Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Internet mobilny


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie zakup internetu mobilnego do mojego lapka a ciężko jest mi się zdecydować na coś konkretnego...

Koledzy może Wy macie jakieś doświadczenia dobre/gorsze związane z internetem mobilnym i operatorami? Może mamy tu jakichś "konsultantów"? :>

Możecie coś konkretnego polecić? Głównym aspektem są koszty i dobry zasięg.

Z góry dzięki za pomoc! :notworthy:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta czy abonament? Kartę kupujesz za 40 zeta, 6Gb do wykorzystania,skończy się to bierzesz nastepną. Mam taką już ze 4 miesiące,co prawda nie używam mobilnego non stop :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad abonamentem bo umowa z orange niedługo mi sie kończy i tela też mi pasi zmienić to może przy okazji by coś ugrał na tym necie...

No i do neta na kartę pasi jeszcze modem kupić - to też chyba wydatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też słyszałem pozytywy o internecie z Play, mój kolega ma i jest zadowolony - przy czym wiele nie płaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o taki internet to najważniejszy jest zasięg w Twojej okolicy a dopiero poźniej jeśli bedziesz miał z czego wybierac to możesz porównywac oferty. Ogólnie play nie jest drogi i jeśli byś miał dobry zasięg to warto a jeśli bys brał z telefonem to maja naprawde fajne pakiety (chyba najlepsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak że Play nie jest taki kolorowy, bo pod względem technicznym to daleko mu do konkurencji. Można powiedzieć, że testowałem różne warianty(operatorów) na dzień dzisiejszy jestem w iPlus i jestem zadowolony pod względem zasięgu, parametrów technicznych jak i oferty cenowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od zasiegu - popytaj znajomych, pozycz modem playa, iplusa czy orange i sprawdz u siebie zasieg.

Ja mieszkam w mniejszej miejscowosci i wzialem play'a bo mam swietny zasieg w miejscu pracy - idzie na maksa, 1MB/s, rozmawialem na skype bez problemow, ogladam filmy z YT na biezaco czy tv z weeb.tv. W mieszkaniu juz jest gorzej i chodzi bo chodzi... takze wszystko zalezy od tego gdzie bedziesz go uzywal i jaki bedzie zasieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tutaj jest cały problem że mieszkam w górach (Gorce - jeśli ktoś kojarzy) i chyba jedynym sposobem podjęcia decyzji będzie tak jak piszecie przetestowanie zasięgu kilku operatorów...

Jeśli się okaże że np. tylko jeden operator będzie miał zasięg to cena przestanie mieć takie znaczenie - "jak się nie ma co się lubi to się lubi..." :disgust:

Dzięki wielkie za pomoc! :notworthy:

Jeśli pojawią się jeszcze jakieś sugestie lub doświadczenia dotyczące różnych operatorów to piszcie - zawsze tyle mądrzejsi wszyscy będziemy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zakupił net'a z Play. W salonie sprawdzali mu zasięg na jakiś mapach - wszystko miało być git - miał być zasięg "Edge" - czy jakoś tak się to pisze. Kupił przywiózł do domu (mała wioska nieopodal Krakowa) i KUPA :wallbash: Oczywoście net był, ale tylko na zewnątrz budynków. Chciał oddać dziadostwo, ale w salonie wykręcili się tym, że net działa i oni nie mają na to wpływu, że akurat u niego na wiosce nie działa w budynkach - mimo wcześniejszych zapewnień, że będzie super. :wallbash: Radził bym pożyczyć od kogoś kto ma taką usługę i przetestować. Obecnie chyba nawet Play daje internet na próbę na 7dni.

aha dodam jeszcze, że w domu gdzie nie miał neta, telefon w Play działa normalnie - po prostu modemy które dają to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet mobilny jak dla mnie to syf, szybkości są jak dla mnie za małe. Ja uderzyłem w AERO2 bo i tak szybciej u mnie nie pójdzie niż 256, więc po co mam płacić skoro mogę mieć to samo za darmo :)

Gdyby był zasięg wszędzie to by zmieniło pewnie postać rzeczy.[br]Dopisany: 01 Grudzień 2011, 12:56_________________________________________________

Znajomy zakupił net'a z Play. W salonie sprawdzali mu zasięg na jakiś mapach - wszystko miało być git - miał być zasięg "Edge" - czy jakoś tak się to pisze. Kupił przywiózł do domu (mała wioska nieopodal Krakowa) i KUPA :wallbash: Oczywoście net był, ale tylko na zewnątrz budynków. Chciał oddać dziadostwo, ale w salonie wykręcili się tym, że net działa i oni nie mają na to wpływu, że akurat u niego na wiosce nie działa w budynkach - mimo wcześniejszych zapewnień, że będzie super. :wallbash: Radził bym pożyczyć od kogoś kto ma taką usługę i przetestować. Obecnie chyba nawet Play daje internet na próbę na 7dni.

aha dodam jeszcze, że w domu gdzie nie miał neta, telefon w Play działa normalnie - po prostu modemy które dają to dziadostwo.

