Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż podgrzewanych dysz spryskiwaczy szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

przyszly mi juz, zalozylem i szczerze musze przyznac ze w B8 wymagaja niestety pilowania aby je delikatnie wyzej podniesc, bo na maxymalnym fabrycznym podniesieniu nie pryskaja wystarczajaco wysoko lecz u podnóże szyby, jak wyzdrowieje sie za to zabiore i dam znać

Opublikowano

Ja u siebie spilnikowałem całe wycięcie ,podniosłem do góry tyle ile się dało bo jak dałem max do góry to trzy mnie końcówka od węża .Efekt psika do połowy szyby :kwasny:

Opublikowano

ale do polowy to i tak juz jest niezle, a ciekawy jestem czy te adaptery o ktore wczesniej pytalem nie zrobilyby roboty bo ponioslyby je sporo

Opublikowano
  • Autor

a ciekawy jestem czy te adaptery o ktore wczesniej pytalem nie zrobilyby roboty bo ponioslyby je sporo

Adapterki były stosowane w modelu B6/B7 8E0 955 431 przy doposazeniu

Moze cos to da jak wejdą :wink:

http://a4-klub.com/a4-b6b7-montaz-spryskiwaczy-mgielkowych/

Opublikowano

ale do polowy to i tak juz jest niezle, a ciekawy jestem czy te adaptery o ktore wczesniej pytalem nie zrobilyby roboty bo ponioslyby je sporo

myslisz ze podejda do b8?

Opublikowano

ktos sprobuje je kupic i sprawdzic ? :D

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

MONTAZ PODGRZEWANYCH DYSZ SPRYSKIWACZY SZYB

Modyfikacja ta polega na przejściu ze stardartowych spryskiwaczy szyb na podgrzewane :) MOD ten nam daje to ,że w czasie zimy nie zamarzają nam dysze przy kiepskim płynie :decayed:

Możemy tez założyć dysze spryskiwaczy na mgiełkowe od VW :naughty: pasują P&P

sprudju3.jpg

Co bedziemy potrzebować :

- 8T0 955 987 B 1szt. dysza podgrzewana ORI

- 8T0 955 988 B 1szt. dysza podgrzewana ORI

albo ....

- 5M0 955 986 C 2 szt. dysza mgiełkowa od VW

- 8E0 973 202 2 szt. wtyki 2 PINOWE do dysz

- 000 979 135 E 1 szt. bezpiecznik

- 000 979 009 E 2 szt. kabelki PINY

- przewody około 5 mb. 0.35 mm

- Bezpiecznik 5A

- śrubokręt , Torx 25

- lutownica , cyna , tasma izolacyjna

Na początek demontujemy osłonę od strony kierowcy aby mieć dostęp do bezpieczników oraz do przeciągnięcia przewodow .

oslonakiery.png

Zestawienie montażowe osłony tablicy przyrządów po stronie kierowcy

1 - Śruba

2 - Boczna osłona

3 - Klamra

4- Złącze 16-stykowe wtyczka diagnostyczna

5 - Klamra

6 - Klamra sprężysta

- Osłony tablicy przyrządów po stronie kierowcy

- Wcisnąć w tablicę przyrządów

7 - Śruba

8 - Osłona tablicy przyrządów po stronie kierowcy

9 - Śruba

oslonakiery1.png

Wymontowanie i zamontowanie osłony tablicy przyrządów po stronie kierowcy

– Wymontować osłonę boczną tablicy przyrządów po stronie kierowcy

– Wykręcić boczną śrubę 1.

– Wykręcić dolne śruby 3.

– Odczepić górną krawędź osłony tablicy przyrządów 2 po stronie kierowcy za pomocą klina demontażowego :wink4: od tablicy przyrządów .

– Odczepić złącze 16-stykowe (wtyczka diagnostyczna).

– Wersja wyposażenia z oświetleniem przestrzeni na nogi: odłączyć elektryczne złącze wtykowe.

