Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie kino kupić? Budżet 3000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat w temacie kina domowego.

Budżet 3000 zł (ani 1 zł więcej nie dam)

Słucham głównie muzyki.

Mam dobry subwoofer aktywny.

Chce żeby miało blue-ray i usb.

Proszę o zawężeniu poszukiwań do sklepu www.euro.com.pl

Na tą chwilę głównym faworytem jest zestaw Pioneera z głośnikami Supernova 8.

Nie wykluczam żadnej opcji - proszę o oceny, recenzję

PS. Co powiecie o zestawie Yamahy z głośnikami PRISM?[br]Dopisany: 26 Listopad 2011, 16:24_________________________________________________A z tych co brać

Zestaw 1

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/sony-bdp-s470b-str-dh810-sa-crw55-ss-f55h.bhtml#opis

Zestaw 2

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-bd-s667-rx-v467-prism-audio-onyx-100.bhtml#afterSearch-346672|zestawy-kina-domowego1|

Zestaw 3

http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-bdp-333-vsx-520k-supernova-8-wisniowy.bhtml#afterSearch-346199|zestawy-kina-domowego1|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden plastik tylko drewno szukaj, jeśli chcesz mieć dobrą jakość w muzyce czy w filmach i jeszcze jak mówisz że masz suba aktywnego to szukaj coś sprawdzonego i pewnego.

Nie sprzedaje już kin domowych ale po 3 letnim doświadczeniu coś tam pamiętam :decayed:

Tu masz to samo ale taniej :gwizdanie:

http://allegro.pl/yamaha-rx-v367-bd-s667-prism-100-kino-domowe-i1952514727.html

W Euro jest drogo po za ciekawymi promocjami, większy wybór masz w Media Markt.

Są dwie opcje albo kupujesz gotowy taki zestaw lub możesz sobie złożyć np sam amplituner i osobno zestaw lepszych głośników te co się pytałeś są raczej z niższej półki.

BD kupisz już dobry za 300-350zł

Najlepiej podejdź do takiego sklepu i pogadaj z gościem co by Ci zaproponował gdybyś chciał złożyć a później porównaj z zestawem.

Porównaj podobny zestaw Denon'a, Onkyo czy Pioneera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, słuchałem... wiem że nic nie wiem. :confused4:

Nie no, wiem że Yamaha odpadła. Testowałem z Prismem onyx 200 i z firmówkami Yamahy. Dla mnie dramat.

Sony z Amtechem z tych budżetowych było hmmm miło.

Zachwycił mnie Pioneer DV-420, VSX-920K, Jamo S 606 HCS 3. Cena 3,5 tysia. Bez blue raya ale dźwięk inna bajka. 500zł powyżej nadwyrężonego budżetu to największa wada....

Nie wiem ile warte sa kolumny Jamo S426. Może to jakiś rozsądny kompromis do w/w? Ma ktoś?

Na tą chwilę skłaniam się do Pioneera.

Waham się pomiędzy głośnikami.

Pure Acoustic Supernova 8

Jamo S426

Jamo S606 - ale bez blueraya i 20% powyżej budżetu więc to będzie ewentualna przewaga serca nad rozumem :cool1:

Co brać kolegi. powiedzcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz BD zawsze możesz sobie dokupić, a mieć lepszy sprzęt na początek :wink4:

To nie jest rzecz którą kupujesz na tydzień czy miesiąc tylko kilka ładnych lat.

Pogadam w tygodniu z takim audiofilem co by doradził porządnego w tych pieniądzach :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz BD zawsze możesz sobie dokupić, a mieć lepszy sprzęt na początek :wink4:

To nie jest rzecz którą kupujesz na tydzień czy miesiąc tylko kilka ładnych lat.

