Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Astra Gsi C20xe Lexmaul ->C20LET


matyss___

Rekomendowane odpowiedzi

witam...przedstawiam wam swoje oczko w głowie....

kupiłem ja 28 Sierpnia 2006 roku od tamtej pory w tym samochodzie wymieniłem prawie wszystko...najdrobniejsze mankamenty,

Opel Astra Gsi 2.0 16V DOHC 110KW [150 ps]

Rok Produkcji 1993

Benzyna 98

Silnik C20XE zalane olejem półsyntetycznym mobil 2000 10w40

Głowica Ks 700 Motronic 2.8 na Dis-ie

w lutym 2009 roku kapitalka silnika....( pierścienie, popychacze.panewki,uszczelki itd...)

Kable NGK

Świece NGK

Sonda lambda NGK

pod maska polerka + niklowanie

imgp2333_2_min.jpg

Silnik został zaopatrzony w wydech firmy Lexmaul ( kolektor ssący , wydechowy , środkowy i końcowy) całożć ładnie połączona rurka o srednicy 55mm

imgp2213_2_min.jpg imgp2229_min.jpg

Układ hamulcowy

nowe przewody miedziane

płyn Dot 4

zaciski Ate

tarcze Brembo Max

klonco ferodo

Zawieszenie i układ jezdny

nowe tulejki nowe sworznie , końcówki drazków, tylne piasty

astra jest postawiona na amortyzatotach koni (żółte) z regulacja twardości.....do tego sprezynki firmy H&R

Felgi z przodu 15stki szerokie na 7 cali z oponami Bf Goodrich Profiler G 195/50/15

Felgi z tyłu 16stki z duuuzym rantem szerokie na 9 cali..... z oponami Bf Goodrich Profiler 215/40 ZR 16 wszystko oczywiście wypolerowane własnoręcznie

imgp2315_2_min.jpg 17052010_2_min.jpg imgp2309_min.jpg imgp2211_min.jpg 17052010_011_2_min.jpg

Oświetlenie :

Lampy tylnie Irmsher Czarne

Lampy przednie Soczewkowe Angel Eyes

imgp2222_min.jpg imgp1975_2_min.jpg

Licznik podświetlony indigo + diody na desceKierownica raid 32cm

Okleina typu Hartman

skórzane mieszki

seryjne fotele kubełkowe

imgp2225_2_min.jpg

Granie

JVC + Głośniki Blaupunkt ( wyrosłem juz z łupania ale tuba i wzmachol w garażu leżą i czekaja w razie czego )

Karoseria

Grill rieger

ospojlerowanie seryjne Gsi

Listwy boczne od angielskiej vectry Gsi

siłowniki inxx klapy przedniej

zderzaki orginalne żaden chłam z laminatu

halogeny hella

30 września została zrobiona kapitalka blacharki oto filmik

oto kilka fotek z przebiegu kapitalki

imgp0262_1_min.jpg imgp1862_1_min.jpg imgp1878_1_min.jpg imgp1884_4_min.jpg imgp1886_1_min.jpg imgp1896_4_min.jpg s7300027_1_min.jpg imgp2330_1_min.jpg imgp2332_2_min.jpg

imgp2350_min.jpg

matyss1 - YouTube

klocki tył ferodo

tulejki tylnej belki febi

szczeki na tył ferodo imgp2521_min.jpg

imgp2526_min.jpg imgp2529_min.jpg imgp2530_min.jpg imgp2531_min.jpg

no i w końcu wspawałem czujnik w puszke i zrobiłem w miare normalny dolot...

imgp2532_min.jpg

zmiana lamp z chromu na czarne....imgp2621_min.jpg

imgp2626_min.jpg

zimowe oponki GoodYear Eagle Ultra Grip GW-3 195/50/R15

idalne na zime jak dla mnie

imgp2885_min.jpg imgp2886_min.jpg

imgp3514_min.jpg

imgp3515_min.jpg imgp3516_min.jpg

rozwiazałem wkońcu problem ocierajacych z tyłu 9 calowych felg...kupiłem nowiutkie 7.5 cala załozyłem na to oponki 215/40/ZR16

i przy okazji wsadziłem niebieskie sprezynki H&R i siadło auto niesamowicie

i tych felg juz nie zamierzam polerować..:

1521476185.th.jpg 15214761853.th.jpg imgp3517.th.jpg imgp3519n.th.jpg imgp3520s.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niepozorne z pazurem;P

mam do tego auta jeszcze ostre wałki, lekki wał, lekkie koło zamachowe, śruby i panewki ARp ale....kupiłem a4;P no i chyba zestaw sprzedam i zainwestuje coś w audice poniewaz tutaj jest wystarczajaca moc do jazdy a zeby to wszystko wsadzic i wystroic to trzeba sporo kasy....najwazniejsze ze licznik zamyka bez problemów wiec po co modzic ;P

