Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BRD] Olej miesza się z paliwem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Heja,

Mam problem... olej miesza mi się z paliwem...

Wacha jest czarna jak smoła...

Co zrobić? Co radzicie?

Opublikowano

Witam

Masz może u siebie filtr DPF ? bo u mnie po każdym wypalaniu tego filtra poziom wzrasta o jakieś 1 do 2mm na miarce potem spada i tak wkoło ja powiedzmy co 2000km odciągam tak 0,5l oleju i dolewam świeżego żeby miał lepsze parametry smarne.

Opublikowano

jaka znow wacha? :cool1:

olej z paliwem czy paliwo z olejem?

jezeli myslisz o oleju, to skutek, jak kolega powyzej napisal, procesu dopalania DPF.

Opublikowano

Poczytaj na forum na temat Dpf-a to bedziesz wiedzial dlaczego przybywa oleju!!

Opublikowano
  • Autor

Ale mi nie przybywa oleju,

Mam czarną wachę jak smoła.

Oleju to mi ubywa ;) [br]Dopisany: 11 Październik 2011, 19:13_________________________________________________No DPF'a mam. Ale do jego akcji już się przyzwyczaiłem ;) Jak tylko nazbieram kase to pozbęde się tego problemu ;)

Opublikowano

Wacha = benzyna . Co ty chłopie lejesz że czarna jest :tongue4: Jak lejesz normalne paliwo to olej silnikowy na pewno nie zabarwi paliwa na czarno.

Opublikowano
  • Autor

Wacha = benzyna . Co ty chłopie lejesz że czarna jest :tongue4: Jak lejesz normalne paliwo to olej silnikowy na pewno nie zabarwi paliwa na czarno.

Normalną ropę "ON" na Orlenie w Warszawie, jak setki osób poza mną.

Fakt jednak jest taki że ropa w baku, filtr paliwa itp ma nienaturalny kolor jakby czarny.

Gdzie w silniku BRD jest miejsce w którym z powodu walniętej uszczelki paliwo może mieszać się z olejem smarującym?

Doprecyzowałem pytanie ;)

Opublikowano

Jakiej uszczelki? Nie potrafie sobie wyobrazic jak olej mógłby dostac się do paliwa...

Opublikowano

a gdzie ta.... wacha :decayed: ma taki kolor? w zbiorniku, w cylindrze? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

W baku, wszędzie w całym układzie.

Opublikowano

W baku, wszędzie w całym układzie.

to zorganizuj butelke szklana i zatankuj na stacji bezposrednio do niej. Jezeli kolor takisam zmien stacje na inna.

jezeli ok. zdejmij wezyk sprzed filtra paliwa, wymus prace pompy spietrzajacej jezeli poplynie czarny ON, szukaj problemu w zbiorniku paliwa, byc moze jest w nim jakas smola.

jest rowniez opcja ze ulega rozpuszczaniu ktorys z przewodow paliwowych.

Opublikowano

tak samo miałem w silniku 2.0 tdi bkd padła mi uszczelka w pompie dual od paliwa i podciśnienia ale niemam czasu na naprawę i jeżdżę dalej

Opublikowano
  • Autor

tak samo miałem w silniku 2.0 tdi bkd padła mi uszczelka w pompie dual od paliwa i podciśnienia ale niemam czasu na naprawę i jeżdżę dalej

No mi w warsztacie powiedzieli właśnie że to możne być podciśnieniowa pompa paliwa...

Ja też tak smigałem, tylko ma to swoje konsekwencje.

1. Zły skład mieszkanki

2. Przy pałowaniu auto mocno kopci

3. Jak kopci to zapycha sie DPF

4. Częste czyszczenie DPFu

5. Cały tył auta osmolony...

Opublikowano

a co do kopcenia miałeś wymieniany rozrząd :mysli: bo po wymianie warto podłączyć pod kompa i ustawić kat synchronizacji walka rozrzadu

Opublikowano
  • Autor

Nie miałem ;) Jeszcze ;) Czeka w kolejce jak nazbieram kasę ;)

Opublikowano

Witam

niedawno kolega wymieniał filtr paliwa w 2.0tdi i co się okazało ,ropa w filtrze paliwa czarna wyglądała tak jakby była zmieszana z olejem z silnika trochę mnie to zdziwiło ale autko jezdzi nic się nie dzieje oleju nie ubywa. czy to jest normalne w tych silnikach .

Opublikowano
  • Autor

Witam

niedawno kolega wymieniał filtr paliwa w 2.0tdi i co się okazało ,ropa w filtrze paliwa czarna wyglądała tak jakby była zmieszana z olejem z silnika trochę mnie to zdziwiło ale autko jezdzi nic się nie dzieje oleju nie ubywa. czy to jest normalne w tych silnikach .

Hehe, no jeśli ma silnik BRD 2.0tdi to ja mam właśnie taką sytuację, i auto tez jeździ całkiem nieźle nawet.

Pojawiła się w przeciągu ostatnich 15tyś kmów. Przy poprzednim przeglądzie było wszystko ok.

Teraz filtr czarny, wszystko czarne.

Jak narazie brak rozwiązania ;)

Opublikowano

może ktoś już miał taki przypadek i sie wypowie jaka jest przyczyna czarnej ropy

Opublikowano

fok me :cool1: Ja zrobiłem swoim prawie 45tys km w rok i wymieniałem filtr 2razy...ani razu ropa w filtrze oraz w obudowie nie była czarna. :rolleyes:

Obecny przebieg 253kkm ostatnia wymiana filtrów 500km wstecz.

Może coś u Mnie jest nie tak. Może Helmut wcześniej coś namieszał? :wink4:

Opublikowano
  • Autor

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/83236-czarny-filtr-paliwa-i-brudna-ropa-w-zbiorniku!!!

A wracając do tematu wspomniana pompa spełniająca dwie role może zaciągnąć olej z silnika. Czyli trzeba wymienić pompę paliwa i podciśnienia która jest jedna w dwóch rolach.[br]Dopisany: 12 Październik 2011, 17:54_________________________________________________Siema,

Więc problem rozwiązany.

Popsuta była Pompa paliwa i podciśnienia, przez co olej smarujący mieszał się z olejem napędowym - czego efektem była czarny olej napędowy w baku i całym układzie paliwowym.

1. Wymieniłem pompę Vacum - 1150zł pompa + 150 wymiana

2. Czyszczenie układu paliwowego, spuszczenia paliwa, płukanie itp - 200 pln

3. Czyszczenie pompowtryskow oraz wymiana uszczelek pod pompowtryskami 600 pln

4. Wymiana oleju i filtrów

Łączny koszt ok 2k za rozwiązanie problemu ;)

Auto serwisowałem w MR Motors :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.