– Zdjąć osłonę tablicy przyrządów po stronie kierowcy.

oslonakiery3.png

Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:

– Włożyć osłonę tablicy przyrządów 1 na dole w klamrę 3 przy wsporniku na nogi i klamrę 2 na klimatyzatorze strzałka .

Teraz przechodzimy do demontazu naszych starych dysz spryskiwaczy :) oczywiście otwieramy maskę :wink4:

dysza3.png

- 1 - spryskiwacz

- odciągamy do siebie

spryski44.jpg

Odsuwamy zabezpieczenie końcówki rurki :)

spryski33.jpg

sprski11.jpg

Teraz zakładamy wszystko w odwrotnej kolejności zakładaj nasze nowe dysze podgrzewane :naughty:

dyszkam.jpg

dyszki1.jpg

Po wpięciu w przewody od płynu zakładamy wcześniej przygotowaną wiązkę z wtykami do spryskiwaczy .

Poprzez ten otwór w masce i ściagnęciu gumy wkładamy przewody elektryczne do końcówek spryskiwaczy podgrzewanych . Odbezpieczamy plastik przez który puszczmy przewód .

dyszki39.jpg

Następnie aby kable wprowadzić do srodka auta demonujemy górny zbiorniczek spryskiwaczy szyb odkręcając kluczek 13 nasadową i wyciągamy ten element .

Ukaze sie nam obudowa ECU przez którą puszczamy przewody . Odręcamy Torx 25 3 śruby i zdejmujemy górną obudowe :)

pdc25.jpg

pdc24.jpg

pdc23.jpg

pdc20.jpg

Jesteśmy w środku autka :kox: Oczywiscie wszystko skręcamy w odwrotnej kolejności tzn. obudowe ECU , gorna część zbiorniczka płynu spryskiwaczy .

Teraz przechodzimy do sprawy zasilania ( bezpiecznik ) i masy :)

img6453d.jpg

Nie zapomnijmy odciągnąć zabezpieczenie we wtyce bezpieczników :wink4:

zasilanied.jpg

bezpieczniki21.jpg

Masę łapiemu w dolnym słupku po lewej stronie :wink4:

st1sc11.png

Na koniec składamy wszystko do qpy zakładamy osłone pod kierownicą i boczną od bezpieczników nie zapominając o załozeniu 5A :cool1:

Cieszymy się z MODA :dance:

Miejsce bezpiecznika oraz schemacik :)

dyszeschemat.png

WTYKA 2 PIN

PIN 1 - zasilanie bezpiecznik ST1 PIN 11

*** czarna wtyka do 09.2009

*** czarna wtyka po 2010

PIN 2 masa

Myślę ze kazdy sobie poradzi z podłączeniem :kox: Powodzenia :hi:

witam,jaki jest numer katalogowy wersji mgiełkowej bez podgrzewania? potrzebuje zmienić w audi - te są masakryczne

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Koledzy a jak przy jeździe na autostradzie? Bo w b6 jak założyłem mgiełkowe to przy 140-160km/h psikało do 1/3 szyby mimo przypiłowania i adapterków.

Opublikowano

Podpiłowałem otwory, ale jak zakładam do samochodu, to niestety przewody odginają do dołu dysze i pryska mi na 1/3 wysokości. . .

Jakiś patent macie na te przewody?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Podpiłowałem otwory, ale jak zakładam do samochodu, to niestety przewody odginają do dołu dysze i pryska mi na 1/3 wysokości. . .

Jakiś patent macie na te przewody?

Tu na forum A6 jest patent jak to zrobić, pytanie jak będzie w A4 B8

http://www.a6klub.pl/a6-c6-fotostory-montaz-spryskiwaczy-mgielkowych-vt74648.htm

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Podpiłowałem otwory, ale jak zakładam do samochodu, to niestety przewody odginają do dołu dysze i pryska mi na 1/3 wysokości. . .

Jakiś patent macie na te przewody?

