Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Spryskiwacz tylnej wycieraczki


Aydaho

Rekomendowane odpowiedzi

przestał mi działać spryskiwacz tylnej szyby. pomka działa bo ją słychac

jakieś pomysły jak to dziadostwo odetkać, przeczyścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś po drodze tej rurki do tylnego spryskiwacza coś się rozłączyło i leci nie tam gdzie trzeba.

Poza tym nie wiem czy się da jakoś prosto zdemontować tylną wycieraczkę, ale fajnie by było dostać się do końca rurki, której koniec dochodzi do spryskiwacza z tyłu - zdjąłbyś i zobaczył czy coś leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie przeraża mnie dostęp do tego .. ale trzeba się bedzie to sprawdzić [br]Dopisany: 21 Marzec 2008, 13:21 _________________________________________________

Sprawdziłes płyn?

7 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RS4DEVIL

...dostep jest latwy. Obudowa tylnej klapy jest na zatrzaskach, jak ja sciagniesz- juz masz dostep do urzadzenia. Tylko uwazaj na te zatrzaski, bo lubia zostawac w srodku z obudowa.... Ja wyczarowalem sobie taki dluzszy srubokret i podwazalem kolejno przy zatrzaskach... Ja mialem inny problem z tym- mnie sie krecil spryskiwacz razem z wycieraczka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej dobrze :D

RS4DEVIL - i zrobiles cos z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój szajsenwagen mnie dzisiaj zaskoczył - może dlatego że dyngusua mamy ale .................... spryskiwacz sam z siebie znowu leje na tylną szybe jak trzeba :kox::no::shocked:

straszny badziew to audi ale fajnie że się samo naprawia :th: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój szajsenwagen mnie dzisiaj zaskoczył - może dlatego że dyngusua mamy ale .................... spryskiwacz sam z siebie znowu leje na tylną szybe jak trzeba :kox::no::shocked:

straszny badziew to audi ale fajnie że się samo naprawia :th: :decayed:

Ładny prezent na święta. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA ktos schemat rurek tylnego spryskiwacza??

qwa dzis uruchomiłem tylny mechanizm wycieraczki ale jakos plyn mi bokiem ucieka... :/

NAjpierw okazalo sie ze rozlaczylo sie w lewym nadkolu...a teraz leci mi plyn z tylnego prawego nadkola...

Ma ktos jakis rysunek jak leca te pierdzielone rurki ????

[br]Dopisany: 05 Lipiec 2010, 15:18_________________________________________________Okazało sie ze po ostatniej naprawie w ASO Wrocaw jakies czubek połamał mi wężyk w miejscu zawiasu klapy. Zamiast na spryska wszystko leciało pod tapicerke... :/ powiesić to mało!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie leciało koło pedału sprzęgła koło kabli pod tapicerkę i na giry podczas jazdy :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem tak, zdjąłem osłonę klapy, posadziłem jednego odważnego w bagażniku i kazałem patrzeć gdzie poleci...wciskam guzik a tu prosto w :shocked: poszło z dwóch dziurek z czegoś małego czarnego na o budowie mechanizmu wycieraczki, co to za otworki-nie wiem-zakleiłem i już jakoś leci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem ze spryskiwaczem tylnej wycieraczki.Wogule nie działa. Miałem rozłączony przewód który doprowadza płyn do tylnego spryskiwacza. Rozłączony był pod przednim nadkolem od strony kierowcy. Sprawdziłem czy pompka podaje do tego miejsca płyn i podaje. dmuchałem w ten przewód co idzie do tyłu samochodu i też powietrze szło ale troche ciężko.Złączyłem ten przewód. Wyczyściłem dziurki w spryskiwaczu i nie działa dalej. Już nie wiem co mam robić. Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

musisz sie temu dokładniej przyjrzeć przewód wężyk możesz mieć zagięty albo przypchany gdzieś po drodze do spryskiwacza spróbuj przedmuchać go kompresorem i sprawdź czy przez spryskiwacz swobodnie przepływa płyn albo powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawial ktos ten przeklety wezyk? U mnie pękł/zgnił on blisko zawiasów tylnej klapy ale w koncowej częsci dachu.

Po zdjeciu tylnej czesci podsufitki (ten pasek miedzy dachem a klapą) wyłania sie rama samochodu z wyciętymi okrąglymi otworami przez ktore da sie wlozyc jedynie palec i poczuc jak wezyk jest rozerwany. Niema szans, zeby to naprawic bez wyciagania tego.

Inaczej kazda proba udpalenia spryskiwacza tylnej szyby konczy sie zalaniem tylnej czesci podsufitki... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprawiłem , wsadzilem w srodek kawałek rureczki , ale czy długo to wytrzyma nie wiem ale można zrobić tak zdiąć kawałek podsufitki (ten od samego tyłu, niema z tym problemu) i uciąć przewodzik przed zawiasem a reszte dosztukować drugim łączac je ze sobą. unikniemy rozbierania sporej częsci auta :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja naprawiłem , wsadzilem w srodek kawałek rureczki , ale czy długo to wytrzyma nie wiem ale można zrobić tak zdiąć kawałek podsufitki (ten od samego tyłu, niema z tym problemu) i uciąć przewodzik przed zawiasem a reszte dosztukować drugim łączac je ze sobą. unikniemy rozbierania sporej częsci auta :mysli:

A u Ciebie on też pękł w tej metalowej ramie z okrąglymi otworami? I jak pusciles ten wezyk? tym samym otworem czy jakos dookoła? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...