Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6/B7] Pytanie o fis


puchaty106

Rekomendowane odpowiedzi

:mysli: z tego co pamietam to sie da z poziomu manetki ustawić przy czym musisz miec pełny FIS . Kolega tak ma tylko ze posiada szyberdach i ma mozliwosc ustwienia trybu wentylacji .

:good: czyli jeszcze muszę się pobawić/pokombinować :naughty: :naughty: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam małą navi i jeszcze nie udało mi się wejść do tego MENU...

MOŻE jakaś podpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tunelu srodkowym masz przycisk MENU wciskasz go i taka jak akjam wkleił i opisał foty robisz :)

p.s ty akurat masz kolor FIS :decayed:

fa133175f6d98a0a.jpg

d432582e80ab2f22.jpg

698977c8fd747e93.jpg

c2fb61786d13c246.jpg

df3cc8aa8286e6d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie....mam małą navi ale przycisku MENU nie mam...navi załączam z jej własnego przycisku.... zaraz zrobię zdjęcie.

znalazlem w sieci...

c1f04e7d08075410med.jpg

a jeśli chciałbym wymienić ten panel na taki co ma przycisk MENU... da to coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 też nie ma przycisku MENU :) zmianę elementów wyświetlanych robiłem przez manetkę.

Nie mam teraz możliwości iść do auta, ale z tego co pamiętam to MENU włącza się przez dłuższe przytrzymanie któregoś przycisku np. "w dół", jeśli się mylę to przytrzymaj RESET ale na pozycji, w której nie możesz nic wyzerować np. chwilowe spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie....mam małą navi ale przycisku MENU nie mam...navi załączam z jej własnego przycisku.... zaraz zrobię zdjęcie.

znalazlem w sieci...

c1f04e7d08075410med.jpg

a jeśli chciałbym wymienić ten panel na taki co ma przycisk MENU... da to coś??

Wcisnij przycisk NAVI a pozniej SET :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie małą NAVI i kolorowego FISa ale podobnie jak na zdjęciu u GreGoriO nie mam przycisku MENU na panelu środkowym. Z tego co się bawiłem wciśnięcie INFO i RETURN spowoduje wejście do ustawień samej NAVI i możliwość np dogrania aktualizacji czy dogrania języka. Język na FISie można zmienić tylko za pomocą VAGa ale najbardziej zrozumiałym jest angielski. Podobnie ma się sprawa z tym komputerem 1 i 2 czyli pamięć krótka i długa. Należy zrobić odpowiednie kodowanie ale nie ma wyboru co ma w tej pamięci wyświetlać, po prostu wyświetla zasięg, zużycie średnie, chwilowe i prędkość średnią. O ile wiem jeśli ktoś nieumiejętnie korygował licznik to właśnie kodowanie zmienia się na same 00000 i wtedy mamy tylko tę pamięć długą, nie podświetlają się same wskazówki po włączeniu zapłonu itp :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale się dzisiaj spietrałem...

po przeczytaniu posta powyżej poleciałem do auta próbować ustawień, a że mam plik z polskim językiem do małej navi więc zachciało mi się zmiany, tyle że nie doczytałem co należy dokładnie zrobić... a raczej czego NIE NALEŻY robić gdy wgrywamy nowe firmware...

navi zgasła a ja posr... że uwaliłem... :polew: na szczęście mamy internet i juz wszystko jest jak należy, nawi pisze i GADA :radocha: po polsku.

co do tematu... to niestety dalej nie umiem zmienić ustawień, nie działa żadna kombinacja klawiszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie małą NAVI i kolorowego FISa ale podobnie jak na zdjęciu u GreGoriO nie mam przycisku MENU na panelu środkowym. Z tego co się bawiłem wciśnięcie INFO i RETURN spowoduje wejście do ustawień samej NAVI i możliwość np dogrania aktualizacji czy dogrania języka. Język na FISie można zmienić tylko za pomocą VAGa ale najbardziej zrozumiałym jest angielski. Podobnie ma się sprawa z tym komputerem 1 i 2 czyli pamięć krótka i długa. Należy zrobić odpowiednie kodowanie ale nie ma wyboru co ma w tej pamięci wyświetlać, po prostu wyświetla zasięg, zużycie średnie, chwilowe i prędkość średnią. O ile wiem jeśli ktoś nieumiejętnie korygował licznik to właśnie kodowanie zmienia się na same 00000 i wtedy mamy tylko tę pamięć długą, nie podświetlają się same wskazówki po włączeniu zapłonu itp :decayed:

