Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko teraz sprzedać auto ?


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam zastanawiac sie nad sprzedaza i kupnem nowszego auta. Niestety jak widze po dwoch znajomych, mimo srednich cen i zadbanych aut nie moga ich sprzedac ?

Tak wiec pytam jak jest teraz ze sprzedaza i ew kiedy sie ona ozywi ?

Czy wogole warto teraz marnowac kase na portale ogloszeniowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autem których duuużo jeździ, jest ciężko. Nawet jak zadbany. Ludzie szukają przede wszystkim wyposażenia i niskiej ceny.

Na portalach jest tego sporo, okres teraz zimowy, więc popyt kiepski.

Klej kartkę na szybę lub stawiaj auto w jakimś miejscu przelotowym, gdzie łatwo można zobaczyć, że auto jest na sprzedaż i licz, że się ktoś trafi.

I zrób dobrą ceną, jeśli Ci zależy na sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz faktycznie jest zastój. Taki okres, przed świętami itp. Ogólnie dużo ludzi narzeka na brak klientów. Komisy zawalone autami. Poczekaj do wiosny, myślę, że wtedy będzie dużo łatwiej sprzedać auto i uzyskać lepszą cenę pomimo, że będzie rok starsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się teraz liczą z każdym groszem,cena wahy codziennie do góry więc nie będzie łatwo sprzedac :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się teraz liczą z każdym groszem,cena wahy codziennie do góry więc nie będzie łatwo sprzedac :hi:

To jest szczególnie widoczne dla mnie w metrze. Jakieś dwa miesiące temu mogłem przebierać w wolnych miejscach, a teraz jest parę wolnych. Co raz więcej ludzi zaczęło jeździć metrem mimo, że pogoda jest super. Sąsiad rodziców sprzedawał fajną primerkę w dieslu na niezłym wypasie za dobrą cenę. Gdyby rok temu się zdecydował to bym kupił zamiast Audi. Kartka wisiała na szybach parę miechów i niestety ale dalej nią jeździ. Co ciekawe sporo moich znajomych decyduje się diesle mimo rosnących cen ON. Wczoraj mówili, że sprzedaż nowych aut mocno spadła w Polsce i ogólnie Europie. Podejrzewam, że mogą być w związku z tym i "kryzysem" dobre ceny w przyszłym roku. Może dlatego jest zastój bo ludzie czekają na wymuszone obniżanie cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny paliw, nadchodzace swieta i koncowka roku= spadek sprzedazy.

No chyba,ze 1.9 tdi na pompie, bo to wacha paliwo :kox:

Dziewczyna studiuje w Szczecinie Gospodarke Przestrzenna i miala wyklad z ekonomii ostatnio z jakims ogarnietym typem, ktory powiedzial,ze za 2 lata paliwo bedzie w cenie ok 7.50 zl :wallbash: (wiadomosc z "drugiej reki),takze Panie i Panowie- czas przeprosic sie z MZK/MPK :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą zawsze ciężej sprzedać auto. Poprzednie wystawiłem dwa razy. Pierwszy raz początek stycznia - kilka telefonów 2 obejrzało. Drugi raz wystawiony w kwietniu dokładnie we wtorek. Od czwartku telefony i umawianie się na weekend. Poszedł w sobote :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje już też ok. 2 miesięcy jest na sprzedaż-nie powiem-miałem parę ofert, ale to były śmieszne oferty z pogranicza połowy tego, co ja chcę-więc odsyłam z niczym, bo sporo w auto włożyłem przede wszystkim pracy i serca, a ktoś chce kupić B6 ode mnie w cenie B5 -no to Panowie... :wallbash:

miałem ofertę na zamianę na Subaru Imprezę, ale odrzucam, bo mam już drugie auto-nie potrzebuję kolejnego, co do czasu-na pewno ma to wpływ, bo przed Świętami-raczej ludzie zbierają pieniądze na Święta, a nie robią sobie prezentu w postaci auta...

...to jest również czas dla handlarzy, którzy szukają okazji, bo niektórzy ludzie sprzedają auta, bo potrzebują pieniędzy, właśnie przed Świętami i liczą na kupno w bardzo małych pieniądzach wykorzystując sytuację- więc przed nimi przestrzegał bym najmocniej, żeby nie żałować po fakcie, lepiej poczekać i sprzedać w Nowym Roku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat 2 tygodnie temu sprzedał 1z z 1995 w średnim wyposażeniu(klimatronik był a brak elektrycznych szyb np). Auto ładnie utrzymane, poszło za nieco więcej niż średnia za takie z allegro. Minus taki, że sprzedawał je parę miesięcy.. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kupwaniem jak już sie sprzeda ?

Kupowac teraz czy czekać do wiosny ?

nie wiadomo jak EURO będzie stało, jak dalej tak będzie drożeć to na wiosne w DE nic sie nie kupi za te pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak euro bedzie tak stało to i ceny w DE powinny nieco "stopnieć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kupwaniem jak już sie sprzeda ?

Kupowac teraz czy czekać do wiosny ?

nie wiadomo jak EURO będzie stało, jak dalej tak będzie drożeć to na wiosne w DE nic sie nie kupi za te pieniądze...

lepiej poobserwować, niż kupić "okazję" z cofniętym licznikiem i po dwóch dzwonach, jak auto postoi trochę i cena będzie się utrzymywać-to znak, że cena jest warta tego i właściciel dobrze wie, ze nie warto puścić taniej- handlarz zrobi wszystko, żeby pozbyć się grata :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kupwaniem jak już sie sprzeda ?

Kupowac teraz czy czekać do wiosny ?

nie wiadomo jak EURO będzie stało, jak dalej tak będzie drożeć to na wiosne w DE nic sie nie kupi za te pieniądze...

lepiej poobserwować, niż kupić "okazję" z cofniętym licznikiem i po dwóch dzwonach, jak auto postoi trochę i cena będzie się utrzymywać-to znak, że cena jest warta tego i właściciel dobrze wie, ze nie warto puścić taniej- handlarz zrobi wszystko, żeby pozbyć się grata :wink4:

Dokładnie.. mojego brata auto staniało na allegro przez te kilka miesięcy o 200 zł a na miejscu też zjechał tylko 200 więc wielkich obniżek nie było ale szkoda było sprzedać dobry wóz za psie pieniądze..

Warto obserwować allegro i zwracać uwagę na obniżki rzędu 1-2 tys PLN/okres ogłoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale euro co dzien drozsze.

Zależy jeszcze jak drogiego auta szukamy, ale od 5k E w góre jak sobie pomnożymy przez 4,6 to wychodzi już tragiczna cena :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja widzę że najwięcej zależy od pochodzenia auta i dokumentacji:

sprzedawałem Focusa krajowego we wrześniu i stał tydzień

audi a4 krajowe - 2 tygodnie i sprzedane w listopadzie

mazde 6 krajowa - 2 tygdonie i sprzedane w grudniu

jutro wystawiam a4 b8 1.8 tfsi z 2008r też krajowe i liczę że szybko pójdzie bo wymieniam całą flotę aut w rodzinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...