Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] BGB TFSI Kontrolka ciśnienia oleju, pomocy


sienkol007

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , wracając dzisiaj do domu zapaliła mi się kontrolka na kompie Oil Pressure. Olej w normie , ale zaczeło dziwnie gruchotać , jutro podłącze pod vaga . Może to być czujnik ciśnienia ?? czy nastawiać się na coś gorszego?? Na jakich kanałach sprawdzić to ciśnienie oleju i jakie powinny być normy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , wracając dzisiaj do domu zapaliła mi się kontrolka na kompie Oil Pressure. Olej w normie , ale zaczeło dziwnie gruchotać , jutro podłącze pod vaga . Może to być czujnik ciśnienia ?? czy nastawiać się na coś gorszego?? Na jakich kanałach sprawdzić to ciśnienie oleju i jakie powinny być normy ??

kolego u mnie jak się zaświeciły te kontrolki to poszła u mnie pompa oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podlączyłem pod vaga i wyszkoczył Błąd

000010- Camshaft Positioner ( bank 1 Intake ): slow response

P000A- 008 Implausible Signal

Sprawdziłem poziom oleju na bagnecie , pokazuje max gdzie wcześniej było 1/2. Auto chodzi bardzo głośno , odpaliłem na chwilę i od razu wyłączyłem. Czy ten błąd dotyczy pompy oleju czy chodzi o coś innego?? Proszę o pomoc bo nie wiem czy dojadę z tym błędem sam do serwisu czy holować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro wcześniej miałeś 1/2 oleju a teraz masz max to jakimś cudem dostaje się paliwo do oleju , i rozmąciło paliwo z tego ta kontrolka od ciśnienia oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz smoka pompy oleju,może się zapchał i nie ma ciśnienia-potem sprawdz pompę :wink4:

jak już wolałbym wymienić pompę i po problemie. Najpierw niech sprawdzi co jest przyczyną że ma max oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest walnięta pompa olejowa to nie będziesz miał smarowania takiego jak potrzeba, proponował bym ci sprawdzić ciśnienie na zimnym i ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze nie moge nagrzac silnika zeby zmierzyc cisnienie bo za bardzo obawiam sie tego klekotania, im dluzej auto odpalone tym bardziej klekotanie narasta.

jak jest walnięta pompa olejowa to nie będziesz miał smarowania takiego jak potrzeba, proponował bym ci sprawdzić ciśnienie na zimnym i ciepłym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , wracając dzisiaj do domu zapaliła mi się kontrolka na kompie Oil Pressure. Olej w normie , ale zaczeło dziwnie gruchotać , jutro podłącze pod vaga . Może to być czujnik ciśnienia ?? czy nastawiać się na coś gorszego?? Na jakich kanałach sprawdzić to ciśnienie oleju i jakie powinny być normy ??

kolego u mnie jak się zaświeciły te kontrolki to poszła u mnie pompa oleju.

Ooooo, i to jest bardzo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto oddaje w środę do mechanika , do oleju dostaje się benzyna dlatego poziom wzrósł , parę dni wstecz zasygnalizował mi komputer ,że ubywa płyn od wspomagania ( raczej to nie będzie miało nic wspólnego ale na wszelki wypadek chciałem zaznaczyć ) oczywiście dolałem:) Na co zwrócić uwagę jeśli benzyna się dostaje do oleju , od czego zacząć ?? Może gdzieś z wtryskiwacza się leje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odstaw to auto do jakiegos kumatego mechanika , i raczej go nie odpalaj ale skoro gi juz cos grzechota to i tak masz juz pewnie po motorze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...