Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wkłady lusterek nie grzeją


wookash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie!!

Tak się zdarzyło że moja A4 nie była wyposażona w grzane wkłady.

Wtrafił mi sie prawy wkład grzany, zamontowałem go i elegancko śmigał.

Dokupiłem lewy i okazuje sie że nie działał, więc go dla sprawdzenia podpiałem do prawego lusterka i działa.Więc spowrotem zamontowałem obydwa i co sie okazuje - teraz żaden juz nie działa :(((

Co sie spierdzieliło ??????

HELP !

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektrykiem , ale podejrzewam zwarcie .... zerknij w bezpieczniki , oraz oblukaj czy nie masz gdzieś "przetartego przewodu , lub przerwanej ściezki " o ile to się tak nazywa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi lusterkami i prądem w nich to jakaś wielka tajemnica i zagadka.... ja mam podobnie jak Ty, lusterko kierowcy grzało, pasażera nie, zdjąłem wkłady aby zobaczyć czy jest prąd, po zmierzeniu miernikiem prąd zniknął... i po założeniu z powrotem lusterka które grzało już nie grzeje.. bezpieczniki ok, zwarcia nie było.... tajemnica.... jak coś z tym zrobisz daj znać co jest przyczyną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ w Audi jest przeróżny.

W audi A6 mam tak że napięcie pojawia się po przekręceniu kluczyka, wiem też że w niektórych modelach należy ustawić pokrętło regulacji lusterek na 0 w innych trzeba włączyć podgrzewanie szyb. Widziałem też passata który miał na gałce do ustawiania lusterek wytypowana pozycję na załączenie ogrzewania lusterek. Z tego co zauważyłem układ tez nie pracuje cały czas (załącza się i wyłącza, nie wiem od czego to zależy).

Posprawdzajcie u siebie te opcje może niechcący wyłączyliście ogrzewanie lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 informacja o włączeniu ogrzewania lusterek idzie z klimatronika po can do modułu w drzwiach i to on wlącza grzanie lusterek.

Nie zauważyłem u siebie, żeby położenie jojstika miało wpływ na grzanie lusterek.

Jak dobrze pamiętam to ogrzewanie szyby można włączyć dopiero jakiś czas po uruchomieniu silnika, i nie da się włączyć gdy silnik nie pracuje, ale nie jestem pewien :mysli: musiałbym sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że nikt Wam nie chce pomóc więc postanowiłem zajrzeć w schematy. Za ogrzewanie lusterek (nawet za sterowanie) w B6 odpowiedzialny jest ZAMEK drzwi. To on daje napięcie na zasilanie lusterek. Trzeba rozebrać boczek i zobaczyć co i jak, bo schematów zamka już nie mam.

Oczywiście takie rozebranie powinno mieć sens jeżeli jesteście pewni że wkład jest dobry. PS Tak na marginesie wkład ma ok 100W czyli ok 10 ohmów powinna być rezystancja (bliżej 8, ale to nie ma znaczenia powiedzmy od 5-15 każda inna wartość to spalone lusterko a zwłaszcza nieskończoność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne, poszarpałem gumą między drzwiami, zamek zaczął dobrze działać (tzn z pilota, zamykać i otwierać) a przy okazji lusterka zaczęły grzać.. a przestały nie przez wyjmowanie, przekładanie itp, i sprawdzanie prądu miernikiem, tylko przez ruszaniem drzwiami (podczas tych manewrów z lusterkami) i naruszeniem wiązki kabli (gdzie któreś są poprzecierane)... muszę te kabelki jakoś dobrze zaizolować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że nikt Wam nie chce pomóc więc postanowiłem zajrzeć w schematy. Za ogrzewanie lusterek (nawet za sterowanie) w B6 odpowiedzialny jest ZAMEK drzwi. To on daje napięcie na zasilanie lusterek. Trzeba rozebrać boczek i zobaczyć co i jak, bo schematów zamka już nie mam.

