Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Na ile można podkręcić AFN ?


emilmuha

Rekomendowane odpowiedzi

witam. zastanawiam sie nad podniesieniem mocy i momentu. ale nie wiem na ile mozna podniesc bezpiecznie te parametry tak zeby nie popsuc silnika i zeby innne podzespoly wytrzymaly.

prosze o opinie i podpowiedzi.

pozdrawiam

emil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od stanu silnika. :)

Ale zazwyczaj to tak do 140 km.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema na forum bylo duzo o chip tuningu,poczytaj troszke kolego.......opcja szukaj sie klania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iverson ma w swoim 140 ale chyba jest na forum jakiś AFN 150 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blisko do Warszawy więc jedź do Rogala on zrobi ci napewno dobry program. Co do tego ile mozesz podnieś moc to wszystko zależy od stanu silnika, a przede wszystkim wtryskiwaczy i turbiny. Najczęściej po chipie Afn-y mają 135-140km i 300Nm. Jak będzie ci to za mało to musisz wymienić turbo, wtryski i cooler wtedy bezpiecznie zrobisz 160-165km. Co do kosztów to za zmiane programu płaci się 1000-1500zł w zależności gdzie będziesz robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu wymienił bym końcówki wtrysków i zrobił softa, chyba że nie masz za dużo pesos to ..... :>

Ja swojego AFN-a zrobiłem 160KM/323MN tu masz więcej : http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t16421.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od stanu silnika, ja przy 135ps i 300Nm dym tylko przy ostrym starcie, teraz mam 141ps i 310Nm i dym na ciągłej lini do 4 biegu, silnik silnikowi nie równy, ja sugeruję 140ps i 310Nm max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu wymienił bym końcówki wtrysków i zrobił softa, chyba że nie masz za dużo pesos

Chip u tunera z montazem - 350pln

chip z diagnostyka i hamowaniem 600-1500pln

Wymiana turbiny, mega intercooler, wtryski itp?.. "bezcenne"

Moze lepiej zadowolic sie chipem na te statystyczne 130-135koni lub po prostu sprzedac auto

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dodatkowe 5000zl to spokojnie masz 160-170ps , jak nie planujesz w szubkim okresie zmieniac auta to ja juz bym zaczął mody jezeli kasa Ci na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od stanu silnika, ja przy 135ps i 300Nm dym tylko przy ostrym starcie, teraz mam 141ps i 310Nm i dym na ciągłej lini do 4 biegu, silnik silnikowi nie równy, ja sugeruję 140ps i 310Nm max

To chyba jest najlepsze rozwiązanie około 140ps ,tak jak u ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego AFN-a zrobiłem 160KM/323MN tu masz więcej : http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t16421.0.html

ale Twoj to inna liga .. kolega chce tylko delikatnie dłubnac :naughty:

sadze ze 135 ps i cos w granicahc 300 niutona bedzie rozsadne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego AFN-a zrobiłem 160KM/323MN tu masz więcej : http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t16421.0.html

ale Twoj to inna liga .. kolega chce tylko delikatnie dłubnac :naughty:

sadze ze 135 ps i cos w granicahc 300 niutona bedzie rozsadne ...

ja też tak mówiłem na początku ,tylko soft i ładne fele , ale jak wszedłem w temat tdi to mnie tak wciągło i ciągle mało było, tym bardziej że było pare polskich kruzejros , i na dodetek dostałem zielone światło od żony, tak więc prace nad autkiem trwają nadal, tylko czasu trzeba trochę wygospodarować, żeby to pokończyć ,jeszcze pompka 11 czeka w szufladzie i sprzęgło jednomasowe z tarczą vr6 kompletuję , a po tym to nie wiem co mi znowu do łba strzeli Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam motor AHH i też myślę nad wirusem. Zapisałem się na Grupowe do Rogala i tak sie zastanawiam ile dorobić tych koników i niutków aby było bezpiecznie. Końcówki wtryskiwaczów AHY zakupione też już są. Czytałem że Diablo ma 155 km ale jeszcze mało kilosów zrobił i co do trwałości to za wiele nie powie. Co wy na to koledzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam motor AHH i też myślę nad wirusem. Zapisałem się na Grupowe do Rogala i tak sie zastanawiam ile dorobić tych koników i niutków aby było bezpiecznie. Końcówki wtryskiwaczów AHY zakupione też już są. Czytałem że Diablo ma 155 km ale jeszcze mało kilosów zrobił i co do trwałości to za wiele nie powie. Co wy na to koledzy?

Nie ma jakies tam bezpiecznej wartosci :)

U jednego 180KM bedzie hulac przez pare lat a drugi moze miec pecha i przy 140 KM cos zacznie szwankować. Rogal to profi tuner wiec napewno nie bedzie zylowac ile sie da a po prostu zrobi tyle ile jest w miare bezpiecznie.

Z doswiadczenia Ci powiem ze AHH fajnie sie dlubie dzieki pompie 11 ;) wiec przyrosty sa sluszne po zmianie wtryskow. Problemem moze byc turbina ale tak jak pisalem wyzej, Rogal wie co robi i ile ustawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu wymienił bym końcówki wtrysków i zrobił softa, chyba że nie masz za dużo pesos

Chip u tunera z montazem - 350pln

chip z diagnostyka i hamowaniem 600-1500pln

Wymiana turbiny, mega intercooler, wtryski itp?.. "bezcenne"

Moze lepiej zadowolic sie chipem na te statystyczne 130-135koni lub po prostu sprzedac auto

Przemek

Czyżby kolega bał się fabrycznie słabszych od siebie, noooo, nie może być :polew:

Przemek daj na luz, każdy z nas jest zielony dopóki nie pojedzie do tunera i ten mu nie powie co i jak, a wtedy rośnie chęć "podkręcania" autka do granic możliwośći (o ile waluta pozwala)

voxan69 kiedy i jak można dopisać się do listy chętnych na soft u Rogala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu wymienił bym końcówki wtrysków i zrobił softa, chyba że nie masz za dużo pesos

Chip u tunera z montazem - 350pln

chip z diagnostyka i hamowaniem 600-1500pln

Wymiana turbiny, mega intercooler, wtryski itp?.. "bezcenne"

Moze lepiej zadowolic sie chipem na te statystyczne 130-135koni lub po prostu sprzedac auto

Przemek

Czyżby kolega bał się fabrycznie słabszych od siebie, noooo, nie może być :polew:

Przemek daj na luz, każdy z nas jest zielony dopóki nie pojedzie do tunera i ten mu nie powie co i jak, a wtedy rośnie chęć "podkręcania" autka do granic możliwośći (o ile waluta pozwala)

voxan69 kiedy i jak można dopisać się do listy chętnych na soft u Rogala?

Trzeba czekac na kolejna akcje.. :th: aktualna lista juz zamknieta.. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile masz kasy i co chcesz osiągnąć?? ja w AVG robie minimum 200KM. Zależy jak chcesz jezdzić samochodem czy chcesz mieć troche szybsze autko czy już takiego TDI Killera :kox: :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w AVG robie minimum 200KM.

a co tam chcesz zrobic zeby miec minimum 200 PS-ów i zeby zostało cos oryginalnego z AVG ... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...