Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Pomarańczowa kontrolka (O) na wyświetlaczu


Szakal

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis podczas jazdy podczas hamowania zapalił sie komunikat od hebli/absu i zapiszczało raz. Narazie bład ten mi towarzyszy non stop podczas jazdy ,i teraz pytanie bo czytałem ze to moga byc konczace sie klocki ale chyba w b5 nie ma klocków z czujnikami? Z kolei gdyby było mało płynu to pewnie czerwona kontrolke by wywaliło... Co własciwie ta pomarańczowa moze oznaczac? Podpiałem Vaga bo myslałem ze cos wyskoczy ale błedów brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś zależność kiedy kładli te czujniki w B5? dodam ze mam autko po II lifcie :naughty: czy nie chcem ale muszem zdjąc koło i poprostu zobaczyc czy od klocka nie idzie jakis kabelek? :gwizdanie: A jak nie bede miec czujnika ,to od czego moze zapalac sie ta kontrolka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz klocki z czujnikiem i to one się kończą, kontrolka jest pomarańczowa bo możesz jeszcze śmiało jezdzić +/- 1 tys. km ale już rozglądaj się za klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz klocki z czujnikiem i to one się kończą, kontrolka jest pomarańczowa bo możesz jeszcze śmiało jezdzić +/- 1 tys. km ale już rozglądaj się za klockami.

czyli w krytycznym momencie zmieni kolor na czerwony? czy zapali sie juz ten czerwony piktogram od hamulców?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz klocki z czujnikiem i to one się kończą, kontrolka jest pomarańczowa bo możesz jeszcze śmiało jezdzić +/- 1 tys. km ale już rozglądaj się za klockami.

czyli w krytycznym momencie zmieni kolor na czerwony? czy zapali sie juz ten czerwony piktogram od hamulców?

Chyba nie chcesz dopuścić do stanu krytycznego :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej masz klocki z czujnikiem i to one się kończą, kontrolka jest pomarańczowa bo możesz jeszcze śmiało jezdzić +/- 1 tys. km ale już rozglądaj się za klockami.

czyli w krytycznym momencie zmieni kolor na czerwony? czy zapali sie juz ten czerwony piktogram od hamulców?

Chyba nie chcesz dopuścić do stanu krytycznego :mysli:

chyba, że Dawid jest Hard Corem :decayed: :decayed: :mysli::wink4:

Tak na poważnie Szaki to nie po to jest pomarańczowa kontrolka żeby czekać na czerwoną :wink4: :wink4: (to info, że masz podjechać do sklepu i dziś najpóźniej jutro wymienić ) :gwizdanie: :gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dobra chłopaki ,zle sie wyraziłem ,do konca okładzin nie mam zamiaru jezdzic :naughty: chodziło mi czysto teoretycznie czy ona poprostu bedzie do konca pomaranczowa czy jak bedzie przegiecie to zapali sie czerwona :) Że na bezpieczeństwie swoim i innych sie nie oszczedza to wiem :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dobra chłopaki ,zle sie wyraziłem ,do konca okładzin nie mam zamiaru jezdzic :naughty: chodziło mi czysto teoretycznie czy ona poprostu bedzie do konca pomaranczowa czy jak bedzie przegiecie to zapali sie czerwona :) Że na bezpieczeństwie swoim i innych sie nie oszczedza to wiem :hi:

tak będzie :wink4: ,jeśli jeździsz dynamicznie to niedługo może braknąć hamulcy :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi czysto teoretycznie czy ona poprostu bedzie do konca pomaranczowa czy jak bedzie przegiecie to zapali sie czerwona :)

Do końca będzie pomarańczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi czysto teoretycznie czy ona poprostu bedzie do konca pomaranczowa czy jak bedzie przegiecie to zapali sie czerwona :)

Do końca będzie pomarańczowa.

...a na końcu ,podczas hamowania- po prostu usłyszysz odgłos tarcia metalu o metal i sugeruję wtedy nie jechać zbyt szybko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle to nie ma, dopóki blaszka po klocku nie wypadnie z zacisku jest okej :kox:

A na poważnie, jechać do sklepu po klocki, w warsztacie dać mechanikowi 20 zł i niech wymieni bo szkoda tarcz i do tego po co ryzykować uszkodzenie czegoś lub kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też "dojechałem" klocki ale u mnie zaszfankował system zapobiegania(informowania) o takiech sytuacjach-czujniki wypadły z klocków :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że ci klocki nie wypadły z zacisków :polew: :polew: :polew:

bo i takie jaja sie spotykało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w B5 jak się zapaliła ta kontrolka to była jeszcze prawie połowa klocków także nie było sensu wymieniać odrazu, natomiast teraz w A6 też mi się zapaliła i już faktycznie była końcówka klocków, więc róznie to bywa z tymi czujnikami najlepiej sprawdzić ile faktycznie tego klocka zostało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszzzzzzzzzzz..........

w tym przypadku alfa romeo

e04d639343796460med.jpg[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 18:44_________________________________________________a tutaj jeszcze lepsze cudo: ciężarowy renault

9851441952f8dbddmed.jpg[br]Dopisany: 13 Październik 2011, 18:51_________________________________________________ce29721fc84762d5med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...