Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Świece żarowe?


krzysiek015

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Próbowałem ostatnio sprawdzić czy moje świece w ogóle działają, ktoś mi powiedział, że jak ma dobrą kompresje to bez świec przy 0-5st. zapali bez problemu. U mnie przy małym przymrozku odpalił dosyć szybko ale po uruchomieniu przez chwilę szarpał. Wziąłem więc to co miałem pod ręką czyli żarówkę i kawałek drutu ok 60cm. Połączyłem jedno z drugim i żarówkę do akumulatora a drut do świec. Według tego co wiem sprawna świeca ma zamknąć obwód i żarówka powinna się zaświecić (12V21W). Na żadnej świecy żarówka się nie zaświeciła, na masie aż iskrzyło i żarówka świeciła. Jak odpalam auto to na pewno kontrolka mówi że wszystko jest ok. Jak jest ciepło (latem) to chwila i gaśnie, jak zimno (teraz) to dłużej, jak pojeżdżę to od razu. Opór świecy ma być około 1 Ohm czyli praktycznie żaden, zwarte przewody miernika pokazują dokładnie 1Ohm czyli obwód zamknięty. Dlaczego żarówka nie świeci?.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka nie wskazuje ŻADNEGO działania świec, jedynie probe ich grzania, mialem wszystkie 4 ubite, inna sprawa ze i przy -20 palila mi ładnie. najpewniej i najprosciej wykrecic swieczke i wtedy sprawdzic czy grzeje, wtedy sie wykluczy przebicie a jedynie potwierdzi czy grzeje czy nie napewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu. Od kilku tygodni mam problem z porannym paleniem przy minusowych temperaturach. Zmierzyłem opór przy wkręconych świecach i wyszedł mi taki sam jak zwarłem dwie końcówki miernika. I teraz pytanie mam czy to dobrze czy źle ? Są do wymiany czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręć i sprawdź czy sie nagrzewają bo miernikiem można sprawdzać i niby dobra ale nie grzeje kluczyk 10 5 min i wszystko jasne, jak silnik jest zdrowy i kat wtrysków dobrze ustawiony to do -10 powinien palić bez świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy minusowych temperaturach palił ładnie tylko szarpało silnikiem chwilę po odpaleniu i puszczało dymka.po wykręceniu świec okazało się że 2szt spalone.po wymianie ustało szarpanie i dymek zniknął :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są ponoć jakieś świece żarowe o wydłużonym działaniu.warto takie zakładać? miał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...