Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Odma.


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Czyściłem też to u siebie kolano nr2,trójnik nr5, rurkę metalową nr9 i wszystko pozostałe aż do rury powietrza.

Najbardziej zasyfiona była rura nr 9, aby wyciągnąć kolano 2 oraz rurę 9, trzeba się sporo nagimnastykować i ręce pozadzierać - oczywiście bez zdejmowania kolektora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.......odmy się nie czyści.........jest jeden zaworek który pada i to wcale nie często, przy filtrze olejowym.......w zimę nic nie zamarza i nic nie wydmuc**je (niech się wpisze ten któremu odma zamarza) ........w sumie są dwie odmy........ odpowietrzenie głowicy i odpowietrzenie bloku silnika.....rury od tego pierwszego mają grubość palca i tam na pewno nic nie zamarznie i się nie zasyfi w tym drugim nie ma co zamarznąć bo jest za ciepło, chyba że zamiast oleju używacie wody albo leje wam płyn chłodzący do oliwy............i to nadal nie będzie wina odmy tylko zwalonego silnika albo jego właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie.......odmy się nie czyści.........jest jeden zaworek który pada i to wcale nie często, przy filtrze olejowym.......w zimę nic nie zamarza i nic nie wydmuc**je (niech się wpisze ten któremu odma zamarza) ........w sumie są dwie odmy........ odpowietrzenie głowicy i odpowietrzenie bloku silnika.....rury od tego pierwszego mają grubość palca i tam na pewno nic nie zamarznie i się nie zasyfi w tym drugim nie ma co zamarznąć bo jest za ciepło, chyba że zamiast oleju używacie wody albo leje wam płyn chłodzący do oliwy............i to nadal nie będzie wina odmy tylko zwalonego silnika albo jego właściciela

Jesteś pewien że nie zamarza?

Jak ktoś np robi krótkie trasy to czesto pod korkiem oleju jest majonez czyli woda z olejem, i właśnie taki majonez jest w odmie i rurkach.

W poprzednim B5 nigdy nie czyściłem odmy i po jakimś czasie wywalało mi olej na uszczelnieniu wału od skrzyni, zaprowadziłem do mechanika który wymienił uszczelnienie i mówił że odma była zapchana i dlatego tak się stało.

Ja w B6 wolałem wyczyścić nic to nie kosztuje, nie była zapchana ale troche majonezu było, napewno od nowości nikt tam nie zaglądał.

na pewno nic nie zamarznie i się nie zasyfi w tym drugim nie ma co zamarznąć bo jest za ciepło

Odma nie zamarza jak się jedzie tylko na postoju w zimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka odgrzeję kotleta ponieważ o mnie trójnik odmy się rozerwał i kolanko odmy odpowietrzenia skrzyni korbowej się rozleciało problem polega na tym iż ta metalowa tulejka która była w tym kolanku po prostu wpadła do skrzyni korbowej i nie wiem jak to wydostać stamtąd miejsca jest mega ciasno ledwo łapę swoją wsadziłem, gdy włożę palec do tego otworu skrzyni czuję tą metalową tulejkę ale nie mam jak wydostać ktoś miał coś takiego już i jest mi w stanie pomóc pacjent 1.8T AVJ

 

Edytowane przez Siw3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...