Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Polerowanie reflektorów


laguna

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem - czytałem różne opinie na ten temat poruszane przy okazji innych wątków.

Interesują mnie wyłącznie opinie ludzi, którzy to zrobili, bądź mieli robione i użytkują takich reflektorów !!!

DZIĘKUJĘ ZA OPINIE "Z CZAPKI" - "bo słyszałem" :hi:

Mój kolega wypolerował lampy w Astrze 2, minęło 4 miesiące i lampy nadal wyglądają idealnie.

Jak z tym jest bo za bardzo nie chce mi się wierzyć w "warstwy zabezpieczające" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem sobie szkła (plastiki) w reflektorze depo wzór s4 i to prawda - jest warstwa zabezpieczająca która jest twarda, po jej spolerowaniu zostaje miękki plastik bardzo wrażliwy na zarysowania, dlatego olałem polerkę bo udało mi się kupić nowe "szkło" z uszkodzonego w transporcie reflektora za 20 zł :).

Plastik pod warstwą zabezpieczającą jest bardzo miękki o czym najłatwiej przekonać się czyszcząc wnętrze szkła - wystarczyło przetrzeć mocniej szmatką żeby zostawały mikro ryski których nie bardzo dało się potem usunąć.

Polerka ma sens o ile zrobisz ją delikatnie tak żeby nie usunąć warstwy zabezpieczającej.

Ale widzę że Ty masz już swoje zdanie i potrzebujesz tylko potwierdzenia o czym świadczy charakter Twojej wypowiedzi - więc powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem Lampy w passacie zaczynając od papieru 500 i koncząc na 2000, potem pasta mocno ścierna i na koniec finishowa. Juz jest tak od ponad miesiaca i nic się z nimi nie dzieje, myty był juz kilkakrotnie. Ja dodatkowo po polerce nawoskowałem lampy twardym woskiem, co dodatkowo zabezpiecza je przez warunkami atmosferycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę że Ty masz już swoje zdanie i potrzebujesz tylko potwierdzenia o czym świadczy charakter Twojej wypowiedzi - więc powodzenia...

Nie mam swojego zdania, tylko proszę o wypowiedzi ludzi, którzy to zrobili i np. nie mają problemu bądź ten problem rzeczywiście zauważają.

Ty z kolei jak widzę nie sprawdziłęś do końca , bo nie użytkowałeś tych lamp po polerce, a nie chodzi mi o domysły.

Na forach niestety często ludzie wypisują poprostu bzdury, bo słyszeli, bo tak im się wydaje, a potem powstają z tego SUPER MITY!

DZIĘKI MAZIGT - właśnie chodzi mi tylko o opinie ludzi, którzy to użytkują.

Bo nie wiem czym się różni np. relektor od Astry 2 , który po mocnej polerce (bo reflektor był naprawdę słaby) wyglądały po 7 miesiącach bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po polerce pomalowałem plastiki lakierem bezbarwnym... na razie spokój ale robiłem to miesiąc temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie sądzicie, że gdyby była tam owa "warstwa" to przy odpryskach od kamyczków itp - potrafiłaby chociaż przy tych miejscach łuszczyć się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się tam nie łuszczy to jest jak by utwardzona powierzchnia plastiku i że jest widać właśnie po polerce jak się ją przetrze miejscami. Gdzieś mam szkło od lampy to postaram się foto zrobić[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 18:14_________________________________________________Oto foty - słabe bo ciężko uchwycić o co chodzi na foto.

Na tych dwóch widać przetartą wierzchnią warstwę utwardzoną - to te placki:

IMG_8929.jpg

IMG_8930.jpg

Tu widać wewnętrzną część szkła reflektora jak się porysowała po przetarciu mikrofibrą "Jan niezbędny" - czyściłem z kurzu który zalegał w lampie od nowości :wallbash:

IMG_8933.jpg

I ja rozumiem że niektórym efekt wypolerowanego szkła będzie się podobał, tym bardziej jeżeli wcześniej mieliśmy je już w stanie przedagonalnym, dla mnie osobiście takie coś nie wchodzi w grę, bo o ile w dzień nie widać nawet tych rys to po zapaleniu reflektorów widać je bardzo mocno.

No ale co kto lubi - tylko trzeba mieć na uwadze na to że szkło ( tak naprawdę plastik) już nie będzie tak trwałe jak nowe i szybo będzie łapało mikro ryski.[br]Dopisany: 20 Listopad 2011, 18:47_________________________________________________A i na koniec - błogosławieni którzy nie widzieli auwierzyli ;)

Nie kumam czemu niektórzy do puki na własne oczy nie zobaczą to nie uwierzą - skoro ileś tam osób to potwierdziło to chyba nie tworzą grupy zmowy wciskającej ludziom ciemnotę o tajemniczych warstwach na reflektorze :). Tak samo jak na tym forum zarzucano mi kiedyś kłamstwo że mój TDI łapie 90 stopni po około 6-7 km przy -20 i włączonym ogrzewaniu - do tego stopnia że musiałem nakręcić film jak to następuje i wrzucić logi z vaga po czym nikt nawet się w wątku nie odezwał z przeprosinami za to że wcześniej wyzywał mnie od kłamców :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlatego, że zawsze znajdą się tacy, którzy wypisują bzdury, nie mające jakiegokolwiek poparcia w praktyce.

