Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AGB] Spadający poziom płyny chłodzącego


kasius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam problem z moim Audi A4 B6 1.9 TDI 101KM 2002r. Kupiłam ją 2 lata temu i cały czas się coś dzieje. Najpierw uszczelka pod głowicą ( chociaż przy kupnie wiedziałam, że jest do wymiany), potem turbina do wymiany a teraz cały czas ubywa płyn od chłodzenia (co 2 dni musze dolewać) Może ktoś mi pomoże co może być przyczyną?

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wyciek albo znowu uszczelka. W ostateczności pęknięta głowica :gwizdanie: Nie dymi na biało z wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz poziom oleju w silniku czy czasem nie rośnie zagrzej auto i szukaj wycieku posprawdzaj w newralgicznych miejscach zagięcia złączki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod przedmówcami. Posprawdzaj wszędzie gdzie się da, czy gdziekolwiek nie ma wycieku, czy nie śmierdzi płynem wewnątrz auta po włączeniu nawiewów, jak nic z tych rzeczy to głowica lub uszczelka pod nią. Sprawdź czy olej nie wygląda jak kawa z mlekiem, albo czy przewody od układu chłodzenia nie twardnieją po uruchomieniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy uszkodzonej uszczelce pojawily się dodatkowe wycieki spowodowane nadmiernym ciśnieniem.

1. Był to krocieć wchodzący do głowicy - najpierw na łączeniu z głowicą, później na czujniku (dochodzi do niego bezpośrednio górny przewód z chłodnicy)

2. Przewód wychodzący z podgrzewacza płynu, później uszczelka pomiędzy podgrzewaczem a blokiem silnika (z tyłu silnika jest aluminiowy korpus do którego idą trzy przewody od świec, a do niego jest podłączony przewód prowadzący chyba do nagrzewnicy)

Sprawdź te miejsca, ewentualnie głowica lub uszczelka powiedziała papa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...