Oczywiście takie rozebranie powinno mieć sens jeżeli jesteście pewni że wkład jest dobry. PS Tak na marginesie wkład ma ok 100W czyli ok 10 ohmów powinna być rezystancja (bliżej 8, ale to nie ma znaczenia powiedzmy od 5-15 każda inna wartość to spalone lusterko a zwłaszcza nieskończoność)

Sprawdziłem grzenie lusterek u siebie grzeją jak tylko się włączy ogrzewaie tylnej szyby. Nie ważne czy silnik pracuje czy też nie pracuje, a tym bardziej nie ma wpływu na grzanie lusterek ZAMEK DRZWI ( o ile o to chodziło ), czy drzwi są otwarte czy zamknięte lusterka grzeją.

Jeśli już to za sterowanie i grzanie lusterek odpowiedzialny jest moduł w drzwiach, co już wyżej było napisane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, widzę że nikt Wam nie chce pomóc więc postanowiłem zajrzeć w schematy. Za ogrzewanie lusterek (nawet za sterowanie) w B6 odpowiedzialny jest ZAMEK drzwi. To on daje napięcie na zasilanie lusterek. Trzeba rozebrać boczek i zobaczyć co i jak, bo schematów zamka już nie mam.

Oczywiście takie rozebranie powinno mieć sens jeżeli jesteście pewni że wkład jest dobry. PS Tak na marginesie wkład ma ok 100W czyli ok 10 ohmów powinna być rezystancja (bliżej 8, ale to nie ma znaczenia powiedzmy od 5-15 każda inna wartość to spalone lusterko a zwłaszcza nieskończoność)

Sprawdziłem grzenie lusterek u siebie grzeją jak tylko się włączy ogrzewaie tylnej szyby. Nie ważne czy silnik pracuje czy też nie pracuje, a tym bardziej nie ma wpływu na grzanie lusterek ZAMEK DRZWI ( o ile o to chodziło ), czy drzwi są otwarte czy zamknięte lusterka grzeją.

Jeśli już to za sterowanie i grzanie lusterek odpowiedzialny jest moduł w drzwiach, co już wyżej było napisane. :)

Ok moduł w drzwiach, źle się wyraziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie nie potrafię ogarnąć tematu grzania lusterek. W standardzie ich nie było - dokupiłem wkłady podłączyłem i grzały. Któregoś razu lustra były zaparowane - włączyłem grzanie tylnej szyby i nie zadziałały...Następnym razem zadziałały ale po wyłączeniu zapłonu i ponownym jego załączeniu - nie wiem o co chodzi :/ :/ :/ Myślałem, że są tam jakieś termostaty, ale to chyba niemożliwe - bo jak np pada deszcz a jest +15 to też powinny się załączać żeby osuszać lusterko. W PASSACIE B5 tak właśnie było - ba mało tego w ASTRZE F z 97r tak było...

Radzicie coś??? Dlaczego się załączają po tym jak wyłączę zapłon/silnik i ponownie uruchomię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie działa grzanie lewego lusterka mimo że mata sprawna. Pod wkładem lusterka znalazłem dodatkową kostkę z dwoma pinami, czy wie ktoś od czego ona jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie działa grzanie lewego lusterka mimo że mata sprawna. Pod wkładem lusterka znalazłem dodatkową kostkę z dwoma pinami, czy wie ktoś od czego ona jest.

Jeżeli taka kostka czarna jak na foto to jest ona do wkładu fotochrom (samościemniającego).

1601313100_1367660458.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nie działa grzanie lewego lusterka mimo że mata sprawna. Pod wkładem lusterka znalazłem dodatkową kostkę z dwoma pinami, czy wie ktoś od czego ona jest.

Jeżeli taka kostka czarna jak na foto to jest ona do wkładu fotochrom (samościemniającego).

1601313100_1367660458.jpg

tak do fotochromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...