Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] 1.9++ który nie lubi hamowni ;)


MAGIC87

Rekomendowane odpowiedzi

simota czy pipercross-myślę że to poprawia...tylko samopoczucie usera gwizdanie

troche inny dzwiek jest... wydaje mi sie ze 1 cm a 5 cm to troche inna przepustowosc powietrza... moze sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu taka dyskusja o wymianie sprzegła i skrzyni w AWXie na BRD to napisze co nieco o tym. Skrzynia i sprzegło pasuje bez najmniejszego problemu, trzeba przy tym wymienic: skrzynie, sprzęgło z dwumasem, rozrusznik, tylną łapę z podporą i wyboerak. To chyba na tyle jeśli chodzi o części. Jak wymiane robimy w aucie z przed 07.2002.tp dochodzi jeszcze jeden problem bo nowa skrzynia nie ma czujnika prędkości i żaden sterownik który odczytuje prędkość jej nie widzi. Pozostaje albo wymiana albo przeprogramowanie. Dotyczy to liczników, sterownika silnika, klimatronika itp.

Co do sprzęgła to dwumas jest taki sam jak w AVF natomiast docisk jest napewno inny podobno mocniejszy.

[br]Dopisany: 22 Październik 2011, 08:14_________________________________________________Co do wytrzymałośći sprzęgła z BRD to cieżko powiedzieć. Ja mam momentu dużo bo 430Nm praktycznie od 2 do ponad 3 tyś obr. U mnie sprzęgło prze pół roku od korekty programu trzymało bez problemu aż do połowy września kiedy to miałem odczucie sie sie lekko uślizguje. Było tak przez może dwa dni po czym zaczeło znów normalnie trzymac i od miesiaca już sie nie uślizguje. Obecnie nie mam z nim żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simota czy pipercross-myślę że to poprawia...tylko samopoczucie usera gwizdanie

troche inny dzwiek jest... wydaje mi sie ze 1 cm a 5 cm to troche inna przepustowosc powietrza... moze sie mylic

teoretycznie tak i tym się kierowałem przy montażu... ale niebawem założe ori i zobaczę różnicę o ile będzie zauważalna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec u mnie zmianana na zestaw z BRD pewnie odpada... Auto mam z stycznia 2002 :confused4:

pisalem ze to nie takie latwe,ja mam audi z lutego 2002

dzieki Jarol ze tu wpadles i wyjasniles :good: powinines zrobic watek w dziale warsztat :decayed: swap skrzyni z BRD

nagrales moze jakis filmik jak jedzie awx z 430Nm ? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simota czy pipercross-myślę że to poprawia...tylko samopoczucie usera gwizdanie

troche inny dzwiek jest... wydaje mi sie ze 1 cm a 5 cm to troche inna przepustowosc powietrza... moze sie mylic

teoretycznie tak i tym się kierowałem przy montażu... ale niebawem założe ori i zobaczę różnicę o ile będzie zauważalna

nie bedzie zauwazalna

chyba ze moze logi i k-power sprawdzic,co i tak ciezko bedzie na 100% byc pewnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.0 224 PS kontra moje 165 długosc w plecy, zmienie vacum i bedzie jechac jeszcze raz

po zmianie vacum to a6 to :polew: :polew: ...będzie jej pogrom i to o kilka długośći...wiem co mówię :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simota czy pipercross-myślę że to poprawia...tylko samopoczucie usera :gwizdanie:

Robiłem logi na zwykłym filtrze i pipercros doładowanie na gąbce zaczyna się wcześniej i dużo później opada wiec jak każdy się domyślał mocy nie zwiększa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simota czy pipercross-myślę że to poprawia...tylko samopoczucie usera :gwizdanie:

Robiłem logi na zwykłym filtrze i pipercros doładowanie na gąbce zaczyna się wcześniej i dużo później opada wiec jak każdy się domyślał mocy nie zwiększa:)

czyli turbo szybciej się wkręca,nie wiem czy taki pipercross tak samo dobrze filtruje jak ori filtr :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli turbo szybciej się wkręca,nie wiem czy taki pipercross tak samo dobrze filtruje jak ori filtr

to by tez mogło wyjasnic dlaczego wstaje od 1800 :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli turbo szybciej się wkręca,nie wiem czy taki pipercross tak samo dobrze filtruje jak ori filtr

to by tez mogło wyjasnic dlaczego wstaje od 1800 :kox:

przy następnej wymianie sprawdzę u siebie te całe simoty, wkładki czy inne bajery :good:

zobaczymy czy jakoś zauważalnie wpłynie to na wstawanie mojego BRD :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kumpel wyciagnał pompe z baku i ogolnie cała czarna.. przeczyscił ja, przejrzał wszystkie sitka. o dziwo jak odebrałem auto, na 2 biegu od 2000 do 4400 nie miałem trakcji... albo ubzdyrałem sobie ze cos lepiej idzie albo tak sie stało. w niedziele zrobie pomiary z AJM 162 KM i 370 Nm z którym 2 razy wygrałem około 3 długosci. moze cos sie ruszyło w temacie brakujacych KM. postaram sie jeszcze zalac jakis srodek na czysczenie ukladu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic zainteresował mnie temat pompy w baku heh i swoja tez wytargałem w sobote, miala lekka powłoczke osadu, sitko prawie czyste, efektów pozytywnych i negatywnych brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele zrobie pomiary z AJM 162 KM i 370 Nm z którym 2 razy wygrałem około 3 długosci.

2 długości nie więcej .. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...