Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ kontroli ciśnienia w oponach (RKA czyli TPMS)


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

a masz start/stop? (nie przycisk do rozruchu auta), a opcję eco np: gdy samochód sam Ci gaśnie i zapala na światłach?

jak nie masz tej opcji eco i auto z końca 2009, to pompki mogą ogarnąć ten mod nawet z 1AS :wink:

Jeśli mam start/stop to nie mam co próbować?

Wysłane z mojego VOW V5 za pomocą Tapatalk 2

Jak to jest własnie?

Mam sterownik 1AS i system ECO start/stop. To znaczy, że lipa? Nie ma co próbować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz start/stop? (nie przycisk do rozruchu auta), a opcję eco np: gdy samochód sam Ci gaśnie i zapala na światłach?

jak nie masz tej opcji eco i auto z końca 2009, to pompki mogą ogarnąć ten mod nawet z 1AS :wink:

Jeśli mam start/stop to nie mam co próbować?

Wysłane z mojego VOW V5 za pomocą Tapatalk 2

Jak to jest własnie?

Mam sterownik 1AS i system ECO start/stop. To znaczy, że lipa? Nie ma co próbować?

Tak, jak masz start/stop to nie mozna dołożyć tego modu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ciekawe bo u mnie z systemem start/stop działa i miałem to zakodowane oryginalnie w aucie :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterownik masz 1AS, czy 1AT?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sterownik masz 1AS, czy 1AT?

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 4

aaaa... dobra nie doczytałem :facepalm: mam 1AT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, a jaki masz sterownik MCE z końcówką D czy P?

obstawiam że z P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam problem z wyłączeniem TPMS. Od razu powiem, że mam radio concert i sterownik 1AT. Włączałem według w/w procedury i wszystko działało. Jednak często się włączało ostrzeżenie "TPMS Malfunction", co było denerwujące. Teraz już świeci się zaraz po uruchomieniu auta. Radio przyjmuje kodowanie "TPMS settings disabled" i faktycznie znika ta opcja z ustawień. ABS również przyjmuje kodowanie z wyłączeniem TPMS. Jednak w bloku Instruments, gdy już wyłącze TPMS i kodowanie zostanie przyjęte i tak potem wyskakuje błąd (chyba 00144), że moduł źle zakodowany. Kontrolki i ostrzeżenie TPMS malfunction dalej świecą i sygnał piszczy. Gdy włączę TPMS w Instruments nie ma błędu o nieprawidłowym kodowaniu, ale zostaje ten cholerny pisk i ostrzeżenie. Czy możliwe, że w przypadku, gdy licznik już wykrył błąd to nie chce przyjąć nowego kodowania ? Wiem też, że clutch position sensor do wymiany- z pompką. To on mógł zrobić taki bałagan ? Jest jakieś połączenie z abs/esp z elektronicznym hamulcem ? Może ktoś też miał taki problem ? Podsumowując, nie da się wyłączyć TPMS :/ jak to zrobić ? Z góry dzięki za pomoc. Sory za takie długie wywody :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W LICZNIKU 17 INSTRUMENTS tez musisz zakodowac

Teraz przechodzimy do [17 - Instruments]

[Coding - 07] -> Long Helper Kodowanie -> Byte 4 Bit 0 - Zmiana 0 - 1

lub wybieramy Tire Pressure Monitoring (TPMS)

OPONY prawidłowo napompowales ? przuczyles pozniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało się wyłączyć ostrzeżenia po kilku próbach kodowania i wyciągaięciu kluczyka. Są dwa rodzaje ostrzeżeń związanych z TPMS. Można zobaczyć to tutaj:

W moim przypadku było to drugie ostrzeżenie. Problem leży nie w ciśnieniu w kołach, a zapewne w niesprawnym czujniku położenia sprzęgła, do którego odsyłają błędy w bloku ABS. Niby usterka niezwiązana z ciśnieniem w kołach, ale tak już działa magistrala CAN, że rozsyła sygnał po wszytkich modułach. Pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy system pomiaru bezpośredniego, z czujnikami w zaworze, był/jest montowany w A4 B8? Bo w instrukcji obsługi nic o nim nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy system pomiaru bezpośredniego, z czujnikami w zaworze, był/jest montowany w A4 B8? Bo w instrukcji obsługi nic o nim nie ma.

Na USA szły z czujnikami i sterownikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... u mnie jest 1AT...w MMI mam zakladke "Tyre Pressure Monitoring" ale nie wgłębiałem sie w jego opcje.... chyba dziś zobacze ...

---------- Post dopisany 18-03-2014 at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany 17-03-2014 at 13:58 ----------

Jutro wymieniam opony i zobaczymy jak dziala ten system. U mnie jest on "aktywny"...

---------- Post dopisany 20-03-2014 at 21:51 ---------- Poprzedni post napisany 18-03-2014 at 21:59 ----------

Opony wymienione...."ciśnienie" zapamietane....zobaczymy jak cos sie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co prawda pytałem o to w innym wątku ale jak zmienie felgi na bez czujników to co - będzie za każdym razem dzwonienie na żółto po odpaleniu auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujników nie ma w felgach :wink: wszystko idzie z ABS

Czyli co , nie bedzie zadnego problemu po zmianie felg na 3rd party ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem, a w związku z tym pytanie, wczoraj w czasie jazdy zapaliła mi się kontrolka od ciśnienia i komunikat od spadku ciśnienia w przednim lewym kole, wiem żeby zgasł błąd trzeba go zresetować w mmi i tu jest problem w moim mmi nie mam takiej opcji - widocznie zniknęła po wgraniu języka pl, jak mogę "dograć" tę funkcję do menu, dodam że mam 3g+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zielonym menu odblokujesz sobie ta funkcje

Rozumiem, tylko najpierw trzeba odblokować zielone menu?, Mam nadzieję, że ktoś u mnie mi to zrobi, a i jakimi guzikami można wejść w zielone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...