Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Naprawa uchwytu na kubki w tunelu środkowym


landryn86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ponieważ wkurzał mnie niedziałający uchwyt na kubki, a nie chciałem kupować drugiego, to postanowiłem naprawić stary. Objawem było niewysuwanie się klapek, tak jakby w środku nie było wogóle sprężynek. Przy okazji naprawy cyknąłem parę fotek.

Jakie rzeczy będą porzebne:

- mały śrubokręt płaski

- ampul rozmiar 2,5

- szczypce (jakieś wąskie)

- smar

- klej do plastiku

- trochę cierpliwości i opanowania

- piwo :decayed:

Miałem nie pisać jak dostać się do uchwytów ale zrobię to na prośbę pytającego.

Otóż wyjmujemy z tunelu popielniczkę razem z klapką i ukazuje nam się śruba.

Odkręcamy ją nasadką 13. Następnie wyjmujemy zaślepki z obu stron tunelu w przedniej jego

części (trzeba odsunąć przednie fotele max do tyłu żeby się tam dostać). Pod zaślepkami będą śruby

które odkręcamy (chyba nasadka 8 lub 10). Ściągamy rączkę z ręcznego (tą część za którą się go łapie).

W tym celu trzeba zaciągnąć ręczny, od spodu wcisnąć taki guziczek i ściągnąć rączkę. Następnie ściągamy

resztę osłony ręcznego (tą plastikową, jest wciśnięta na pałę). Następnie unosimy lekko tunel w tylnej części

i płaskim śrubokrętem musimy odczepić złącze od komputera (to gdzie się podpina VAG). Trzeba lekko je wpychać palcem do wewnątrz i wsadzając śrubokręt płaski w trzy otwory uwalniamy złącze od obudowy. Wyjmujemy tunel

i odkręcamy uchwyt. Wsio

ZACZYNAMY

Schemat naprawy przedstawię dla połowy uchwytu. Drugą połowę robimy analogicznie do pierwszej.

Na początek trzeba wyjąć górne klapki. W tym celu trzeba odgiąć płaskim śrubokrętem obudowę z jednej strony aby wyszedł w górę bolec oznaczony cyfrą 1. (trzeba to robić z umiarem żeby nic nie połamać. Następnie odginamy z drugiej strony i wyjmujemy klapkę.

ec0be7566a1bc2f0.jpg

Po zdjęciu klapki ukazuje nam się następujący widok:

97399e6be14e60fa.jpg

W moim przypadku sprężynka nie trzymała się na swoim miejscu.

Zabieramy się za jej wyciągnęcie. Należy śrubokrętem wysunąć bolec oznaczony cyfrą 2, a z drugiej strony musimy zeskrobać trochę plastiku z bolców (cyfra 3) i wyciągnęć ten kapsel. Następnie wyciągamy cały tą ośkę ze sprężynką i przystępujemy do rezania.

U mnie usterka była taka, że cycek naciącający spręzynkę (cyf. 4) się ułamał, więc spróbowałem go skleić:

e7cfef0f65aa3122.jpg

Niestety klej którym dysponowałem się nie sprawdził, więc musiałem wyrezać na wałku rowek (cyf. 5),

0b4dc84d4f1ed019.jpg

w który wcisnąłem końcówkę sprężynki, którą zmodyfikowałem szczypcami w taki sposób:

b2b47220c96b1f77.jpg

Jak już się upewnimy, że sprężynka zostanie na swoim miejscu, zabieramy się za montowanie.

Układamy wałek ze spręzynką na swoje miejsce, pamiętając, że wolny koniec sprężynki wkładamy w otwór na dnie obudowy. Nie wciskamy wałka do końca tak aby trybiki się nie zazębiły. Teraz bierzemy ampula 2,5 i wkładamy go w oś wałka. Dwoma palcami przytrzymujemy od środka wałek żeby nam nigdzie nie poleciał a ampulem kręcimy żeby naciągnąć sprężynkę dość mocno, ale nie za mocno :wink4:. Jak już naciącniemy to wcskamy wałek do końca, blokujemy bolcem, który wcześniej wyciągneliśmy a z drugiej strony kapslem. Smarujemy prowadnice od środka obudowy schowka i sprawdzamy czy wysuwa się jak należy (jeżeli są jakieś problemy to wyciągamy kapsel i bolec i jeszcze raz regulujemy naciąg sprężynki).

Jeżeli wszystko jest OK, to zdejmujemy kapsel, nakładamy na trzymające go bolce klej i zakładamy kapsel z powrotem.

Ostatnim etapem jest założenie górnej klapki. Należy pamiętać jeszcze, że bolec znajdujący się w klapce (cyf. 6) musi znajeźć się w prowadnicy (cyf. 7)

0ee84b3e40fe8654.jpg

Tak jak wcześniej pisałem, drugą stronę robimy analogicznie do pierwszej.

W dolnej części schowka znalazłem jeszcze taki drucik ale nie mam zielonego pojęcia do czego mógłby służyć :mysli:.

7c72e17e9c3604c3.jpg

Jeszcze zdjęcie sprężynki jakby komuś się popsuła i chciałby skołować nową:

e510f03def4166e6.jpg

A oto efekt końcowy:

Dziękuję za uwagę :hi:

Mam nadzieję, że wszystko dobrze wyjaśniłem i że się przyda to komuś.

Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co zrobic jak sie jedna nie zamyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D może i ja się w końcu zabiorę za naprawę swojego uchwytu na kubek bo mi jeden nie działa :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje może nieco kotleta ale wyjaśnienie się nie znalazło ten magiczny drucik służy do unoszenia tych wewnętrznych trzymajek na mniejszy kubek.

Też się zbieram z naprawą tego jakże skomplikowanego urządzenia tylko że w moim przypadku poprzedni właściciel wywalił i podstawkę pod kubek i połamał tryby w kółkach zębatych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez u siebie naprawialem a na te zembatki w srodku nalozylem smar spowalniajacy ,super efekt przy otwieraniu ,jak kieszen w magnetofonie kasetowym :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest w sumie nie potrzebny, niby ma byc schowek stabilniejszy na przegu gdzie kratka nawiewu. o niego sie o zachacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on jest w sumie nie potrzebny, niby ma byc schowek stabilniejszy na przegu gdzie kratka nawiewu. o niego sie o zachacza

kratka nawiewu? na brzegu? a co ona ma wspólnego z uchwytem na kubek w tunelu bo nie bardzo rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend wyjąłem cały tunel żeby doprowadzić do porządku ten uchwyt. Jak dla mnie jest on niepraktyczny, dlatego zostawiłem sobie dwa zamykane otwory a zbędnych elementów się pozbyłem. Jeśli ktoś by miał ochotę, to "za piwo" oddam:

zdjcie0219v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego drucika który wam zostaje już wiem gdzie iść powinien ;P

A mianowicie te zagięte druciki wchodzą w otwory od spodu które są w samych rogach i przechodzi przez wycięcie które tworzy literę V

Drut wtedy tworzy literę S jeśli jest potrzeba mogę zamieścić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...