Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwne "puknięcie" podczas hamowania po wymianie klocków i tarcz


Dom3l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! :hi:

Wymieniłem ostatnio tarcze na TRW i klocki na BOSH, oś przednia.

Na początku wszystko ładnie i pięknie, nic nie piszczało, nic nie pukało wszytko działało aż miło.

Niedawno zauważyłem,że wciskając hamulec daje się słyszeć takie dziwne "puk" jak by pasażer kopnął noga gdzieś przy wycieraczce. Co ciekawe nie za każdym wciśnięciem hamulca daje się słyszeć ten dźwięk. Powiedzmy na 10 hamowań słyszę to 7 razy. kolejną zagadka jest fakt iż stuknięcie słyszane jest podczas hamowania przy prędkości rzędu 40km/h +. Nie słyszę tego wciskając pedał tocząc się na przykład po parkingu.

Oczywiście hamulce działają bez zarzutu ale chyba zgodzicie się, że nie powinno tam nic popukiwać. Jeśli ma to znaczenie wymieniałem miesiąc temu wszystkie górne wahacze i łączniki stabilizatora.

Czy ktoś spotkał się z takim tematem po wymianie klocków i tarcz?

Może jest to kwestia docierania nowych elementów ale tu chyba powinno bardziej piszczeć niż pukać.

Proszę o info gdzie poszukać rozwiązania, może coś trzeba dodatkowo sprawdzić??

Przy wymianie nie było żadnych kłopotów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który to element jest zawieszenia?

Wiesz, dziwna sprawa bo zawsze z amorkami było oki aczkolwiek czas robi swoje a drogi mamy jakie mamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś zawias możne to zawieszenie stuka ja tak miałem i ban byl do wymiany po wymianie nic nie puka

Koledze chodzi o banana czyli wahacz nośny ten w kształcie banana, ogólnie sprawdz wahacze bo to one lubią stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja mam pobne 1 pukniecie jak hamuje i jak ruszam :) tylko mi puka jeszcze na dziurach lewa strona , mam wymieniony dol a wiec pozostala gora .... a tobie nie puka nic na dziurach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :hi:

Wymieniłem ostatnio tarcze na TRW i klocki na BOSH, oś przednia.

Na początku wszystko ładnie i pięknie, nic nie piszczało, nic nie pukało wszytko działało aż miło.

Niedawno zauważyłem,że wciskając hamulec daje się słyszeć takie dziwne "puk" jak by pasażer kopnął noga gdzieś przy wycieraczce. Co ciekawe nie za każdym wciśnięciem hamulca daje się słyszeć ten dźwięk. Powiedzmy na 10 hamowań słyszę to 7 razy.

podaj oznaczenie klocka jakie zamontowałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie puka mi na dziurach. Pukniecie występuje przy hamowaniu nawet na najgładszym szczecińskim asfalcie. Na dziurach nic nie słyszę. Wahacze wymieniłem i nie ma sądzę aby to był temat od nich. Jutro zerknę na opakowanie od klocków i napisze jaki to model (klocki były z czujnikami ale że ja ich nie posiadam to kable odciąłem).

Tak jak napisałem wcześniej, nie przy każdym hamowaniu słyszę ten dźwięk.

Co do banana to jest oki, dolne wahacze były zmieniane w zeszłym roku. Stawiam, że to coś w temacie klocki-tarcze bo po ich zmianie i kilkunastu km zacząłem coś słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe ze zamontowałes nie taki klocek jak trzeba

mniemam że masz tarcze 280/22mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jeśli klocek będzie nieodpowiedni? Jakie są objawy?

Pytam bo w sklepie podawałem dokładne dane auta, rocznik, pojemność, typ silnika itp.

Nie spotkałem się jeszcze z niewłaściwymi klockami i jestem ciekaw. Hamulce działają bez problemów ale oczywiście jutro podam model klocka i zobaczymy. Tarcze niestety nie pamiętam jakie były, na pewno nie wentylowane bo i nie wentylowane miałem od nowości. Klocki i tarcze kupowałem w tym samym sklepie i nie były to pierwsze zakupy do auta- zawsze udane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w nexii mialem takie cos, bylo stukniecie a dlatego ze nowe klocki przemieszczaly sie troche w jarzmie, poprostu byly minimalnie mniejsze i mialy ten ruch niewielki ale na aucie to glosno bylo slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stanie jeśli klocek będzie nieodpowiedni? Jakie są objawy?

Pytam bo w sklepie podawałem dokładne dane auta, rocznik, pojemność, typ silnika itp.

Nie spotkałem się jeszcze z niewłaściwymi klockami i jestem ciekaw. Hamulce działają bez problemów ale oczywiście jutro podam model klocka i zobaczymy. Tarcze niestety nie pamiętam jakie były, na pewno nie wentylowane bo i nie wentylowane miałem od nowości. Klocki i tarcze kupowałem w tym samym sklepie i nie były to pierwsze zakupy do auta- zawsze udane

dawaj oznaczenie to Ci powiem co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie klocki nie miały taśmy przylepnej,jeżeli tak to użyj dwustronnej miałem to samo taśma zakończyła problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe, że problemem jest przesuwający się klocek. Wczoraj docisnąłem te metalowe pręciki trzymające klocek i jak na razie nic nie stuka ale sprawdzę to jeszcze i wieczorem napisze oznaczenie klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w nexii mialem takie cos, bylo stukniecie a dlatego ze nowe klocki przemieszczaly sie troche w jarzmie, poprostu byly minimalnie mniejsze i mialy ten ruch niewielki ale na aucie to glosno bylo slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam info:

Model tarcz to TRW DF2650 a co do klocków to fotki poniżej.

04d764a1d3f114aem.jpg

34f47b9e4130d5f4m.jpg

8b983c3fefd2fdc9m.jpg

Jest spora szansa, że to klocek się przesuwa przy wciskaniu pedału ale to jeszcze sprawdzę najwcześniej w weekend.

Jeśli macie inne pomysły, piszcie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten numer który podałes jest uniwersalny i stosowany w audi 100

powinien byc: 0 986 424 481

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obecnie założone klocki są nieodpowiednie i dla tego słyszę ten stukot?

Na opakowaniu jest zaznaczone, że i do Audi 100 jak i do A4 pasują więc jak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa klocki do 100 i do A6

Odpowiednik Ferodo FDB590 a powinno byc FDB1167

Klocki sa podobne ksztaltem ale moga miec inaczej wyprofilowane punkty podparcia

klocka w jarzmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem ale nieco w innych okolicznosciach

co do auta, mam nieco wyrobione lapy calego wydechu, zlacze elastyczne czeka na podmiane, przedni przegub ktorys do wymiany i poduchy silnika raczej tez

problem polega na tym ze jak sie jedzie, staje, zapina wsteczny i hamuje sie na wstecznym, przy samym zatrzymaniu jest glosnie pojedyncze pukniecie, jakby ktos od dolu uderzyl raz czyms np. gumowym mlotkiem, taki pusty dzwiek mocny, to samo jest jak sie jechalo na wstecznym, wrzuci 1bieg i zahamuje, ciezko ztwierdzic skad bo dzwiek rozchodzi sie po calym aucie

klocki tarcze sprawdzone, wahacze nowki, gumy stabilizatora wymienione na poliuretany, laczniki nowe, z tylu laczniki tez nowe, czy ktorys element wymieniony na poczatku moze miec wpływ na takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy przypadek. Co do dźwięku to dokładnie jest taki jaki opisałeś.

Ja chyba po prostu założę stare klocki i się zobaczy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...