Pogadam w tygodniu z takim audiofilem co by doradził porządnego w tych pieniądzach :wink4:

Będę zobowiązany. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego myślę ze Jamo to będzie dobry wybór. Ale zamiast S426 rozejrzyj się za S506 hcs3 i może do tego Denon 1611 lub 1911... niedługo też kupuje kino i właśnie taki zestaw do mnie przyjedzie: Denon 1611 + Jamo S506 hcs3. Ja zrezygnowałem też BD na rzecz odtwarzacza HD HYUNDAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon 1911 + jamo, ale nie 606 bo to przereklamowany szajs to się robi ok 4000 ale mogę osobiście polecić serię C400/450, solidne ciężkie kolumny z podwójnym przetwornikiem, mam takie, cały zestaw front/central/surround + sub C200, pod 1911 bangla to znakomicie, co do BD to chyba nie ma co kupować, mam nagrywarkę DVD Panasia i BD ale różnicy w dźwięku jakoś nie zauważyłem, jak będziesz cokolwiek kupował to zainwestuj w kable, kupisz dobry sprzęt a kiepskie kable to i tak nie zagra jakoś fajnie, grunt to wypożyczyć sprzęt do odsłuchania w domu bo w sklepie każda kolumna gra inaczej i w domu też, w sklepie zagra fajnie, wydasz kasę na sprzęt a w domu to się załamiesz, z kabli mogę polecić Chord SilverScreen ale podłączone na biampingu i do suba Profigold

zerknij do tego sklepu, mają fajne ceny i potrafią konkretnie doradzić www.koris.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Yamahę, oczywiście z kolumnami Yamaha, dźwięk miły i przyjemny dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchasz głównie muzyki to nie kupuj kina tylko stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbiję trochę temat.

Kolega Wojto napisał, żeby do słuchania muzyki kupić stereo no i tu się zgadzam. Ale jak tu pogodzić ze sobą KD i stereo bez znacznego obciążania budżetu? :mysli:

Od dłuższego czasu przeglądam fora poświęcone tym tematom i im więcej czytam tym mam większy mętlik w głowie. Na forach typu hi-fi.com.pl czy audiostereo.pl powszechnie panuje przekonanie że albo kino domowe albo dobre stereo i nie ma półśrodków.

Jednak zdaję sobie sprawę, że na tego typu forach swoją opinie wyrażają osoby delikatnie "skrzywione":) pod tym względem, które słyszą różnicę między pociągnięciem kabla od kolumn na podłodze i 15cm nad nią....Nie mówiąc już o ustawianiu sprzętu na granicie czy dociążaniu odtwarzacza CD odważnikami aby wydobyć głębię dźwięku....I mają oni zazwyczaj sprzęt warty tyle co dobry samochód.

U mnie stosunek w jakim będę słuchał stereo i KD będzie pewnie 50/50 dlatego zastanawia mnie fakt czy faktycznie kupując zestaw do kina domowego, będzie to dużym kosztem stereo.

Zestaw jaki chce kupić to Denon 1912 + Jamo S506 HCS3 lub S606 HCS3 - czy zagra to równie dobrze w stereo jak i w kinie domowym?

Proszę o opinie osób "mniej skrzywionych" muzycznie:) (nie obrażając audiofili i melomanów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

606 sobie odpuść, 506 nie słuchałem, za to serii 400 mogę śmiało polecić, 1912 pewnie trochę lepsze od 1911, jak możesz to wypożycz sprzęt do odsłuch w domu i bedziesz wiedział czy warto wydać na to kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vario czemu mówisz że s606 to shit? Oglądałem je bardzo dokładnie i są naprawdę fajnie wykonane, odsłuchu nie robiłem bo w sklepie mija się to z celem :wallbash: Za to zbierają dobre opinie wszędzie gdzie bym nie czytał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem, że shit ale są przereklamowane, robiłem odsłuch i wybrałem starszy zestaw czyli 400S + Suba 200, no chyba, że ktoś lubi rąbankę to 606 może dać radę, 400 są bardziej audio-filskie jeżeli można to tak określić, 2 przetworniki dają radę na Jazzie i podobnych, na Dark side of the moon Pinków dreszcze przechodzą, bass jest aksamitny a nie przesadzony, dodatkowo dochodzi kwestia kabli, ja mam w bi ampingu na Chordzie silver screen, swoją drogą akustyka wnętrza ma też znaczenie, dlatego zawsze namawiam do odsłuchu w domu a nie w sklepie

porównaj sobie wagę 400tki vs. 606, 400tka waży ok 25 kg więc nie jest lekka, ważne jest też dokładne stojenie za pomocą mikrofonu dostarczonego w AVR i to najlepiej w 6ciu punktach[br]Dopisany: 20 Styczeń 2012, 18:14_________________________________________________racja, wyżej napisałem szajs :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, czyli to już subiektywne wrażenia :wink4:

