Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Sztanga gruchy nie chodzi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie

1) Bawiłem się dziś trochę z N75 wyjąłem i przeleciałem go WD40 nie było dość czasu na porządniejszą reanimację. Potem postanowiłem zob na sztange od gruszki, sąsiad mi przegazowywał a ja obserwowałem i nic się nie działo, dobrze czy źle ? Czy jest jakaś zależność ?

2) Przy przyspieszaniu kopci, rozumiem że nieszczelność w dolocie, jak do tego dojść gdzie coś boli w aucie, węże optycznie sprawdzałem nie widzę pęknięć nie wiem co dalej, także przy przegazowywaniu wiało tornado od silnika - bardzo źle ? :wallbash: ogólnie mam pochlastane łapy efektu brak :wallbash:

:bag:

Opublikowano

jak sztanga nie chodzi to tez będzie kopcił i łapał tryby awaryjne. Ona ma lekko chodzić

Opublikowano

stanga z tego co sie orientuje to w momencie rozruchu silnika powinna sie wciagnac i odbic nie podczas gazowania, no chyba ze sie myle.. :confused4:

Opublikowano

co miałeś na myśli pisząc że "podczas gazowania wiało tornadem od silnika", jeśli słyszysz lub czujesz dmuchanie powietrza to na bank gdzieś uszkodzony wąż masz... u mnie było że spadł tylko wąż i dmuchało właśnie powietrzem po wciśnięciu gazu...

Opublikowano
  • Autor

no tak wlasnie jest, stalem 'nad turbo' i podczas gazowania wialo od dolu jakby od kompresora klimy ale nie wiem czy tak ma byc, powiem ze wialo bardzo konkretnie tylko gdzie szukac pekniec czy innych dolegliwosci, jesli to mozliwe to czy ktos podeslalby foto silnika zaznaczajac na co zerknac, to bardzo ulatwiloby sprawe, troche sie domyslam na co patrzec ale widocznie cos pomijam :disgust:

Opublikowano

wypnij wezyk ze sztangi i wsadzaj obserwuj czy bedzie sie podnosila.Sztanga sztanga,a dziura w dolocie to co innego

Opublikowano

W silniku AFN podczas gazowania na postoju sztanga się nie ruszy, jak chcesz widzieć czy pracuje to zrób podciśnienie np dużą strzykawką podłączona bezpośrednio do wężyk od gruszki. Generalnie jak łopatki w turbo nie są zapieczone to powinieneś dać radę wcisnąć cięgno gruszki palcem oczywiście pokonując opór gruszki.

Opublikowano

tak jak napisał vauxhall95 na włączonym silniku ściągnij wężyk jak sie nic nie ruszy to turbo na stół

Opublikowano

Od turbiny idzie gruby wąż w dół w kierunku zderzaka sprawdź opaski czy są dobrze zaciśnięte a wszelkie ślady oleju oznaczają nieszczelność.

Opublikowano

W silniku AFN podczas gazowania na postoju sztanga się nie ruszy, jak chcesz widzieć czy pracuje to zrób podciśnienie np dużą strzykawką podłączona bezpośrednio do wężyk od gruszki. Generalnie jak łopatki w turbo nie są zapieczone to powinieneś dać radę wcisnąć cięgno gruszki palcem oczywiście pokonując opór gruszki.

Znalazłem takie suć.

Opublikowano

a nie prosciel logi zrobic ?

Opublikowano

leoncjo .........

czemu takie głupoty wypisujesz....

W silniku AFN podczas gazowania na postoju sztanga się nie ruszy,

Jak zapali silnik to sztanga jest za ciągnięta do samej góry na maksa..

Podczas gazowania silnik zwiększa obroty ,wraz wzrostem obrotów silnika wzrasta ciśnienie doładowania ,by nie doszło do przeładowania zawór N75 reguluje (obniża pod ciśnienie na gruchę) co wiąże sie z opadaniem sztangi w dół ..w zależności od obrotów ...

Opublikowano

a ja dodam jeszcze ze rozruszanie sztangi zazwyczaj pomaga na jakis czas ;p jak masz jakies watpliwosci to turbo wykrec rozbierz wyczysc i bedzie ci smigac

zamykam ! :]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.