Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Wyjazd do Niemiec

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam koledzy. A wiec tak planuję małą wycieczkę do Niemiec swoim samochodzikiem :) pewnie będę ją realizował na wiosnę ponieważ zima się zbliża wiec uważam że to nie ma sensu. Dojdźmy jednak do sedna, jestem ciekaw co mi będzie potrzebne za granicą? Po prostu mogę sobie tak na ślepo wyjechać wraz z podstawowymi dokumentami takimi jak prawko, dowód i rejestracja czy będze mi coś dodatkowo potrzebne? Oraz na co warto uważać u naszych kolegów za a Odry?

Opublikowano

dowód osobisty lub paszport, DR, PJ oraz ubezpieczenie OC

a uważać musisz na znaki drogowe

Opublikowano

Pamietaj o kamizelce odblaskowej do auta.

Opublikowano

I ojro na mandaty (Tak na wszelki wielki :tongue4: )

Opublikowano

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

Opublikowano

że to nie jest samochód z fajerwerkami

feuerwehr_frontansicht.jpg

Opublikowano
  • Autor

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

Opublikowano

Dopłać sobie do ubezpieczenia za Asistance na zagranicę bo jak Ci się auto zepsuje na autostradzie to troszkę za lawetę i inne pierdoły zapłacisz.

Opublikowano

I gumki weź z Polski bo tam drogie - a pokus sporo :wink4:

Opublikowano

Parkowanie - tylko tam gdzie dozwolone, no i nie przekraczaj prędkości, chyba, że chcesz pogadać z POLIZEJ :tongue4:

Opublikowano

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

jeżeli jest znak 70 na godzinę , to musi być znak który to odwołuję :> a nie tak jak u nas że wystarczy skrzyżowanie
Opublikowano
  • Autor

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

jeżeli jest znak 70 na godzinę , to musi być znak który to odwołuję :> a nie tak jak u nas że wystarczy skrzyżowanie

A, o to ci chodziło. Dzięki za radę :good: Widzę że jakoś szczególnie nie musze się przygotowywać do tej wycieczki :) tylko mam nadzieję że moja maszyna nie wyrządzi mi żadnego psikusa po drodze :notworthy:

Ps. jeszcze takie pytanko co do autostrad. Płaci się tak jak u nas że co jakiś czas stoją budki ze szlabanami i tam płacimy pieniążki czy załatwione to jest w jakiś inny sposób?

Opublikowano

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

jeżeli jest znak 70 na godzinę , to musi być znak który to odwołuję :> a nie tak jak u nas że wystarczy skrzyżowanie

A, o to ci chodziło. Dzięki za radę :good: Widzę że jakoś szczególnie nie musze się przygotowywać do tej wycieczki :) tylko mam nadzieję że moja maszyna nie wyrządzi mi żadnego psikusa po drodze :notworthy:

przeczytaj też to http://www.berlin.polemb.net/index.php?document=928
Opublikowano

pamiętaj tez ze tam nie jest tak z skrzyżowanie odwołuje jakiś znak :hi:

mógł byś podać jakiś przykład?

jeżeli jest znak 70 na godzinę , to musi być znak który to odwołuję :> a nie tak jak u nas że wystarczy skrzyżowanie

A, o to ci chodziło. Dzięki za radę :good: Widzę że jakoś szczególnie nie musze się przygotowywać do tej wycieczki :) tylko mam nadzieję że moja maszyna nie wyrządzi mi żadnego psikusa po drodze :notworthy:

Ps. jeszcze takie pytanko co do autostrad. Płaci się tak jak u nas że co jakiś czas stoją budki ze szlabanami i tam płacimy pieniążki czy załatwione to jest w jakiś inny sposób?

w ogole sie nie placi...

Opublikowano

na niektórych odcinkach, możesz śmigać ile tylko furmanka da rade :>

Opublikowano

Jak już kolega podał, przestrzegać ograniczeń prędkości, gdyż jest nawet przy autostradach jest wiele fotoradarów. Uważaj zwłaszcza na odcinkach gdzie są ograniczenia prędkości (np 110 km/h) a jest z górki. Mandaty z fotkami przychodzą do PL nawet za prędkość przekroczoną o 7 km/h :shocked:

Uważaj również na remontowanych odcinkach na autostradach gdzie są zwężone pasy i żółte ciągłe linie, zwłaszcza w nocy. Jeździ dużo nieoznakowanych radiowozów i wyłapują kierowców przekraczających te linie. Zdarza się to zwłaszcza gdy kierowca jedzie lewym pasem i nie jest pewny czy zmieści się pomiędzy wyprzedzanym TIRem a barierką natomiast z tyłu ktoś mu mruga światłami drogowymi, a robi to niemieckie polizei.

Opublikowano

z najgłupszych rzeczy za jakie mnie skasowali: Parkowanie w miejscu dozwolonym ale przodem nie w kierunku jazdy (po 2 stronie było akurat miejsce) 15 ojro. Niewystarczająca odległość na autobanie od poprzedzającego pojazdu 40 ojro ( wpadł superb między mnie a kolege zmierzył odległość i mnie ściągnął ) Do tej pory nie wiem ile ma być :no: Kamizelka , trójkąt , apteczka , gaśnica i opony zimowe jeżeli jest zima.

jedziesz osobówką więc BAG chyba Ci nie grozi.

Opublikowano

Stawiają śmietniki jak u nas , przeważnie tam gdzie jest ograniczenie

Opublikowano

Zapomniałbym, w pasach jadą wszyscy pasażerowie.Brak kosztuje 30 EUR/głowę.

Jak Cię zatrzymają i zapytają o cel podróży, mów, że turystycznie. Lepiej z nimi w gadkę nie wchodzić, bo może być gorzej.

Wiedz, że są gorsi jeszcze od naszych.

Nie radzę też ich komentować (coraz więcej rozmawia po polsku), gdy jeden z nich będzie sprawdzał papiery a drugi stanie sztywno przy Waszym aucie z ręką na pistolecie, to u nich normalne.

Stan auta oczywiście wzorowy. Opony łyse, pęknięta szyba lub lampa to już początek kłopotów.

Opublikowano
  • Autor

Aha, z tego wszystkiego wnioskuję że niemczuchy są strasznie przepisowi. A co do tych autostrad to serio są darmowe? Zawsze myślałem że płatne tak jak u nas.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.