Na EDGE też jest lipa, przyzwoicie zaczyna chodzić na 3g ale w Polsce to tylko największe miasta mogą się poszczycić takim zasięgiem, a jeżeli już mam korzystać w domu w dużym mieście to mam do wyboru przeważnie innych usługodawców który za podobne pieniądze oferują transfer rzędu 20M i bez żadnych limitów jak to jest w przypadku mobilnych.

I tak jak wszyscy piszą najpierw sprawdź zasięg najlepiej jak będziesz miał 3G. I nie patrz na mapki, ja mieszkam w centrum Łodzi i nie mogę w mieszkaniu przez komórkę gadać bo jest jakiś syf na dachu i zabiera zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy co chcesz robić jeśli tylko poprzeglądać strony to ok a jeśli jakieś ściąganie to zapomnij

miałem wcześniej iplusa nie było najgorzej teraz mam z neti 35,50zł powiem jest o wiele lepiej ponoć mają już nowszą technologię :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem iPlusa (abonament)i w mieście dawał dawał rade ale jak pojechałem na działkę na wieś to kiszka tylko GPRS. Po zakończeniu umowy kupiłem kartę startowa Play Online i jestem zadowolony UMTS / HSDPA daje rade - jak wyjezdzam to doładowuje i ciesze sie z mobilnego netu :good:

Ale przed zdecydowaniem się na taki internet proponował bym sprawdzić (przetestować)czy w danym rejonie jest odpowiedni zasięg :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od około 4 lat. Najpierw Era, teraz Orange. W mieście bezproblemowo pokazuje 7,2 nie widziałem żeby ssał szybciej niż 300.

Poza miastem 238 i wtedy to już naprawdę słabo. Porównywaliśmy z Simplusem latem chyba - zdecydowanie na korzyść Orange.

Moja pani kiedyś przez całą drogę z Radomia do Wawy siedziała na tylnym siedzeniu, w necie i działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

jako, że pracuję u jednego z naszych 3 głównych operatorów komórkowych powiem tak:)

Wszędzie gdzie będziecie mieli zasięg 3G , HSDPA, HSUPA to jakoś będzie chodzić i transfery będą na niezłym poziomie czyli to co każdego interesuje najbardziej:

download będzie na poziomie kilkuset kB do ponad MB. Pod zasadniczym warunkiem, że będzie dobry zasięg i na celi(antenie) do której będziecie zalogowani nie będzie dużego ruchu.

Czyli generalnie w każdym większym mieście główni operatorzy (wiadomo jacy: T-mobile, Plus i Orange-mają swój core sieci) mają pokrycie 3G, a ci operatorzy, którzy działają na core jednego z głównych operatorów (są ich virtualnymi operatorami MVNO) zawsze będą działać gorzej. Wynika to ze specyfiki biznesu-żaden operator nie osłabi i wysyci swoich zasobów sieciowych po to by virtualny operator świadczył lepiej usługi niż on :) Nie dajcie się łapać na jakieś bzdurne zapewnienia, że na 100% będzie chodzić wszędzie :).

No i jeszcze kwestia reklamowanego LTE ostatnio przez znaną sieć spod znaku +. Oczywiście + nie ma całego core sieci przygotowanego pod działanie LTE i bardziej to chwyt reklamowy

niż realia :), a tym bardziej , że póki co nie ma za wiele terminali, które działają w technologii LTE. Sama technologia jest zacna i śmiga na prawdę fajnie (ale nie tyle co pisza w reklamach :) trochę naciągają te 100MB/s), ale by to hulało tak jak trzeba musi być gęsta zabudowa stacji bazowych , a co za tym idzie gęste pokrycie terenu. Więc póki co to troche za droga technologia na kieszeń przeciętnego Polaka-może za rok??

Pamiętajcie, że żaden internet mobilny nie dorówna sieci zrobionej na tradycyjnym LAN-ie, tym bardziej, że już większość ISP opiera szkielet swej sieci na światłowodoach.

Uff... długo było, ale jakoś to opisałem. Mam nadzieję, że chociaż trochę rozwieje to Wasze wątpliwości.

W razie pytań chętnie odpowiem i pomogę w miarę moich możliwości i wiedzy :)

Best Regards for All

/J@rek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bierz play używałem w deblinie dwa lata zasieg na maxa i net smigał. Ale czasami czuc bylo obciązenie sieci :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"net smigał. Ale czasami czuć było obciążenie sieci....." porada rodem z pogranicza zaproszenia do piekła pod tytułem " wchodź, wcale nie jest tak źle tylko czasem gorąco..."

Pozostaje pogratulować konstruktywnej wypowiedzi...

Best Regards for all!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam play na kartę z racji tego że w garażu nie mam pociągniętego kabla. Miałem jakiś czas Orange na kartę ale stawki były nieadekwatne do jakości usługi. Ładuję play za 30pln na miesiąc i wystarcza w zupełności do słuchania radia internetowego i przeglądania stron nie licząc YT. Niedługo mam zamiar się zebrać i wysłać papiery do aero2 żeby mieć coś na codzień bez opłat ale nie wiem jak z zasięgiem w Twojej okolicy. http://aero2.pl/bdi.html Transfer raczej mizerny ale do przeglądania stron starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...