Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana tarcz (przód)


Gość oskaritto

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!

mam problem z wymiana tarcz z przodu

zacisk odkrecony , narzedzia do cofania tlokow tez mam , temat przerabialem na tylnych hamulcach ale zeby sciagnac jarzmo zlamalem 2 klucze i juz sam jestem w kropce.Powiedzcie mi czy te sroby odkreca sie w druga strone ?

wiem ze klucz 21 ale patrzac na lewe kolo grzechotke dociskac w dol czy gore ?

sory za byc moze zbyt proste pytanie ale sroby ani drgna a nie chce ich urwac.

bardzo dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, dokręcasz tak jak wskazówki zegara chodzą, odkręcasz w przeciwną.

a przy lewym kole klocki jak odkrecam to zgodnie ze wskazowkami zegara dlatego jak piszesz ze w przeciwna odkreca sie jarzmo to teraz rozumiem :) dzieki

czekam jeszcze az ktos to potwierdzi bo nie chce srob urwac :)[br]Dopisany: 10 Październik 2011, 14:43_________________________________________________

kolego, dokręcasz tak jak wskazówki zegara chodzą, odkręcasz w przeciwną.

a przy lewym kole klocki jak odkrecam to zgodnie ze wskazowkami zegara dlatego jak piszesz ze w przeciwna odkreca sie jarzmo to teraz rozumiem :) dzieki

czekam jeszcze az ktos to potwierdzi bo nie chce srob urwac :)

czy ktos potwierdzi spsob odkrecania jarzma w przeciwna strone do kierunku wskazowek zegara ?

chce dzis sie za to zabrac i nie urwac srob :/ z gory dzieki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w lewym też odkręcasz w lewo czyli w przeciwną stronę obracania się wskazówki zegara :kox:

dzieki wszystkim za odpowiedz!! wolalem sie upewnic bo klocki odkreca sie zgodnie z kierunkiem wskazowek zegara i tym bym sie sugerowal odkrecajac jarzmo!! dzieki!! pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam, normalny gwint w swiecie techniki to taki w ktorym sruba krecac sie w prawo wkreca sie, odkrecasz w lewo, to czemu piszesz ze klocki odkreca sie w prawo jak to sa te same sruby po obu stronach auta, lewe gwinty rzadko spotyka sie gdziekolwiek, pewnie chodzi ci o to ze jak siedzisz przy kole to odkrecasz srube w prawo i na oko tak jest ale w rzeczywistosci sama sruba kreci sie w lewo przeciez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie klocki odkręca się też w lewo przecież

napisałem że w przeciwną stronę skazówki zegara.

no to sie pomyliles kolego :) klocki u mnie odkreca sie zgodnie ze wskazowkami zegara

i dalej nie wiem w ktora jarzmo odkrecac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie klocki odkręca się też w lewo przecież

napisałem że w przeciwną stronę skazówki zegara.

no to sie pomyliles kolego :) klocki u mnie odkreca sie zgodnie ze wskazowkami zegara

i dalej nie wiem w ktora jarzmo odkrecac :/

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

osłabiacie mnie totalnie :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie:

oskaritto weź sobie w rękę obojętnie jaką śrubę (nie nakrętkę ) i zobacz w którą stronę kręcąc będziesz ją Wkręcał

i analogicznie w tą samą stronę było przykręcone twoje jarzmo więc aby je odkręcić, kręcisz w drugą stronę :!: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie klocki odkręca się też w lewo przecież

napisałem że w przeciwną stronę skazówki zegara.

no to sie pomyliles kolego :) klocki u mnie odkreca sie zgodnie ze wskazowkami zegara

i dalej nie wiem w ktora jarzmo odkrecac :/

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

osłabiacie mnie totalnie :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie: :nabijasie:

oskaritto weź sobie w rękę obojętnie jaką śrubę (nie nakrętkę ) i zobacz w którą stronę kręcąc będziesz ją Wkręcał

i analogicznie w tą samą stronę było przykręcone twoje jarzmo więc aby je odkręcić, kręcisz w drugą stronę :!: :!: :!:

dzieki ale jak uslyszalem ze w przeciwna strone sie odkreca to zaczalem sie zastanawiac.

ide wymieniac

pozdrawiam

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można klocki wykręcać? Prowadnice zacisku to rozumie. Jak nie wiesz w którą stronę się odkręca to może oddaj auto do mechanika :decayed: Ps lewy gwint zawsze oznaczony jest na główce śruby lub nakrętki przez nacięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można klocki wykręcać? Prowadnice zacisku to rozumie. Jak nie wiesz w którą stronę się odkręca to może oddaj auto do mechanika :decayed: Ps lewy gwint zawsze oznaczony jest na główce śruby lub nakrętki przez nacięcie.

czepiasz sie szczegolow....:P

klocki sciagac mialem napisac :) wiec zacisk (po odkreceniu) z klockami sciagnalem...ale jarzmo a raczej sroby od jarzma nie drgna :/ czy trzeba je jakos podgrzewac czy cos ? bo bede robil 3cie podejscie tylko z porzadnymi kluczami a nie chce tego urwac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry klucz, metr rury i po problemie

przed montazem sruby dokladnie oczyscic, nie dawac zadnego smarowidla

i mocno dokrecic sila150Nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w starej A4 mialem to samo, na koniec pojechalem na warsztat 80zl i po problemie:)

hmm no wlasnie u mnie to ostatecznosc bo jakos jak na rece nie patrze to im nie ufam :/

jakby ktos mial jakis pomysl to chetnie sam bym zrobil:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w starej A4 mialem to samo, na koniec pojechalem na warsztat 80zl i po problemie:)

hmm no wlasnie u mnie to ostatecznosc bo jakos jak na rece nie patrze to im nie ufam :/

jakby ktos mial jakis pomysl to chetnie sam bym zrobil:)

:co:

nie kumam Panie kolego na co pomysła potrzebujesz :cool1::decayed::wink4:

chłopaki wszystko Ci opisali ........

.......... sposób odkręcenia zapieczonych śrubek łącznie z kierunkiem odkręcania i zakręcania śrubek ,ich momentem ,więcej nie trzeba info by samemu to zrobić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...