Mam to samo, nie da rady ustawić nawet do połowy szyby. Przeszkadza kolanko od płynu, opiera sie wewnątrz o spód maski i im mocniej podnoszę śrubką dyszę tym mocniej kolanko z wężykiem odpycha cały sprysk i dochodzi do tego że czasami wyskoczy z mocowania. Gdy przed włożeniem podniosę dyszę to po włożeniu sie sama wygina i jest w połowie regulacji co na szybie jest ok 1/3 wysokości. Nie pomaga zmiana miejsc adapterów.

Opublikowano

Podpiłowałem otwory, ale jak zakładam do samochodu, to niestety przewody odginają do dołu dysze i pryska mi na 1/3 wysokości. . .

Jakiś patent macie na te przewody?

Mam to samo, nie da rady ustawić nawet do połowy szyby. Przeszkadza kolanko od płynu, opiera sie wewnątrz o spód maski i im mocniej podnoszę śrubką dyszę tym mocniej kolanko z wężykiem odpycha cały sprysk i dochodzi do tego że czasami wyskoczy z mocowania. Gdy przed włożeniem podniosę dyszę to po włożeniu sie sama wygina i jest w połowie regulacji co na szybie jest ok 1/3 wysokości. Nie pomaga zmiana miejsc adapterów.

Ja dziś założyłem spryskiwacze podgrzewane od A4 b9 pasują p&p, nic nie trzeba docinać , nr. części 8W0 955 987A

Opublikowano

Podpiłowałem otwory, ale jak zakładam do samochodu, to niestety przewody odginają do dołu dysze i pryska mi na 1/3 wysokości. . .

Jakiś patent macie na te przewody?

Mam to samo, nie da rady ustawić nawet do połowy szyby. Przeszkadza kolanko od płynu, opiera sie wewnątrz o spód maski i im mocniej podnoszę śrubką dyszę tym mocniej kolanko z wężykiem odpycha cały sprysk i dochodzi do tego że czasami wyskoczy z mocowania. Gdy przed włożeniem podniosę dyszę to po włożeniu sie sama wygina i jest w połowie regulacji co na szybie jest ok 1/3 wysokości. Nie pomaga zmiana miejsc adapterów.

Ja dziś założyłem spryskiwacze podgrzewane od A4 b9 pasują p&p, nic nie trzeba docinać , nr. części 8W0 955 987A

Mgiełkowe? Możesz podać pełny numer katalogowy? Bo tego 8W0 955 987A coś mi nie chce znaleźć :)

Opublikowano

B9 to 8W.

Koledze ucięło, więc numer części to 8W0 955 987A

mariusz36 wrzuć jakiś filmik czy na pewno dobrze psikają :) I jaka cena? bo coś katalog online nie znajduje.

Edytowane przez komoornik

Opublikowano

Tak , to są mgiełkowe . Fajnie psikają , ale ja na razie założyłem na próbę żeby sprawdzić czy pasują i jak spryskują .

Przy swoim nie mam podgrzewanych więc narazie dorabiam instalacje i tylko próbę zrobiłem.Ceny nie znam

8W0 955 987 A i 8W0 955 988A

Opublikowano

Koledzy gdzie mogę takie od b9 kupić? i jaka cena?

Opublikowano

Tutaj coś jest w temacie łącznie z filmikami https://www.drive2.ru/l/7206537/

Opublikowano

51af7a493ec5b7d1.jpg
53146d4abe95d8b1.jpg

Opublikowano

Tutaj coś jest w temacie łącznie z filmikami https://www.drive2.ru/l/7206537/

Tylko tam są w sumie filmiki od A6 i A7 FL.

Swoją drogą więcej mogli jeszcze zrobić rodzajów tych dysz :D

Opublikowano

Zamówiłem komplet za pobraniem tutaj: http://allegro.pl/show_item.php?item=6442794453

Dam znać jak przyjdzie.


Update:

Komplecik przyszedł, bardzo szybka wysyłka. Założony p&p, podgrzewanie spryskiwaczy miałem już na wyposażeniu także montaż 5 minut i mam spryskiwacze mgiełkowe. Polecam modzik ;)

Dzięki mariusz36 za cynę że w ogóle są dostępne spryski mgiełkowe od b9.

Edytowane przez leewang

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.