Bardzo dziękuję za foty - dobra robota.

W takim razie ewidentnie w audi tak jest, być może w innych markach bywało inaczej skoro po polerce było idealnie.

Pytam o konkret, bo chcę założyć ori kseenony.

Ale te , które są do kupienia, albo są mocno wypiaskowane , albo wypoleraowane.

A poza tym jeszcze inne ciekawostki - kupiłem już ostatnio w miarę wyglądające, ale z kolei okazało się, że ilość światła jaka wydostawała się z ksenonu była kilkakrotnie niższa niż z mojej H7 - wniosek - widoczny biały pył pod soczewką okazał się proszkiem, w który zamienił się odbłyśnik ksenonu i tak świeciły:

ksenonyforum.JPG

dobrze, że mogłem oddać.

Teraz nie wiem jak kupić dobre ksenony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli były w dobrym stanie, tzn szkoło to mogłeś zostawić. wystarczyło oddać do regeneracji odbłyśniki, koszt okolo 70, miałbyś super xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkła niestety szału nie robiły również, a teraz to rozbierać, po regeneracji nigdy snop światła nie będzie równy, będą refleksy.

założyłbym HIDy, ale nie chcę zakłóceń w CB, a nie ma takich co nie sieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem polerke po ostatniej zimie czyli jakies pół roku temu. Lampy ori z ksenonem. Jedna miała fest wżery dlatego starłem dość grubo do zacząłem od 800 przez 1200, 1500, 2000 kończąc 2500.Wiadomo później troche pasty i tyle. Po pól roku nie narzekam bo nie widzę żeby się jakieś mleko rzuciło albo żeby jakoś inaczej świeciły. Ja tam nie widzę problemów w polerowaniu -nawet grubszym! Aaaa żeby nie było że wypolerowałem lampy a auto stoi w garażu... zrobiłem około 15000km od tamtej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Ja w Renault kangoo polerowałem klosze od wewnatrz - polerowałem te ryfle zeby lampa była gładka i wkładałem bi-halogen ze skoda roomster oraz polerowałem lampy od zewnetrzej strony bo troche im brakowało do szczęścia - jezdziłem ok roku czasu na tych lampach i była bajka . Teraz te soczewki siedzą w moim audiku . Masz fotki moich wypocin.

5kangoolampa.jpg

kangoolampa.jpg

lampakangoo2.jpg

I na milion procent wypolerowałem tą warstwę twardszą i nic się nie działo .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO WIDZICIE I BĄDŹ TU MĄDRY :wallbash:

Jeszcze spróbuję zamówić HIDy droższe, ale ponoć nie zakłócają, w co nie wierze, a jak nie kupię ładne polerawone i tyle.

dziękuję wszystkim za rady i wpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem w 2 autach tylko po spolerowaniu nałożyłem taki specyfik, filtr uv jak na szkła od aparatów a w drugim aucie preparat z firmy mothers (coś takiego jak ma meguiars w swojej ofercie również) i po około 50tys km nic się nie działo. Zresztą tak mi polecił gość od regeneracji lamp jak się go pytałem.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie spolerowałem lampy z zewnątrz i niestety okazało się że są pokryte jakimś nalotem od wewnątrz :angry:

Tak że przed polerowaniem polecam sprawdzic po której stronie leży problem. Od środka bez rozbierania trudno się dostać, ale w wolnym czasie opracowuję sposób aby tego dokonać. Nie trzeba tam nic polerować ale wystarczy wyczyścić tłusty nalot. Na razie mam pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedyś pisał na forum, ze wystarczy wlac wody z detergentem i dobrze wypłukać, a potem nalac wody destylowanej z izopropanolem, zeby nie robiły się zacieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos kiedyś pisał na forum, ze wystarczy wlac wody z detergentem i dobrze wypłukać, a potem nalac wody destylowanej z izopropanolem, zeby nie robiły się zacieki

ten izopropanol gdzie się kupuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np tutaj http://showcarshine.pl/414-ipa-isopropyl-alcohol-500ml-ostateczna-inspekcja.html

Ogólnie izopropanol stosuje się do mycia elektroniki i delikatnej optyki. Dobrze odtłuszcza i szubko odparowuje. Ja w izopropanolu myłem soczewki i odbłyśniki w swoich xenonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...