dokładnie tak zrobiłem, miałem tylko pamięć długa czyli tylko jeden komputer, w vagu odpowiednie kodowanie i są 2 komputery. ale do menu fis nie mogę wejść za cholerę, mam mała navi i przyciskami na tunelu wchodzi się tylko do menu navi i spokojnie język fis można zmieni na angielski. Mi natomiast zależy żeby na tych 2 komputerach jeszcze było wyświetlane przebyta droga czyli dystans a nie da rady tego za pomocą manetki zmienić. A co do tych przycisków na tunelu to przycisk menu raz jest raz nie ma, zależy to od tego czy się ma webasto w autku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi si o tym temacie i sprawdziłem w aucie, z manetki w menu wchodzi się przez kliknięcie RESET (od dołu), nie trzymać! bo nie wchodzi wtedy, reszte obługujemy GÓRA i DÓŁ, RESET zatwierdza. Wchodzimy w SET -> COMPUTER i tam mamy do wyboru 1 i 2 co ma się wyświetlać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest tak jak mówisz, przez klikniecie w reset przechodzimy z komputera 1 do 2 lub całkowicie wyłączamy fis miedzy zegarami, nie wiem może ja mam jakiegoś dziwnego tego fisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 (u mnie) kolorowy fis -jeśli mam np. na wyświetlaczu "1" tzn. komputer 1, jedno krótkie kliknięcie przełącza się na komputer2, co sygnalizuje cyferką (również z nr 2 w określonym miescu na wyświetlaczu) kolejne krótkie kliknięcie uruchamia ustawienia tj. set...., check..., lub umozliwia wyjście z ustawień, można również skorzystać z pomocy (help :) ) u mnie można nawet ustawić maksymalną prędkość, gdzie po przekroczeniu zadanej prędkości sygnalizuje dźwiękiem i wyświetleniem znaku z ograniczeniem prędkości :hi: pojazd oczywiście jedzie dalej nic nie blokuje przyśpieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 (u mnie) kolorowy fis -jeśli mam np. na wyświetlaczu "1" tzn. komputer 1, jedno krótkie kliknięcie przełącza się na komputer2, co sygnalizuje cyferką (również z nr 2 w określonym miescu na wyświetlaczu) kolejne krótkie kliknięcie uruchamia ustawienia tj. set...., check..., lub umozliwia wyjście z ustawień, można również skorzystać z pomocy (help :) ) u mnie można nawet ustawić maksymalną prędkość, gdzie po przekroczeniu zadanej prędkości sygnalizuje dźwiękiem i wyświetleniem znaku z ograniczeniem prędkości :hi: pojazd oczywiście jedzie dalej nic nie blokuje przyśpieszania

a u mnie po 3 krótkim kliknięciu wygasza fis całkiem

ten przebieg to chyba tylko vagiem sie da włączyć bo już wszystkiego próbowałem ale nie wiem gdzie nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B7 (u mnie) kolorowy fis -jeśli mam np. na wyświetlaczu "1" tzn. komputer 1, jedno krótkie kliknięcie przełącza się na komputer2, co sygnalizuje cyferką (również z nr 2 w określonym miescu na wyświetlaczu) kolejne krótkie kliknięcie uruchamia ustawienia tj. set...., check..., lub umozliwia wyjście z ustawień, można również skorzystać z pomocy (help :) ) u mnie można nawet ustawić maksymalną prędkość, gdzie po przekroczeniu zadanej prędkości sygnalizuje dźwiękiem i wyświetleniem znaku z ograniczeniem prędkości :hi: pojazd oczywiście jedzie dalej nic nie blokuje przyśpieszania

u mnie tak samo jw :)

predkosc mozna ustawic - pikanie o ktorym mowa w wczesniejszych postach ;)

a u mnie po 3 krótkim kliknięciu wygasza fis całkiem

ten przebieg to chyba tylko vagiem sie da włączyć bo już wszystkiego próbowałem ale nie wiem gdzie nawet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo jw

predkosc mozna ustawic - pikanie o ktorym mowa w wczesniejszych postach :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie udało się wejsc w FIS menu w b6... Kiedyś gdy włożyłem nową mapke do RNS-E podczas instalacji nowego softu w navi klikłem reset i wskoczyło mi do FIS menu takie jak mają posiadacze b7. Poza tym ,że to ładnie wygląda mój fis ma wszystkie te same funkcje co b7 :) Ostrzeżenie o prędkosci ustawia się na pozycji 1 zapłonu gdy zegary nie swiecą. wystarczy przytrzymac 2 guziki jednoczesnie na zegarach obok kasowania licznika dziennych kilometrów i prawą manetką ustawiamy prędkosc ostrzeżenia, włączenie zapłonu potwierdza prędkość przy której usłyszymy gong....

pozdro :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jest tak jak mówisz, przez klikniecie w reset przechodzimy z komputera 1 do 2 lub całkowicie wyłączamy fis miedzy zegarami, nie wiem może ja mam jakiegoś dziwnego tego fisa

zaleznie ktore wskazanie chcesz skasowac/resetowac na 0000...

na wybranym przytrzymujesz dolny przycisk przechodzenia po kanalach i masz temat zalatwiony :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...