Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy to są objawy zepsutego komputera pokładowego?


sureshot

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich . krótko i zwięźle przedstawię mój problem : http://imageshack.us/photo/my-images/31/photo0040p.jpg/ . Teraz moge dodać tylko tyle :

1. jak kupiłem tak już było.

2. komp wydaje sygnały dźwiękowe.

3. jedyne co mogę na nim zobaczyć to te trzy czerwone paski.( prawie jak adidas :P )

4. padł wyświetlacz? ( osobiście mi zdaje się , że nie)

5. co z tym fantem zrobić ?

czekam na pomoc z waszej strony drodzy koledzy. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a test zegarów wykonywałeś?

Chodzi o to, żebyś podjechał do kogoś kto ma tester do twojego samochodu-dowolny warsztat i zrobił test wyświetlacza. Po prostu z poziomu testera wymusza się zapalenie kontrolek, wyświetlania symboli itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odklejona/przerwana/skorodowana tasma do wyswietlacza FIS.Sprobuj wyslac do aceef.

PS.Wyjmij licznik i docisnij palcem tasme powinno sie cos pojawiac,tasma jest przezroczysta latwo ja zauwazyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że fis jest nie podłączony

wyjmij licznik i podejrzyj czy masz podłączone trzy czy dwie kostki z tyłu do licznika

może ktoś zmienił licznik z fisem , masz sterowanie w manetce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo trafił na kogoś kto targał w tym przebieg :) i namieszał z wsadami . Może być taśma - ale by nie było tych trzech pasków gdyby była całkowicie skorodowana . Może być też brak zasilania na układy od LCD-ka . Tak czy siak musisz rozebrać i sprawdzić . Gdyby to był poliftowy z białymi wskazówkami to byłbym na bank tranzystor pnp odpowiedzialny za podanie napięcia na układy od LCD - i one często padają jak walczy ktoś nieumiejętnie z licznikiem .

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jakby byla odlaczona to bedzie wywalal bledy spalona zarowka,brems light itp itd.

jesteś pewny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo trafił na kogoś kto targał w tym przebieg :) i namieszał z wsadami . Może być taśma - ale by nie było tych trzech pasków gdyby była całkowicie skorodowana . Może być też brak zasilania na układy od LCD-ka . Tak czy siak musisz rozebrać i sprawdzić . Gdyby to był poliftowy z białymi wskazówkami to byłbym na bank tranzystor pnp odpowiedzialny za podanie napięcia na układy od LCD - i one często padają jak walczy ktoś nieumiejętnie z licznikiem .

Krzysiek

a wlasnie ze by byla, ja mialem ostatnio pare takich przypadkow w tych licznikach.Ale nie byly calkiem rozwalone.Najlepiej niech wyjmie licznik i docisnie palcem tasme powinno sie cos pojawic.

nawet jakby byla odlaczona to bedzie wywalal bledy spalona zarowka,brems light itp itd.

jesteś pewny??

Jakbym nie byl to bym nie pisal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...