243km/h i odcina zapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna przedliftowa GSka ( o wiele ladniejsza niz po lifcie ) to ostatnie prawdziwe GTI ktore bylo w stanie zawstydzic nie jedno duzo mocniejsze auto :cool1: , marzenie nie jednego i kiedys tez tez moje :)

Teraz to juz prawie youngtimer i fajnie ze sa ludize ktorzy potrafia zadbac o takie auta :good:

PS.Duzy plus za usuniecie siateksa z grila :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jak napisal turdzi, jedno z ostatnich prawdziwych GTI, super ze wyremontowales, dbaj teraz tylko, aby ponownie rudy szkód nie narobil i ciesz sie jazda:)

tylko mam prosbe, usun ta naklejke z klapki od paliwa:)

sam kiedys mialem renault 19 1,8 16V 140km, tez super autko, z niejednym gsi'kiem sie scigalem i szly rowno, ale niestety rudy zrobil w niej jeszcze wieksze szkody, niz u Ciebie,a juz mialem a4'ke i nie starczylo kasy na remont, musialem sprzedac za grosze...:/

gratki auta, ciesz sie i dbaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już 2 lata minie za miesiac od remontu i rudy narazie sie nie pojawił ...ale jedna zime juz przestał w garazu..w tym roku też bedzie stał po to kupiłem A4 bo szkoda mi na zime tego auta;P...od kad go mam wymieniłem praktycznie wszystko....nigdy nie czekałem aż coś sie zepsuje a awarii praktycznie nie było po za małymi drobiazgami....no a 60 Tyś juz przejechałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna, przed a4 mialem dwie gsi i gsi16v extra autka, cały czas zastanawiam sie nad kupnem trzeciej jako dodatkowego auta i wyremoontowaniu, gratulacje, na mnie robi wrażenie :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje autka :) w przyszłym roku planuję powrót do poprzedniego auta czyli do kadetta ale właśnie z c20xe, będzie to drugie autko i będzie to auto tylko i wyłaćznie na niedziele, ogrom pracy z Tobą, to się chwali.. audi jest super ale stary opel ma swój specyficzny klimat :good: tak trzymaj :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za opinie....5 lat inwestowania i wkonczy widac jakies efekty;P

miałem kiedyś kadeta ale został rozbity przez ojca...kadety sa fajne po za tymi deskami trzeszczacymi w środku...kup lepiej astre i odpicuj..wiecej ciekawych gratów mozna dostac;P..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sewek głowica ks700 ale z okresu gdzie była równie wytrzymała co cossiego czyli pierwsze wypusty c20xe juz na mortoniku 2.8 na disie

odnosnie coscasta miałem an rezerwe ale sprzedałem ponieważ moja po kapitalce juz prawie 3 lata i jest ok..jak sie nie katuje na ziimnym i nie przegrzewa to bedzie chulała...poprostu trzeba uważać na te głowice jak na turbiny itd..;P[br]Dopisany: 23 Październik 2011, 14:11_________________________________________________dzisiaj przyszedł rarytasik ...mianowicie Walker końcowy...troszke go podczyszcze podpicuje i bedę montował do Auta

imgp4052.th.jpg imgp4053.th.jpg[br]Dopisany: 28 Październik 2011, 20:22_________________________________________________wydech zamontowany i jak teraz wygląda nie lepiej??? (końcówki narazie wyszlifowane i będą malowane na czarno niebawem) i tył auta zakonserwowany własnorecznie pędzlem...reszta bedzie konserwowana w miare wolnego czasu..pzdr

przed imgp2460t.th.jpg

po imgp4065d.th.jpg

a teraz konserwa;P imgp4064m.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja koleżanka ma 2.0gsi jakąś bardzo rzadką wersje z kompresorem 180km :evil: :evil: też się zbiera jak cholera [br]Dopisany: 10 Listopad 2011, 12:34_________________________________________________tyle że balacha do d*py,sypie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitman hmm..od orginału rózni sie jedynie felgami, listwy boczne (od poliftowych astr po 96 roku), lampy, no a grill ori tylko lekki mod..to z zewnatrz a w środku fotele , licznik indigo...reszta orginały i rarytasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba naprawdę kochać auto, aby włożyć tyle pracy w odnowienie rdzawej Astry. Szacunek dla Ciebie kolego, sam jestem fanem Opli, lecz nie ich blachy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za noty...

Pulpit no dobra jest .....ale ja nie nie zamierzam narazie modzic silnika ...

dzisiaj zakonserwowałem tylne nadkola ....okazało sie ze po dwóch latach stan ich oceniam na bdobry....od strony baku wygladało to tak

imgp4093a.th.jpg

i 2 zdjecia obu juz zakonserwowanych stron...

imgp4095.th.jpg imgp4101g.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...