Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Spalanie... na ile wiarygodne?


eSoeS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się na ile wiarygodne są komunikaty o spalaniu ( A4 B6 1.9 TDI ), jadąc dość równo na ładnej trasie Łomża - Ostrołęka - Szczytno komputer pokazywał mi 4.0 l/100km, ... czy to są dość dokładne pomiary czy może trzeba odjąć/dodać jednak kilka litrów do prawdziwego... spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możliwe że masz w b6 taki silnik więc albo nie masz b6 albo silnika AHU - spalanie 4.0 to może być jedynie chwilowe przy równiutkiej jeździe powiedzmy 90Km/h na 6 biegu np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tankujesz lepsze paliwo, mi w Niemczech po zalaniu ich paliwa na autostradzie pali prawie litr mniej niż na naszej "aftostradzie" na naszym ON.

Nie mówiąc o tym, że mniej kopci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sie dowiedz jaki masz dokładnie silnik. Pewnie komputer oszukuje ok 0.3 wiec 4.3l/100 jest możliwe przy bardzo spokojniej trasie (80-90km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie lepiej obliczyć faktyczne spalanie po zatankowamiu :mysli: nie z FIS-a ..... no chyba ze mowa tu o chwilowym :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli średnie spalanie pokrywa się mniej więcej z tym co wskazuje FIS, to można z czystym sumieniem przyjąć, chwilowe spalanie za realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dane z kompa pokładowego ze spalaniem rzeczywistym i będziesz wiedział ( mi w obecnym aucie przekłamywał o 0,6 a w Leonie 1,4 l/100 km -tragedia ) ,w razie nieścisłości ustaw sobie prawidłowe spalanie vagiem (licznik ,adaptacja ,itd) -było już o tym ,więc w razie potrzeby znajdziesz.Możesz podłączyć też vaga w czasie jazdy i się przekonać ( choć trudno by wartości były stałe -potrzeba idealnej prostej i równej drogi ,głupio tak wysyłać Cię na zachód :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na dystansie 800 km FIS pomylił się o 0,07 tzn wskazywał 7,7 a było w rzeczywistości 7,77

FIS pokazuje do jednego miejsca po przecinku wiec nie mogł pokazać 7,77. A wogole to jak wyliczyłeś takie dokładne spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na dystansie 800 km FIS pomylił się o 0,07 tzn wskazywał 7,7 a było w rzeczywistości 7,77

FIS pokazuje do jednego miejsca po przecinku wiec nie mogł pokazać 7,77. A wogole to jak wyliczyłeś takie dokładne spalanie?

:) czytanie ze zrozumieniem :) FIS wskazał 7,7, a w rzeczywistości było 7,77 i wiem że FIS wskazuje z dokładnością do 0,1 ale gdyby wyliczył 0,77 to chyba oczywiste, że FIS wyświetliłby 0,8 a nie 0,7

co do wyliczeń to policzył mi to komputer na podstawie zatankowanego paliwa i przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko u nas jeden gość na forum mówi że w AFN pali 3.7L :polew:

więc wszystko jest możliwe :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...