Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Oznaczenie sprężyn 1BE do Avanta


twincam

Rekomendowane odpowiedzi

tył 8D9511115 1BA-0YF / 1BB-0YE - pomarańcz i srebna

przód 8D0411105BA 1BA-0JK / 1BB-0JJ - 3 brazowe i zółta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale nie było takiej pary jaką ty wymieniłeś więc to pewnie te co ja wypisałem

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, zmieniam zawieszenie na 1BE (w standardzie mam 1BA), kategorie wagowe dla mojego auta to:

przod: 0JF (1x zielona kropka i 2x fioletowa dla 1BE)

tyl: 0YE (1xzielona i 2xbiala dla 1BE)

jest to 1.9 TDI AVG 110KM.

Czy do przodu mozna dac kategorie wagowa 0JE (oznaczenie sprezyn 1x zielona 1x fioletowa). Czy nie bedzie to zbyt niska kategoria wagowa dla mojego auta ? Jaki wplyw moze to meic na trakcje i zuzycie innych podzespolow zawieszenia ? Ktos u siebie wrzucal takie springi do diesla i moglby sie wypowiedziec ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie, zmieniam zawieszenie na 1BE (w standardzie mam 1BA), kategorie wagowe dla mojego auta to:

przod: 0JF (1x zielona kropka i 2x fioletowa dla 1BE)

tyl: 0YE (1xzielona i 2xbiala dla 1BE)

jest to 1.9 TDI AVG 110KM.

Czy do przodu mozna dac kategorie wagowa 0JE (oznaczenie sprezyn 1x zielona 1x fioletowa). Czy nie bedzie to zbyt niska kategoria wagowa dla mojego auta ? Jaki wplyw moze to meic na trakcje i zuzycie innych podzespolow zawieszenia ? Ktos u siebie wrzucal takie springi do diesla i moglby sie wypowiedziec ?

ja miałem ori zawias 1be w afn'ie (to samo co avg) . Sprężyny przód były: jedna zielona, jedna różowa. Nie wiem jaką mam kategorię wagową, ale mam manula + klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki wielkie za odpowiedz. Mam wlasnie takie springi 1BE jakie pisales, zastanawialem sie tylko czy podejda. Ale skoro w afn miales tak ori to chyba nie ma przeciwskazan zeby je zalozyc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tego co mam w etce to jest to sprezyna z zawieszenia 1BA kategoria wagowa 0YC (1x kropka zielona, 1x kropka niebieska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg tego co mam w etce to jest to sprezyna z zawieszenia 1BA kategoria wagowa 0YC (1x kropka zielona, 1x kropka niebieska)

czyli najbardziej miękkie , miały być do Avanta .

Troche będzie siadał zwłaszcza jak się załaduje p-pkę .

Dzięki za sprawdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[TABLE=width: 100%]

[TD=bgcolor: #E1E1E1][TABLE=width: 100%]

[TD=width: 50, align: center](1)[/TD]

8D9511115B

[/TABLE]

[/TD]

[/TD]

[TD=bgcolor: #D7DBD3]

[/TD]

[TD=bgcolor: #D7DBD3]

[/TD]

[TD=bgcolor: #D7DBD3]

[/TD]

[TD=bgcolor: #D7DBD3]coil spring / for sports-type running gear / 1 paint mark / 3 paint marks

silver white / AVANT

[/TABLE]

Czy te sprezyny sa odpowiednie 1be avant

Bo ciutke za wysoko stoi na nich.Wedlug mnie.

Sa jakies inne ktore sa 1be do avanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

115H beda o jeden stopien miekksze - od sedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sa jeszcze jakies inne rodzaje? 1be czy tylko te 2

na przodzie mam raz fioletowa raz zielona.

I siedzi ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś "rozkodować" przednie sprężyny w kolorze 1x ZIELONY, 1x FIOLET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, bo się przymierzam do zakupu tutaj na forum zawieszenie, tylko się zastanawiam jakie to ma znaczenie, że ja mam teraz 1BA w klasie 0YG, a tamto zawieszenie jest 0YE w 1BE ...

(naturalnie nie pytam o kwestie 1BA a 1BE, tylko różnicy 2-ch klas wagowych ..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zaleznosci typu zawieszenia zmienia sie klasa wagowa, przod moze byc od nizszej klasy wagowej, na przykalad sprezyny ktore podales maja taka klase dla 1BE, a dla 1BV maja juz inna klase wagową - 1BV to tez -20mm zawiecha ale twardsza czyli z innymi amorami

najwyzej siadzie pare mm nizej wzgledem tylu co nie zrobi praktycznie roznicy, najwazniejsze to to aby tyl nie stal nizej niz przod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że auto będzie stało -25 a nie -20 to mi nie przeszkadza, bardziej martwiłem się tym, żeby zawieszenie pracowało prawidłowo, skoro klasa wagowa nie jest dobrana zgodnie z metryką producenta, a więc sprężyna będzie pracować pod większym ciężarem niż przewidziała to fabryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznice sa naprawde niewielkie, miedzy poszczegolnymi klasami wagowymi to ok 15-20kg jesli chodzi o calkowity MAKSYMALNY juz nacisk na oś, to tak samo jakbys do slabszego auta wpakowal w nogi do pasazera worek ziemniakow, jest w tym cos niebezpiecznego?:) kategoriami sie nie przejmuj, oby przod/tyl usiadl rowno wzajemnie badz tyl zostal troszeczke wyzej

generalnie nawet najslabsze sprezyny wytrzymaja dodatkowe obciazenie samochodu rzedu 500kg, wiec nie ma sie czego obawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...