Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 S4 RS4 jakie różnice karoseri ?


mario-S4

Rekomendowane odpowiedzi

witam :hi:, mam pytanie czy do każdej A4 czy to przed lift czy po lifty pasują wszystkie części karoserii np od S4 czy RS4? np czy do A4 z 97 bedą pasować np nadkola od RS-a, czy np drzwi od RS do najzwyklejszej A4... jak to jest czy są jakieś różnice w wymiarach danych części, mocowaniach itp :mysli:... proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS jest szerszy od zwykłego B5 czy S4, inne nadkola, błotniki, drzwi, zderzaki

jedyne co to możesz zamieniac sobie czesci pomiedzy zwykłym B5 a S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wiem ze jest szerszy ale chodzi Ci o to że jest szersza karoseria czy np błotniki, zderzaki, drzwi itp bo z tego co patrze np na alledrogo to można do zwykłego avanta dokupić właśnie części karoserii dzięki którym stylistycznie uzyskamy wygląd rs-a. bo chce do swojej założyć tak zwane "wide body" i zastanawiam się jak to się w ogóle robi co będzie potrzebne etc etc... noi oczywiście liczę się że taka przeróbka będzie kosztowna ale na razie się chce dowiedzieć jak najwięcej w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn wiem ze jest szerszy ale chodzi Ci o to że jest szersza karoseria czy np błotniki, zderzaki, drzwi itp bo z tego co patrze np na alledrogo to można do zwykłego avanta dokupić właśnie części karoserii dzięki którym stylistycznie uzyskamy wygląd rs-a. bo chce do swojej założyć tak zwane "wide body" i zastanawiam się jak to się w ogóle robi co będzie potrzebne etc etc... noi oczywiście liczę się że taka przeróbka będzie kosztowna ale na razie się chce dowiedzieć jak najwięcej w tym temacie

będzie ci ćwiartka tylna potrzebna :gwizdanie: :gwizdanie: to chyba wystarczy z róznic[br]Dopisany: 01 Listopad 2011, 18:33_________________________________________________Zresztą ja nie wiem jak mozna takie pytanie zdać, przecież to widac już z pikczersów

800px-Audi_A4_front_20080326.jpg

RS4

Audi_RS4_B5_right_side.JPG

Na oko widać co potrzeba :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko mówiąc możesz sobie ze starego auta zostawić maske , tylna klape i przednie drzwi. reszta do wymiany :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje i o to mi chodzi... dodatkowo przejrzałem inne fora i widzę że już bardzo wiele osób zrobiło takie modyfikacje teraz zastanawiam się bo moja nie jest quattro i jaki silnik można by było przełożyć 1.8T czy może jeszcze coś innego... jak możecie to podeślijcie jakiś link co do silników FWD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto sprzedaj to co masz i kup z T & Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda hajsu ładować, lepiej kup S4 i z tego rzeźbe rób, przynajmniej bedzie jechać podobnie jak wyglada, a FWD zawsze będzie tym gorszym :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to by była najlepsza opcja ale to bedzie auto bardziej na co dzień. mam takie pytanie bo nie moge znaleść nic na ten temat na forum. 1.6 i 1.9 ten 90km to były silniki bez opcji Q a które były tylko i wyłącznie w Q???

tylko i wyłacznie to było S4 i RS4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm... muszę to jeszcze przemyśleć wszystko bo jest to 2 auto używane najczęsciej przez żone tak jak pisałem i chcemy wizualnie jakoś ladnie zmodzić ją ale bez ingerencji w silnik...

To teraz zobacz na ceny body RS i ich dostępnosć, zderzak znajdziesz ale z resztą bedzie totalny problem, obecnie reza sie RS4 sedan na forum i troche to trwa :gwizdanie:

Jak chcesz cos zmienic w aucie to lepiej kup zderzaki od S4 i dobra fele :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo niema tak jak np do golfa tak zwanych "dokładek" na nadkola itp żeby uzyskać taki efekt???

chcesz zrobić festyn czy konkret auto, pierw sobie na to odpowiedz, nie ma pół środków w postaci laminatu :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też własnie... tak jak pisałem wcześniej wiem że jest to kosztowne ale jestm bardzo przywiązany do tego auta i chce coś z nim zrobić ale coś z jednej strony wyjątkowego. bo z silnika jestem bardzo zadowolony niema dwumasa itp pozatym czytając jak są wykonane nowsze modele a4 widze że warto inwestować w autko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeśli chodzi o "mody" które chodzą Ci po głowie to troszku przesadzasz. To tak jakby kupić Golfa MkIII 1.4 i dokleić plakietki VR6 i założyć nakładki ;P Jeśli chodzi o nowsze modele to nie wsadzaj wszystkich aut do jednego worka. Jak tak bardzo jesteś zżyty z swoim autkiem to lepiej zrób mu polifta. Lampy, zderzaki ewentualnie listwy. Pakiet RS zostaw dla aut z jajem i Q, bo troszku głupio na drodze wyglądało bym gdyby RS-a (1.8) objechał zawirusowany AFN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...