Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVJ] Odma.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dzięki Panowie za info..

czyli w tygodniu będzie trzeba się tym zająć..

Opublikowano

Czyściłem też to u siebie kolano nr2,trójnik nr5, rurkę metalową nr9 i wszystko pozostałe aż do rury powietrza.

Najbardziej zasyfiona była rura nr 9, aby wyciągnąć kolano 2 oraz rurę 9, trzeba się sporo nagimnastykować i ręce pozadzierać - oczywiście bez zdejmowania kolektora

Opublikowano

Panowie.......odmy się nie czyści.........jest jeden zaworek który pada i to wcale nie często, przy filtrze olejowym.......w zimę nic nie zamarza i nic nie wydmuc**je (niech się wpisze ten któremu odma zamarza) ........w sumie są dwie odmy........ odpowietrzenie głowicy i odpowietrzenie bloku silnika.....rury od tego pierwszego mają grubość palca i tam na pewno nic nie zamarznie i się nie zasyfi w tym drugim nie ma co zamarznąć bo jest za ciepło, chyba że zamiast oleju używacie wody albo leje wam płyn chłodzący do oliwy............i to nadal nie będzie wina odmy tylko zwalonego silnika albo jego właściciela

Opublikowano
Panowie.......odmy się nie czyści.........jest jeden zaworek który pada i to wcale nie często, przy filtrze olejowym.......w zimę nic nie zamarza i nic nie wydmuc**je (niech się wpisze ten któremu odma zamarza) ........w sumie są dwie odmy........ odpowietrzenie głowicy i odpowietrzenie bloku silnika.....rury od tego pierwszego mają grubość palca i tam na pewno nic nie zamarznie i się nie zasyfi w tym drugim nie ma co zamarznąć bo jest za ciepło, chyba że zamiast oleju używacie wody albo leje wam płyn chłodzący do oliwy............i to nadal nie będzie wina odmy tylko zwalonego silnika albo jego właściciela

Jesteś pewien że nie zamarza?

Jak ktoś np robi krótkie trasy to czesto pod korkiem oleju jest majonez czyli woda z olejem, i właśnie taki majonez jest w odmie i rurkach.

W poprzednim B5 nigdy nie czyściłem odmy i po jakimś czasie wywalało mi olej na uszczelnieniu wału od skrzyni, zaprowadziłem do mechanika który wymienił uszczelnienie i mówił że odma była zapchana i dlatego tak się stało.

Ja w B6 wolałem wyczyścić nic to nie kosztuje, nie była zapchana ale troche majonezu było, napewno od nowości nikt tam nie zaglądał.

na pewno nic nie zamarznie i się nie zasyfi w tym drugim nie ma co zamarznąć bo jest za ciepło

Odma nie zamarza jak się jedzie tylko na postoju w zimie

Opublikowano

U mnie jak przykładam kartkę do wlewu oleju to mało jej nie wciągnie tak zasysa , ale to chyba dobrze co?

  • 4 lata później...
Opublikowano

siemka odgrzeję kotleta ponieważ o mnie trójnik odmy się rozerwał i kolanko odmy odpowietrzenia skrzyni korbowej się rozleciało problem polega na tym iż ta metalowa tulejka która była w tym kolanku po prostu wpadła do skrzyni korbowej i nie wiem jak to wydostać stamtąd miejsca jest mega ciasno ledwo łapę swoją wsadziłem, gdy włożę palec do tego otworu skrzyni czuję tą metalową tulejkę ale nie mam jak wydostać ktoś miał coś takiego już i jest mi w stanie pomóc pacjent 1.8T AVJ

 

Edytowane przez Siw3k

Opublikowano

Mi też kiedyś kawałki wpadły od odmy i wyciągnąłem je odkurzaczem z wąską ssawką.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.