisz'' :naughty:

Opublikowano
  • Autor

jaro, śrub do pompy jest oczywiście 3 ;) bez obaw, na fotce są dwie bo nie ma jeszcze fali olejowej która jest przykręcana właśnie przez trzecią śrubę.

pompa oleju awx/asz itp, kółko duże na pompie oleju, ciśnienie oleju sprawdzone po przeróbce i wszystko jest w normie.

Kiedyś miałem przypadek jak przerobiłem smok, odciąłem właśnie 1,5cm i były problemy z ciśnieniem oleju, od tego czasu robię właśnie w ten sposób i nie ma problemów.

Opublikowano

Dario cieszę się, że patent działa :cool1:

Mimo wszystko polecam pompę BKD nie AWX. W A4 nigdy nie było problemu po obcięciu smoka tak 0.5 cm pod sitkiem.

Opublikowano
  • Autor

Pompa BKD/BLS itp wg mnie nie różni się od AWX/ASZ itp, różni się jedynie kółko napędu pompy które jest na 23z, pompa BKD przydaje się w silnikach poprzecznych, gdzie nie da się założyć pompy AWX bez zmiany miski olejowej a z pompą BKD/BLS itp nie trzeba zmieniać miski.

Ja wykonałem już 5 takich przeróbek, kolega około 10, z żadnym samochodem nie ma problemów.

Spoko, każdy ma swoje teorie nt przeróbki ;)

Opublikowano

Poproszę koszta na PW :gwizdanie:

Opublikowano

Pompa BKD/BLS itp wg mnie nie różni się od AWX/ASZ itp, różni się jedynie kółko napędu pompy które jest na 23z, pompa BKD przydaje się w silnikach poprzecznych, gdzie nie da się założyć pompy AWX bez zmiany miski olejowej a z pompą BKD/BLS itp nie trzeba zmieniać miski.

Pompa BKD jest wydajnoścowo taka sama jak jak AWX o ma taką samą wielkość. Rzecz jest w tym kółku napędowym. Przy tych samych obrotach wału pompa BKD ma znacznie wyższe obroty i tłoczy znacznie więcej oleju. Ważne jest to szczególnie na obrotach jałowych i niskich obrotach pod obciażeniem. Więc to "tylko" ma zasadniczą różnicę. Nie na darmo wszystkie 16V mają te mniejsze kółka i wydajniejszą pompę.

Opublikowano

Pompa BKD/BLS itp wg mnie nie różni się od AWX/ASZ itp, różni się jedynie kółko napędu pompy które jest na 23z, pompa BKD przydaje się w silnikach poprzecznych, gdzie nie da się założyć pompy AWX bez zmiany miski olejowej a z pompą BKD/BLS itp nie trzeba zmieniać miski.

Pompa BKD jest wydajnoścowo taka sama jak jak AWX o ma taką samą wielkość. Rzecz jest w tym kółku napędowym. Przy tych samych obrotach wału pompa BKD ma znacznie wyższe obroty i tłoczy znacznie więcej oleju. Ważne jest to szczególnie na obrotach jałowych i niskich obrotach pod obciażeniem. Więc to "tylko" ma zasadniczą różnicę. Nie na darmo wszystkie 16V mają te mniejsze kółka i wydajniejszą pompę.

Ty lepiej odpisz na PW :wallbash: :wallbash:

Sorka za Ot

Opublikowano
  • Autor

Masz rację, ale skoro ciśnienie oleju jest w normie i nie ma z nim problemów to chyba jest w porządku moim zdaniem.

Opublikowano

Ja wykonałem już 5 takich przeróbek, kolega około 10, z żadnym samochodem nie ma problemów.

Dario tak na marginesie jakieś konkrety? Bo z tego co się orientuję to chyba Cię poniosło z tymi liczbami i jest troszkę inaczej... :cool1:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Konkrety ?? Jakie konkrety ?? Jeśli o mnie chodzi to z prawie każdej przeróbki mam dokumentację zdjęciową, wystarczy poszukać na kompie.

Tutaj następna przeróbka: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/111123-Operacja-wyrzuceni-wa%C5%82k%C3%B3w-wyr%C3%B3wnowa%C5%BCaj%C4%85cych-Passat-B6-BMM[br]Dopisany: 28 Październik 2011, 21:19_________________________________________________Zamieszczam wykres z modyfikacji tego audi:

audi20tdicaha.jpg[br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 14:56_________________________________________________Update, pacjent: Audi A4 2,0tdi BPW, modyfikacje:

- wyrzucenie wałków wyrównoważających

- montaż turbiny BRD

- montaż drugiego SMICa

- Wyrzucenie DPFa z możliwością powrotu

- strojenie

Zdjęcia z prac:

dscn8679.jpg

DPF wyciągnięty:

dscn8681t.jpg

Wałki:

dscn8686x.jpg

Słynny imbusik:

dscn8687.jpg

dscn8688y.jpg

Uszkodzone gumy koła napędu sprężarki klimatyzacji, częsta usterka:

dscn8692.jpg

Obcinanie zębatki na wale:

dscn8698k.jpg

Części z ASO:

dscn8700x.jpg

Tutaj doskonale widać przewężenie na wyjściu z DPFa, skutecznie blokuje moc:

dscn8701km.jpg

Pompa oleju z napędem oraz falą zamontowana:

dscn8702.jpg

dscn8705q.jpg

Montaż drugiego SMICa:

dscn8712q.jpg

Widok całości:

dscn8717.jpg

Wyspawana rurka z kwasówki zamiast DPFa:

dscn8726.jpg

Turbinka zamontowana, chłodnica spalin usunięta:

dscn8727.jpg

Ten wąż między innymi jest potrzebny zby usunąć chłodnicę spalin:

dscn8736.jpg

Nowe amortyzatorki do koła sprężarki klimatyzacji:

dscn8737x.jpg

Do drugiego SMICa trzeba wyciągnąć kratkę ze zderzaka żeby powietrze tam przepływało:

dscn8743p.jpg

Widok przodu razem z kierownicami na SMICe:

dscn8739j.jpg

A tutaj mały bonus, rura FMICa przy rozrządzie do Ibi 6L robiona na zamówienie do wysyłki:

dscn8744i.jpg

Wykres z modyfikacji wkrótce :)

Opublikowano

dlaczego musisz rozciąć stare koło na wale??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.