Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] zamiana radia chorus na Audi Concert III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Proszę użytkowników znających temat o radę co muszę zrobić żeby zamienić radia jak w opisie czyli:

posiadam w samochodzie radio audi chorus a chce kupić i zamontować radio Audi Concert III.

Z opowieści słyszałem ze trzeba coś wycinać lub kupić nowa ramkę.

Dziękuję za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha to operacja nie taka tania :confused4:

sam climatronic to najmniej 200 zeta o radiu nie wspomnę :naughty:

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie.

Miałem fajne plany ale po przeczytaniu kilku wątków i cen z alledrogo wyszło że całkowity koszt zmiany bez radia to około 600 zł + radio a to od 350 zł do 700 za radio z navi.

I teraz się zastanawiam czy wydać ponad 1000 zł za radio albo na coś innego do autka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialen chorusa na kasety wstawilem pioner ake po bokach dziury kupilem ramke do b6 nie pasuje. Wiec zostalo mam dziury orginalnie mam glosniki tylko z przodu mysle zamontowac z tylu ale w dzwiach nie bardzo sie da potrzebuje maskownice albo cale boczki bo te co mam to atrapa tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie zniechęcaj się, bo tą modyfikację możesz wykonać etapami, ograniczając koszty.

Najpierw zacznij od zakupu kosza 2DIN (ostatnio na allegro poszedł za 170 zł, ja w serwisie Magro Sosnowiec kupowałem za 180 zł, tylko im trzeba dokładnie wytłumaczyć, co chcesz, bo Ci sprawdzą po nr VIN i będą chcieli sprzedać na siłę kosz na 1DIN :P).

W zasadzie potrzebujesz jeszcze tylko radio 2DIN / nawigację i zabierasz się do roboty :)

Montaż był opisany na forum, przejrzyj sobie na spokojnie dział warsztat.

Generalnie, w dużym uproszczeniu, wykręcasz schowek, obudowę od strony kierowcy, środkowy dekor, potem demontujesz podłokietnik i finalnie kończysz na tym, że wyciągasz środkowy tunel z auta.

Następnie wyjmujesz stary kosz 1DIN i wyrzucasz go do hasioka :D

Co do tunelu: kładziesz go sobie na ziemi, przykładasz kosz 2DIN do niego w takiej pozycji, w jakiej powinien być normalnie zainstalowany. Zobaczysz, że z lewej i prawej strony są takie dwa duże zęby w tunelu, które nie pozwolą Ci dopasować kosza do tunelu. Bierzesz dobry nóż / brzeszczot / szlifierkę... co masz pod ręką i tniesz po trochu. W końcu zobaczysz, że kosz siadł idealnie w tunelu. Właśnie zaoszczędziłeś parę $$ na zakupie tunelu 2DIN :)

Kolejną modyfikacją jest docięcie panelu climatronica. Ja robiłem to tak:

Panel w imadło, suwmiarką oznaczałem po 4 mm z lewej i prawej strony i odcinałem te kawałki brzeszczotem. Potem pilnik w dłoń i zaczyna się piłowanie dolnych krawędzi, aby z 4 mm spiłować tak płynnie do 5-6 mm (na forum był wrzucony schemat, jak to ładnie zrobić).

Przymierzasz panel i sprawdzasz, czy wchodzi bez oporów w tunel i kosz. Tutaj trzeba uważać, żeby nie porysować tunelu, bo będzie brzydko wyglądać. Piłujesz po trochu aż do uzyskania zadowalającego efektu. Ostatnią rzeczą, którą docinasz, jest dolna półeczka / osłona, która znajduje się za popielniczką. Jak ją wyjmiesz i popatrzysz z boku, to jej przekrój poprzeczny będzie przypominał literę "J". Znowu brzeszczot w dłoń i ucinasz tą zaokrągloną część, tak żeby ta zaślepka miała przekrój "I".

