Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Zmiana dawki paliwa


Mario82A4

Rekomendowane odpowiedzi

jaka dawke ustawic do AHU z wtryskami AFN ?

nikt nie powie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doprowadziłem autko do 90stopni i po pokazuje mi ze mam dawkę 22(nie wiem ki ciul nie mam przecinka ale tak pokazuje)

Dlaczego nie pokazuje z przecinkiem,czyżby to była za mala dawka???czy po prostu tak ma być i dawka jest 2,2???

Mam Vag 4,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie patrzysz w ta grupe co trzeba. 22 mg/skok to raczej dawka rozruchowa, a nie na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze w 1 grupę 3 pozycję.

U mnie po dogrzaniu auta w Vag 4,9 mam 22 a u kolesia jest idealnie 3mg.

Gdzie w 4,9 powinna znajdować sie ta dawka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry patrzałem właśnie na 2 kanał w 1 grupie.3 to przecież RSW:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego w 1z daj 3,nawet możesz zejść poniżej jeśli batory Ci nie przeszkadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mam Z-eta:decayed:

Na razie zostawię dawkę w spokoju,w nast tyg będę czyścił nastawnik to sobie dam na 3,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie odnośnie jednostek. Piszecie że dawka powinna wynosić 3-9 i to są jednostki z vag com lub vcds. Ja sprawdzam blok 001 i dawka jestb31-34tak skacze.czy są porostu inne jednostki czy coś jest źle nastawione. Poprzednio dawkę miałem 23 a po regulacji nastawnika mam taką jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie odnośnie jednostek. Piszecie że dawka powinna wynosić 3-9 i to są jednostki z vag com lub vcds. Ja sprawdzam blok 001 i dawka jestb31-34tak skacze.czy są porostu inne jednostki czy coś jest źle nastawione. Poprzednio dawkę miałem 23 a po regulacji nastawnika mam taką jak wyżej.

coś źle patszysz , w którym oknie masz te wartości ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie odnośnie jednostek. Piszecie że dawka powinna wynosić 3-9 i to są jednostki z vag com lub vcds. Ja sprawdzam blok 001 i dawka jestb31-34tak skacze.czy są porostu inne jednostki czy coś jest źle nastawione. Poprzednio dawkę miałem 23 a po regulacji nastawnika mam taką jak wyżej.

coś źle patszysz , w którym oknie masz te wartości ?
blok pierwszy pozycja druga. A w bloku piątym druga pozycja dawka startowa mam 95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam pytanie odnośnie jednostek. Piszecie że dawka powinna wynosić 3-9 i to są jednostki z vag com lub vcds. Ja sprawdzam blok 001 i dawka jestb31-34tak skacze.czy są porostu inne jednostki czy coś jest źle nastawione. Poprzednio dawkę miałem 23 a po regulacji nastawnika mam taką jak wyżej.

coś źle patszysz , w którym oknie masz te wartości ?
blok pierwszy pozycja druga. A w bloku piątym druga pozycja dawka startowa mam 95

A na tej dawce 31-34 auto normalnie pali i nie jest zamulone? Bo ja mam podobny problem. W bloku 1 na pozycji 2 dawka paliwa wynosi 14. Podobno na tak niskiej dawce auto w ogóle nie powinno odpalać albo przynajmniej jeździć jak muł, a tymczasem pali normalnie i jeździ normalnie. Czym się różni dawka z bloku 1 od dawki z bloku 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka z bloku 5 to dawka rozruchowa. A z bloku 1 to dawka wtryskiwanego paliwa. Już sam zgubiłem dziś zrobię zdjęcia i wstawię z vcds Little. U mnie pali normalnie ale jeździ tak sobie. Nie potrafię wysterowac turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na rozgrzanym silniku?


No i pytanie do forumowiczów - jak to jest z dawką rozruchową? Czy jest to wartość zmienna zależna od temperatury silnika itp. czy jest to wartość stała? Bo dawka wtryskiwanego paliwa jest stała i powinna zawierać się w przedziale 3 - 9 , a jak to jest z dawką rozruchową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś na rozgrzanym silniku?

No i pytanie do forumowiczów - jak to jest z dawką rozruchową? Czy jest to wartość zmienna zależna od temperatury silnika itp. czy jest to wartość stała? Bo dawka wtryskiwanego paliwa jest stała i powinna zawierać się w przedziale 3 - 9 , a jak to jest z dawką rozruchową?

Tak. Na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje usatwic równe 3 ale kolego, jak chcesz mocy to rob program a nie kop dawka poniżej, bo zbyt duża dawka samego paliwa to załona dymna, czesto zawalajaca sie geometria i takie troche wycieranie d*py szkłem.

Nastawnik najławiej odkrecic niskej jakości nasadka nabita na tą śrubke młotkiem, chyba 9

Edytowane przez Mozgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakiej kondycji masz wtryski. Ja w AFN ustawiłem 2.8 i kierownice szybko się zapiekały.

Zmieniłem na 3.9-4.0 i problem z czyszczeniem turbiny raz na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 3 nie ma co schodzić, tym bardziej jak masz sterownik z witaminką, bo wystarczy jak jest trochę mokro na drodze to przy bucie na dwójce chwila nieuwagi i obrotomierz zamykasz, a jest to nie zdrowe. Pomijając to, że zmieniając koła po sezonie widać, że przednie opony wypadają dużo słabiej naprzeciw tylnych( no chyba że ktoś ma Q :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłacze się pod temat. Otóż zakupiłem sobie VAGa oczywiście z alledrogo. Podkusiło mnie sprawdzenie dawki paliwa ponieważ auto było strasznie czułe na pedał gazu jak i poszarpywało z lekka. Okazało się że dawka wynosiła 1.2..auto mam od nie dawna i dopiero je poznaje, zmieniłem na 3.0 i teraz wacha sie w granicach 3-3.2. Praca silnika się zmieniła i auto jest bardziej elastyczne. Pytanie moje czy tak wysoka dawka nie narobiła czegoś w silniku? Silnik bez żadnych chipów gołe 110 km. Nie wiem jeszcze jak z dawka startowa bo jest jakies 18 ustawione i czy to nie za mało? Z rana pali nawet dobrze mimo ze swiece mam do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wasyl7151 napisał:

Witam. Podłacze się pod temat. Otóż zakupiłem sobie VAGa oczywiście z alledrogo. Podkusiło mnie sprawdzenie dawki paliwa ponieważ auto było strasznie czułe na pedał gazu jak i poszarpywało z lekka. Okazało się że dawka wynosiła 1.2..auto mam od nie dawna i dopiero je poznaje, zmieniłem na 3.0 i teraz wacha sie w granicach 3-3.2. Praca silnika się zmieniła i auto jest bardziej elastyczne. Pytanie moje czy tak wysoka dawka nie narobiła czegoś w silniku? Silnik bez żadnych chipów gołe 110 km. Nie wiem jeszcze jak z dawka startowa bo jest jakies 18 ustawione i czy to nie za mało? Z rana pali nawet dobrze mimo ze swiece mam do wymiany.

Mam podobnie ustawione, jeżdżę już tak 4 miesiąc i póki co nic się nie dzieje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...