Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm


lukaszek13ns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromna prozbe, jesli ktos z klubowiczow ma ETK-e czy lub inny program lub, posiada auto z tego samego rocznika i ten sam model i wymienial tarcze i mogl by mi sprawdzic jakie tarcze ida do wojego wozu, pytalem w sklepie mowili ze od 1997r zakladali 280x22mm. Sprzedawcy ktorych pytalem przez internet mowia ze 288x25mm. Rok temu kupowalem klocki i tez mialem problem dopiero po trzeciej wizycie w sklepie udalo mi sie dostac takie jakie powinny byc, teraz zamierzam kupic tarcze i niechce co po chwile jezdzic i ich wymieniac jak sie okaze ze dostalem nie te co trzeba, zwlaszcza ze auto bedzie rozebrane. Z tego co pamietam i co pisalo na zaciskach to system hamulcowy LUKASA.

Auto to

B5 1.8T QUATTRO APU rok.1999

numer win. WAUZZZ8DZXA266157

Zgory dziekuje za wszelka pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam jak wymienialem klocki to mam na pewno wentylowane. Czyli pewnie 288mm, czyli w sklepie znowu sie pomylili nie ma juz sil do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMeM - ja mam 1.6 i 288x25 wentylowane - seria... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem na pewno ze mam wentylowane i system hamulcowy Lucas. Natomias nie wiem co do wymiaru tarczy chyba nie bede mial, wyjscia najlepiej chyba bedzie odkrecic kolo i pomierze tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie jak ja, jeśli będziesz kupował w Sziku w Rzeszowie (a właściwie Tyczynie), to mogę Ci podać ich nazwę i cenę. Ja w czerwcu kupiłem u nich Zimmermany, zrobiłem ok 20 tys. i jest OK, tylko musiałbym zerknąć do auta bo tam mam paragon nr części z opakowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu jak masz tylko mozliwosc, kupie pewnie w sziku przynajmniej gdybym chcial wymienic jak by to nie byly te to nie, bede musial czekac z tydzien niz, jak bym kupowal przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę jest zamieszania z Twoim: Wg ETKI po nrze VIN u Ciebie powinny być Lucasy went. 280x22 (czyli to co u mnie), katalog Brembo pokazuje tak samo (Zimmer. nie ma katalogu w necie), ETKA pokazuje, że występowały także w tym modelu ham. went. Ate 288x25 - więc może dlatego niektórzy sprzedawcy mówili Ci że masz ten wymiar. Moje Zimmermanny to typ 3207, paragonu niest. nie znalazłem ale to było coś ok. 250,- zł za parę - zadzwoń do nich. Acha i mieli od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wszystkim za informacje najpewniej bedzie jak po prostu pomierze te co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie mierz . Po prostu patrzysz na zacisk. Jeśli masz FSIII to masz 280mm, jeśli masz ATE bodajże to masz 288. Zwrotnice jeśli masz możliwość obejrzenia też mogą Ci wszystko powiedzieć,w 280mm są takie jakby z wąsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...