Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co gorsze-2.5 TDI czy 2.5 TDS :)


szymus_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak wiadomo, wojna o to który samochód jest lepszy Audi czy BMW trwa nieustannie, każdy ma swoje wady i zalety, każdy właściciel chwali swoje cacko itp. Ja jednak postanowiłem założyć troszkę odmienny i oryginalny wątek- Co jest gorsze:) Jak powszechnie wiadomo Audi i BMW wypuściły na rynek bardzo felerne i awaryjne diesle- Audi - 2.5 TDI, BMW- 2.5 TDS. Co waszym zdaniem wyszło gorzej i jest bardziej kosztowne w utrzymaniu?Skupmy się na tych dwóch dieslach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wujas ma TDS w e34 i od 2 lat zepsuł się tylko wtrysk sterujący. Powstało pęknięcie i ciekła ropa. Nic poza tym. Auto jeździło na różnym syfie (opale itp) i chodzi jak zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w TDS przy pałowaniu pękają głowice ( ten sam silnik ma omega ). Mam znajomego który żyje tylko i wyłącznie z tych silników. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier ma TDS w E39. Serwisuje na bieżąco wszystko, nie katuje i nie ma najmniejszych problemów z tym silnikiem. Jeździ do serwisu który zajmuje się tylko i wyłącznie BMW i tam powiedzieli mu, że ten silnik pomimo złej opinii właśnie nie jest jakiś wadliwy, ma po prostu już swoje lata i jeżeli go się nie katuje, to będzie służył i służył.

Z 2.5 TDI nie miałem styczności, ale z tego co kojarzę to sąsiad miał w B6 chyba kiedyś ten silnik i wiem, że miał jakieś problemy ale nie wiem co tam się działo dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mial e34 i non stop miał problemy z odpalaniem w zimie. poza tym bety strasznie z ceny spadają

poza tym 2.5 tdi ten pierwszy z a6 c4 150km a ten z a6 allroad 180 km to zupełnie inna para kaloszy

jak już z C4 to 115 albo 140km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdi mniej pali,lepiej jedzie, jest cichszy i znacznie mniej awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 2.5TD w E36 złego słowa nie powiem, mam 2.5TDI w A4 złego słowa nie powiem

2.5TD to nie 2.5TDS :cool1:

TDS nie jedzie w porownaniu z 2.5TDI :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki słaby silnik w Omedze to porażka, rozbujać to do normalnej prędkości to katorga. Dziadek kupił taką na taksówkę jakieś 5 lat temu, od tego czasu 2xpompa i ciągłe problemy z elektryką co jest bolączką Opli. Osobiście nie polecam, być może po prostu źle trafił z zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dojeżdżałem TDS-a przez ok 3 latka i powiem tyle TĘSKNO MI ZA TYM SILNIKIEM :wink4: Choć spalanie oczywiście nie należało do najprzyjemniejszych. Wydaje mi się , że problemy TDSa różnią się nieco od problemów TDI. O ile bolączką TDSa jest jego osprzęt (pompa wtryskowa , pompa w baku) o tyle TDI mają problem właśnie z sercem choć tego akurat nie wiem z doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...