Koniec cięcia, składasz wszystko do kupy w odwrotnej kolejności i masz ładny zestaw, popielniczka nie przeszkadza, nic innego nie musisz wymieniać. Minus jest taki, że będziesz miał pod panelem szczelinę większą, niż przy oryginalnej popielniczce i climatroniku 2DIN. Ale są to elementy, które można dla własnej satysfakcji wymienić sobie po czasie :)

Oczywiście, przy przejściu z Chorusa 1DIN na Concerta 3, Symphony 3, BNS 5.0, RNS-E... musisz kupić przejściówkę ISO > ISO2. Albo kupić wtyczki i zrobić sobie samemu.

Tak jak mówię, wszystko jest na forum, wystarczy poszukać i poczytać... Koszty, poza radiem, są minimalne, porównując je do uzyskanego efektu... :) Jeśli to wszystko wydaje Ci się zbyt skomplikowane albo nie chce Ci się szukać dokładnego opisu, to zapraszam do mnie, chętnie pomogę :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to super odpowiedz :good:

tak jak piszesz efekt jest zajefajny więc zacznę kupować podzespoły etapami i potem jednorazowo montaż.

Na spokojnie będę szukać kosza itp potrzebnych detali, na końcu tylko wybór czy radio czy radio z navi.

Podejdzie mi navi z a6ki ?? bo tych jest dość dużo na alledrogo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani z A3, ani z A6 nie podejdzie, musi być z A4. O tym też jest na forum...

Przydatne linki:

- demontaż popielniczki

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=27874.0

- demontaż listw ozdobnych

http://www.a4-klub.pl/smf/ozdobne_listwy_deski_rozdzielczej_w_b6-t39797.0.html;msg449408#msg449408

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/116381-B6-A4-S4-Interior-Trim-Removal

- docinanie climatronica

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=142028.0;highlight=2din

- demontaż tunelu

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=113683.0

-temat o RNS-E

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=12081.0

Wszystko to można znaleźć w dziale wnętrze, warsztat i car audio w ciągu dosłownie 10 - 15 minut, więc teraz na spokojnie poczytaj, a jak będziesz miał pytanie, to najpierw użyj opcji szukaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, czy ten zestawik to wszystko co potrzebuje do wymiany radia na concert III lub navi ??

http://allegro.pl/audi-konsola-a4-s4-b6-b7-do-nawi-rns-e-bns-2din-i2002093413.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki: czy warto dopłacać i kupować kosz aluminiowy, czy też w zupełności wystarczy tańszy plastikowy?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym zestawie będziesz musiał tylko dociąć tunel

Kosz aluminiowy był chyba stosowany w przypadku montażu parktronika z przodu, ale to nic pewnego i głowy sobie odciąć za to nie dam... Kosz plastikowy jest w zupełności wystarczający, nie ma sensu stosować metalowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to super :> jak tylko zostaje wycięcie w tunelu.

cena chyba też jak za ten kpl. jest ok 450 zeta - co sądzicie ??

i zaraz kupuje :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poco pakować 450 PLN skoro można poszukać na forum kosza i popielniczki a klimatronika dociąć do 2din i spokojnie zostaną ci wie stówki. Zakup tego zestawu ma sens jeśli masz tunel wytarty a ten jest w lepszym stanie, chyba że będziesz się bawił ze sprzedawaniem swoich części to wtedy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można trochę zaoszczędzić ale nie wiele a efekt cięcia raczej będzie gorszy niż nówki używanej :).

sam kosz to 150 + wysyłka, popielniczka też coś koło tego i wychodzi ponad 300 zeta + cięcie climatronica

oszczędność to około 100 zł.

a co do gratów z mojego to masz racje wszystkie pójdą na sprzedaż :>

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem na tej aukcji zestaw jest z B7 a klimatronik z B7 nie pasuje do B6. Jest problem z ogrzewaniem tylnej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...