Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dziwne "puknięcie" podczas hamowania po wymianie klocków i tarcz


Dom3l

Rekomendowane odpowiedzi

zmieniłem klocki stronami bo okazało się że są odwrotnie, przeczysciłem prowadniczki klocków, i teraz są kolejne problemy, puknięcie jest przy każdym hamowaniu w chwili kiedy zaczyna się hamować, nawet po lekkim bardzo naciśnieciu hamulca, dodatkowo bardzo piszczy klocek w końcowej fazie hamowania, przed samym zatrzymaniem, oraz jak się jedzie powoli i zacznie hamować jest jakieś wycie w środkowej fazie hamowania, dźwięk jest podobny do dmuchania pod kątem do szklanej butelki, jakby z przekładni a nie z klocków... czy to koniec magla?:/

mam dosyć wszystko czego jeszcze nie wymieniłem pada, z dnia na dzień, a już sporo tego było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podgiołem te dociski na obu klockach (te druty) i jak na razie jest lepiej. Pojeżdżę trochę i zobaczymy. Co do piszczenia i gwizdania to może kwestia dotarcia klocków do tarcz, pośmigaj kilka dni i zobaczymy co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo puknięcie na starych tarczach i klockach a po wymianie tarcz i klckow na nowe jest to samo, mechanik mi cos dokrecil bylo chwile lepiej ale problem wrocil ;/ na dziurach nic nie puka HELP !

nie te klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu mam tak jak cofnę troszke niechamując wrzuce 1 i rusze gwltowaniej to wtedy mam takie puk gluche gdzies z przodu hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegub

od kiedy przegub uderza?

Moim zdaniem to wyrobione kopyto i klocki sa w nim luzne, przy takich zmianach polozenia sie przesuwaja gwaltownie i stukaja, to samo mialem w Nexii swego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o hamulce to wszystko w ich jest nowe !!!! jarzma zaciski itp itd lozyska klocki tarcze

przeoczylem Twoj post, moja wypowiedź była do :

Ja mam to samo puknięcie na starych tarczach i klockach a po wymianie tarcz i klckow na nowe jest to samo, mechanik mi cos dokrecil bylo chwile lepiej ale problem wrocil ;/ na dziurach nic nie puka HELP !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli u Ciebie nie przestalo pukac ?

Generalnie raczej już to nie występuje, czasem sporadycznie coś tam ale bardzo rzadko. Na pewno nie tłucze tak jak na początku. Najwidoczniej musiały się już "uleżeć" bo co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z pukającymi klockami i piszczeniem w końcowej fazie hamowania jak Ikarus.

Wystarczy wymontować klocki i rozciągnąć sprężynę wchodzą do środka tłoczka hemulcowego (te trzy blaszki na rewersie klocka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ciekawy koncept. Znaczy aby te 3 blaszki rozciągnąć tak aby ciaśniej wlazły w otwór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak włożyłem rękę i poruszałem klockiem to miał luz. Po rozgięciu blaszek luz zniknął i przestało stukać i piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...