Ja już w sumie jestem zdecydowany na s606 i też kombinuję żeby je puścić w bi ampingu. Podobno to sprawia że kolumny żyją nowym lepszym życiem - będziemy testować, bo do tej pory nie miałem do czynienia z takim sprzętem. Osobiście wolę żeby dźwięk był bardziej dynamiczny. Yamaha v671 powinna dać radę z tymi kolumnami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jest szansa że Denon 1912+Jamo s506 zadowoli mnie w kinie jak i w stereo?

Próbny odsłuch w mieszkaniu odpada, będzie dobrze jak uda mi się taki zestaw wogóle kupić w mojej mieścinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuner jest bardzo dobry, jak będziesz miał fuksa z akustyką pokoju to będzie OK, pamiętaj o kablach i bi ampingu a potem się nie zdziw jak bedziesz słyszał różne niespodziewane dźwięki w innych częściach pokoju niż byś się spodziewał (na stereo), to urok całkiem dobrze dobranego sprzętu, jak przeszedłem z Technicsa i Jamo Studio 180 to nawet mój pies na początku dziwnie nasłuchiwał :polew:

na początek proponuję obejrzeć 3 części Transformersów i odsłuchać jakąś płytę Marcusa Millera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w końcu zakupilem Pioneera tak jak chciałem - pasuje mi jego brzmienie.

Co do głośników to po poszukiwaniach zdecydowalem sie na Wharfedale VARDUS 300 wraz z subem aktywnym i jestem mega zadowolony. Dobrze wydana kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vario przyznaję Ci rację, byłem o krok od zakupu Jamo s606, ale wcześniej postanowiłem ich posłuchać (błogosławię ten dzień)... Udałem się do studia odsłuchowego i powiem tak, audiofilem nie jestem, ale od razu słychać że te kolumny prawie zupełnie nie mają średniego pasma, bas i góra - to wszystko. Do łupanki pewnie byłyby ok, do normalnej muzyki już niekoniecznie.

Moją uwagę natomiast przykuła polska firma PYLON i prawdopodobnie zdecyduję się na ich kolumny, model Pearl.

pylon-pearl.jpg

---------- Post added at 22:32 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

a właśnie, dowiedziałem się też że s606 wcale nie są przystosowane do bi-ampingu, tzn maja z tyłu odpowiedni terminal, ale połączenia w zwrotnicy są bez sensu: kopułka wysokotonowa osobno i średnie+woofer razem ->paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słuchasz głównie muzyki to nie kupuj kina tylko stereo.

Dokładnie, ja swego czasu tez kupiłem kino domowe zestaw Pioneera 5.1 ale było tak sobie, niedawno wywaliłem cały sprzęt i po przeanalizowaniu tematu z fachowcami kupiłem stereo, co nie znaczy że nie można podłączyć po TV i to z lepszym efektem dzwiękowym niż z kina domowego.

Muzyka na stereo to jest to, kolosalna różnica.

Następna sprawa, nie można sugerować się odsłuchem sprzetu w salonie, bo ten sam sprzęt inaczej będzie grał w twoim pokoju, w poządnych sklepach o tym wiedzą i wypożyczają sprzęt do domu, ta sama kolumna napewno całkiem inaczej zagra w dwóch różnych pomieszczeniach.

Ostatnio kupowałem wzmacniacz, testowałem 4 rózne i powiem szczeże że najdroższy wypadł najgorzej a w sklepie grał rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...