Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Czy ja mam czujnik zużycia klocków ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

tak jak w temacie czy jest w mojej niuni taki czujnik co mi powie ze klocki są do wymiany.

Pamiętam że tak jakoś 1000km temu widziałem swoje klocki z przodu i te od wewnątrz miały jakieś 6-7mm a te od zewnątrz miały 4-5mm.

Teraz jak hamulce są zimne to słyszę bardzo lekkie szuranie przy hamowaniu (tylko jak zimne)

Czy klocki do wymiany już? czy może autko powie mi kiedy jest na to czas?

Opublikowano

witam

tak jak w temacie czy jest w mojej niuni taki czujnik co mi powie ze klocki są do wymiany.

Pamiętam że tak jakoś 1000km temu widziałem swoje klocki z przodu i te od wewnątrz miały jakieś 6-7mm a te od zewnątrz miały 4-5mm.

Teraz jak hamulce są zimne to słyszę bardzo lekkie szuranie przy hamowaniu (tylko jak zimne)

Czy klocki do wymiany już? czy może autko powie mi kiedy jest na to czas?

musisz miec kabel wychodzacy z klocka.... a jak nie ma to nie masz czujnikow :wink4:

Opublikowano
  • Autor

A jakiej grubości są klocki które kwalifikują sie do wymiany

(tak sie pytam na wypadek gdybym nie miał tego kabelka)

Opublikowano

nie zawsze o tym czy klocki sa juz do wymiany decyduje grubość okładzin. po prostu kup sobie już nowe klocki (bo prędze czy później i tak bedziesz musiał) i porównaj je ze starymi. do wymiany kwalifikują sie również klocki które posiadają mikropęknięciami, bo takie mogą ci zniszczyć tarcze...

Opublikowano

Ja mam 1Z i takich czujników nie mam...

Opublikowano

A A4-ki czasami nie wychodziły z takimi czujnikami od 96r? :mysli:

Opublikowano

witam

tak jak w temacie czy jest w mojej niuni taki czujnik co mi powie ze klocki są do wymiany.

Pamiętam że tak jakoś 1000km temu widziałem swoje klocki z przodu i te od wewnątrz miały jakieś 6-7mm a te od zewnątrz miały 4-5mm.

Teraz jak hamulce są zimne to słyszę bardzo lekkie szuranie przy hamowaniu (tylko jak zimne)

Czy klocki do wymiany już? czy może autko powie mi kiedy jest na to czas?

nie masz,

czujniki wg katalogu TRW w Audi a4 1.9 TDi były dopiero od 99r.

Opublikowano

jak masz juz ok 4

witam

tak jak w temacie czy jest w mojej niuni taki czujnik co mi powie ze klocki są do wymiany.

Pamiętam że tak jakoś 1000km temu widziałem swoje klocki z przodu i te od wewnątrz miały jakieś 6-7mm a te od zewnątrz miały 4-5mm.

Teraz jak hamulce są zimne to słyszę bardzo lekkie szuranie przy hamowaniu (tylko jak zimne)

Czy klocki do wymiany już? czy może autko powie mi kiedy jest na to czas?

jak masz juz grubosc klocka ok 4-5mm to musisz juz myslec o wymianie jak bys mial czujniki to juz by ci sie kontrolka zaswiecila. a z tym szuraniem na zimnych klockach to wcale mi musi byc tak jak mowisz mozliwe ze to tarcze ci troszke rdzewieja (osad sie pojawia) i przy pierwszych hamowaiach klocki scieraja ten osad z tarcz dlatego słychac szuranie
Opublikowano

Czujnika raczej nie masz a najprościej to poprostu sprawdzić czy masz takie przewód wpięty.

Teoretycznie możesz smigać do 2mm grubości okladziny ale nie muszę chyba dodawać że skuteczność tak zużytych klocków już spada. Jak klocki się kończa to też jakoś mocnie pylą i mocno felgi sie syfią.

Opublikowano
  • Autor

dzięki wszystkim za opinię i radę.

Jutro zmieniam koła to ostatecznie zbadam swoje klocki (wręcz je pomierzę suwmiarką)

Tak czy inaczej w najbliższych planach mam zakup klocków i tarcz na przód. Myślę o ATE.

jeszcze raz dzięki :notworthy:

Ha, a najlepsze są o pinie fachowców na serwisach, którzy twierdzą że na forach samochodowych to nic mądrego nie można sie dowiedzieć.

Mnie jeden taki fachowiec mówił, że mogę na takich klockach jeszcze 1500 km przejechać bez problemu. Ręce opadają do samej ziemi.

Opublikowano
na takich klockach

Sam dokładnie nie wiesz w jakim są stanie a my tymbardziej to czemu kwestionujesz zdanie mechanika.

A suwmiarką to radzę pomierzyć tarcze a nie klocki

Opublikowano

pamietaj też że jak klocek jest nawet troszeczke ukruszony czy popekany to i tak kwalifikuje sie do wymiany bez wzgledu na grubość

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

a czy w 2,5l 98r to czujniki już były,bo raczyłem sobie kloki zmienić a tam ani słychu ani widu po czujnikach.

Opublikowano

A w czym kłopot skęcic koła i zerknąc czy masz dodatkowy kabelek ...

Opublikowano

ja myslalem ze czujniki juz w a4 to standard :shocked: , az sam zobacze u siebie jak sie klocki maja :>

Opublikowano

ale mam pytanie-czy to standard w tej wersji,czy opcja?

Opublikowano

musisz sprawdzic czy idzie jakis kabelek od klocka, jak tam to masz :)

Opublikowano

ale mam pytanie-czy to standard w tej wersji,czy opcja?

jesli Twój samochód masz wypisany w podpisie to nie masz

od 99r były

Opublikowano
  • Autor

i nie mam czujników, sprawdzone organoleptycznie.

Tarcze z przodu są ok mają 12mm. Niepotrzebnie kupiłem tarcze :wallbash:

z kolei tarcze z tyłu sie kończą mechanik mówi że klocki są grube i wystarczy wymienić tylko tarcze, robić tak jak mówi?

Opublikowano

i wystarczy wymienić tylko tarcze, robić tak jak mówi?

nie, przy wymianie tarcz bezwzględnie trzeba wymienić klocki

z tyłu masz piastotarcze, także odrazu pasowało by łożyska zmienić

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.