Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B8 CAG] Hamulec reczny


mxzibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam taki problem w audi a4 b8 2008r :

zaciągam ręczny ( elektryczny ) kiedy stoję i już kiedy ruszam to sam automatycznie się rozłącza.

Rozumiem ,że to możne być asystent ruszania pod gore ale nie wiem jak to się mogło załączyć bo wcześniej tego nie miałem czyli po wciśnięciu ręcznego nie można było ruszyć autem bez wcześniejszego wciśnięcia klawisza od ręcznego .

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to można aktywować czy możne dezaktywować , żeby działało normalnie ?????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszesz bo u mnie jest tylko jeden klawisz od ręcznego hamulca.

Wiem ,że w nie których modelach jest jeszcze jeden klawisz obok ręcznego taki mały z literka A-auto.

Wczoraj próbowałem na różne sposoby naciskać ten klawisz od ręcznego ale nie wiem jak to wyłączyć- pasy miałem zapięte .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pasuje podlaczyc autko do kompa i sprawdzic jak i jest bląd :confused4: albo zrobic Nastawy hamulca :)

Otwórz tylny hamulec postojowy :)

Wymagania wstępne:

-Podłącz ładowarkę według instrukcji naprawy.

-Cykl hamulec postojowy ON, następnie OFF pierwszy.

[Wybierz]

[53 - Hamulec postojowy]

[basic Settings - 04]

Grupa 007

[Go!]

Zacisków hamulcowych otworzy, dzięki czemu hamulec moze ulec zmianie.

[Gotowe, powrót]

[Zamknij Controller, Go Back - 06]

Wyłączyć zapłon. To normalne, ze dioda w przełączniku hamulca postojowego i lampka ostrzegawcza w zestawie wskaźników zacznie szybko migać w tym momencie.

Tłoki zacisków nie cofnie się do zacisku, jest to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego postu wychodzi, że działa normalnie, ma sie zwalniać przy ruszaniu, i nie ma to nic wspólnego z auto-hold'em.

U mnie w 2 autach tak dzała, jedno z asystentem drugie bez. Przy rozpiętych pasach nie puści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie zauważyłem podobnie tzn nie raz sam mi się rozłącza a nie raz za cholerę i wtedy właśnie muszę położyć nogę na hamulcu i dezaktywować palcem ręczny hamulec.

Może jakieś czujniki wyczuwają kąt nachylenia samochodu???

Ja mam również ten drugi hamulec o którym pisałeś (A) fajna sprawa.... tylko trzeba pamiętać dojeżdżdając do świateł np aby był na luzie :przebiegly: parę razy zapomniałem :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak, że jak na płaskim zaciągne ręczny (zawsze jeżdże w pasach) i samochód jest na "D" to wystarczy, że odpowiednio dużo dodam gazu i sam się zwalnia wtedy nie musze wciskać hamulca żeby go zwolnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego postu wychodzi, że działa normalnie, ma sie zwalniać przy ruszaniu, i nie ma to nic wspólnego z auto-hold'em.

U mnie w 2 autach tak dzała, jedno z asystentem drugie bez. Przy rozpiętych pasach nie puści.

No OK - ale czy można to jakoś wyłączyć ,żeby przy włączonym hamulcu ręcznym i zapitych pasach , hamulec nie odpuszczał sam przy ruszaniu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego postu wychodzi, że działa normalnie, ma sie zwalniać przy ruszaniu, i nie ma to nic wspólnego z auto-hold'em.

U mnie w 2 autach tak dzała, jedno z asystentem drugie bez. Przy rozpiętych pasach nie puści.

No OK - ale czy można to jakoś wyłączyć ,żeby przy włączonym hamulcu ręcznym i zapitych pasach , hamulec nie odpuszczał sam przy ruszaniu???

Trzeba sprawdzic w hamulcu 53 kodowanie jakie masz a dokladnie ADAPTACJI

[53 - Hamulec postojowy]

[Access Security - 16] (Wprowadź kod przedstawiony przez program VCDS )

[Adaptacja - 10] -> Channel 3 zmiana 1 na 0

Z pierwszego postu wychodzi, że działa normalnie, ma sie zwalniać przy ruszaniu, i nie ma to nic wspólnego z auto-hold'em.

U mnie w 2 autach tak dzała, jedno z asystentem drugie bez. Przy rozpiętych pasach nie puści.

Wszystko zalezy kto ma jakie kodowanie hamulca w aucie :) Mozna zmienic w ADAPTACJI i pominac zapiecie pasow i naciskanie na pedal hamulca do zwalniania recznego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy kto ma jakie kodowanie hamulca w aucie :) Mozna zmienic w ADAPTACJI i pominac zapiecie pasow i naciskanie na pedal hamulca do zwalniania recznego .

Założyłem, że kolega nie grzebał w aucie i ma standard :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość aby bez systemu AHA (pompa abs 1AS) przy wyłączaniu zapłonu/silnika hamulec elektryczny się samoistnie aktywował ?? (w adaptacji itp?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość aby bez systemu AHA (pompa abs 1AS) przy wyłączaniu zapłonu/silnika hamulec elektryczny się samoistnie aktywował ?? (w adaptacji itp?)

Nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jak w temacie tylko że ja mam na odwrót, przez jakis czas sam mi sie zwalniał podczas ruszania a teraz zablokował się i muszę go zwalniać naciskając pedał hamulca. niby to bzdura ale jak człowiek już się do czegoś przyzwyczaił to wydaje mu się że to standard, jak myslicie co może być przyczyną tej "awarii"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa to tak że jak samochód stoi na prostej muszę wcisnąć hamulec. Jeżeli samochód zaś stoi na pochylni wystarczy że wrzucisz bieg i będziesz chciał ruszyć hamulec sam puści. Ja nie posiadam Hold Asisst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a da się zrobić tak żeby ręczny sam się zaciągał po wyjęciu kluczyka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie mam podobny problem tylko ja nie mogę zwolnić hamulca z przycisku pasy zapięte hamulec wciśnięty przy ruszaniu w przód lub w tył puszcza bez problemu audi q3 2013 rok czy ktoś spotkał się z takim problemem.

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Margolf-2 napisał:

Witam

Panowie mam podobny problem tylko ja nie mogę zwolnić hamulca z przycisku pasy zapięte hamulec wciśnięty przy ruszaniu w przód lub w tył puszcza bez problemu audi q3 2013 rok czy ktoś spotkał się z takim problemem.

Mariusz

co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie trochę z innej beczki . Mianowicie czy jest możliwe aby ręczny elektryczny mógł sam się zwolnić ? Mam B8 z 2014 i kilka razy dałbym sobie rękę uciąć że zaciągałem ręczny , a później wchodzę do auta i jednak nie jest zaciągnięty . Czy to moje nie dopatrzenie , czy może jednak coś jest nie tak ? Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...